Extra 2.22.2 - en to ro_RO translation catalogue (1043 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
ro_RO: Puteți găsi toate informațiile despre modul de obținere a tuturor acreditărilor necesare aici: %s

en: %d Items
ro_RO:  %d Elemente

en: %d Items in Cart
ro_RO:  %d Articole din coș

en: %s Theme Options
ro_RO:  %s Opțiuni tematice

en: %s ago
ro_RO:  %s în urmă

en: &hellip;
ro_RO: ...

en: &laquo; Previous
ro_RO: «Anterior

en: + Add One More Tab
ro_RO: + Adăugați o altă filă

en: 0 Comments
ro_RO: 0 Comentarii

en: 1 Column
ro_RO: 1 Coloană

en: 1 Comment
ro_RO: 1 Comentariu

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
ro_RO: 1/2 + 1/4 + 1/4 Coloane

en: 1/3 + 2/3 Columns
ro_RO: 1/3 + 2/3 Coloane

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
ro_RO: 1/4 + 1/2 + 1/4 coloane

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
ro_RO: 1/4 + 1/4 + 1/2 Coloane

en: 1/4 + 3/4 Columns
ro_RO: 1/4 + 3/4 coloane

en: 2 Columns
ro_RO: 2 Coloane

en: 2/3 + 1/3 Columns
ro_RO: 2/3 + 1/3 Coloane

en: 3 Columns
ro_RO: 3 Coloane

en: 3/4 + 1/4 Columns
ro_RO: 3/4 + 1/4 coloane

en: 4 Columns
ro_RO: 4 Coloane

en: 404 Not Found
ro_RO: 404 Nu a fost gasit

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
ro_RO: <div class="updated"><p> Aceasta este o instalare nouă a temei %1$s. Nu uitați să mergeți la <a href="%2$s">ePanel</a> pentru ao seta. Acest mesaj va dispărea odată ce ați făcut clic pe butonul Salvare din <a href="%2$s">pagina de opțiuni a temei</a> . </p></div>

en: <span class="button">Next Entries</span>
ro_RO: <span class="button">Următoarele intrări</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
ro_RO: <span class="button">Următorul</span> <span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
ro_RO: <span class="button">Intrări mai vechi</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
ro_RO: <span class="button">Anterior</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ro_RO: <span class="meta-nav">←</span> Comentarii mai vechi

en: A static page
ro_RO: O pagină statică

en: API Key
ro_RO: Cheia API

en: About The Author
ro_RO: Despre autor

en: Above Post
ro_RO: Deasupra postului

en: Accent color
ro_RO: Culoare de accent

en: Access Token
ro_RO: Jeton de acces

en: Access Token Secret
ro_RO: Accesați secretul Token

en: Access Token Secret:
ro_RO: Accesați Secretul Token:

en: Access token:
ro_RO: Jeton de acces:

en: Accordion
ro_RO: Acordeon

en: Active Tab Background Color
ro_RO: Culoarea fundalului tab-ului activ

en: Active Tab Text Color
ro_RO: Culoare text activ tab

en: Ad
ro_RO: Anunț

en: Ad #
ro_RO: Anunț #

en: Ad #%d
ro_RO: Adăuga

en: Ad HTML
ro_RO: HTML pentru anunțuri

en: Ad HTML:
ro_RO: HTML anunțuri:

en: Ad Image
ro_RO: Imaginea anunțului

en: Add API Key
ro_RO: Adăugați cheia API

en: Add Ad
ro_RO: Adăugați anunț

en: Add Another Video URL
ro_RO: Adăugați o altă adresă URL video

en: Add Audio File
ro_RO: Adăugați fișier audio

en: Add Author Bio
ro_RO: Adăugați autorul Bio

en: Add Breakdown
ro_RO: Adăugați defalcarea

en: Add ET Box
ro_RO: Adăugați ET Box

en: Add ET Button
ro_RO: Adăugați butonul ET

en: Add ET Learn more block
ro_RO: Adăugați blocul "Aflați mai multe"

en: Add ET Tabs
ro_RO: Adăugați fila ET

en: Add Gallery Images
ro_RO: Adăugați Imagini Galerie

en: Add Images
ro_RO: Adăugați imagini

en: Add New Ad
ro_RO: Adăugați un anunț nou

en: Add New Category Layout
ro_RO: Adăugați o nouă categorie de aspect

en: Add New Project
ro_RO: Adăugați un proiect nou

en: Add New Project Skill
ro_RO: Adăugați noi abilități de proiect

en: Add New Tab
ro_RO: Adăugați fila nouă

en: Add a Tooltip Text
ro_RO: Adăugați un Text de text

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
ro_RO: Adăugați codul <body> (bun pentru codurile de urmărire, cum ar fi Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
ro_RO: Adăugați codul în <head> al blogului dvs.

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
ro_RO: Adăugați un cod în partea de jos a postărilor dvs., înainte de comentarii

en: Add code to the top of your posts
ro_RO: Adăugați un cod în partea de sus a postărilor dvs.

en: Add or Remove Skills
ro_RO: Adăugați sau eliminați abilitățile

en: Additional Info
ro_RO: Informații suplimentare

en: Address
ro_RO: Adresa

en: Ads
ro_RO: Anunțuri

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
ro_RO: Unitățile de anunțuri responsabile AdSense necesită ca containerul anunțurilor să aibă o lățime fixă. Activarea acestei opțiuni are o lățime fixă în containerul acestui anunț.

en: Advertisement
ro_RO: Publicitate

en: All
ro_RO: Toate

en: All Category Layouts
ro_RO: Toate categoriile Layouts

en: All Project Skills
ro_RO: Toate abilitățile proiectului

en: All Projects
ro_RO: Toate proiectele

en: Alternative text for image
ro_RO: Text alternativ pentru imagine

en: Amount of archive months to display.
ro_RO: Suma lunilor de arhivare pentru afișare.

en: Amount of recent posts to display.
ro_RO: Suma postărilor recente de afișat.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
ro_RO: Un <a href="%s">aspect extra tematic</a> (selectați mai jos)

en: An Extra Category Layout
ro_RO: Un aspect suplimentar de categorie

en: Animation
ro_RO: Animaţie

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
ro_RO: Orice cod introdus aici va apărea în secțiunea corp a tuturor paginilor din blogul dvs. Acest lucru este util dacă trebuie să introduceți un pixel de urmărire pentru un contor de stat, cum ar fi Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
ro_RO: Orice cod introdus aici va apărea în secțiunea de cap a fiecărei pagini a blogului dvs. Acest lucru este util când trebuie să adăugați javascript sau css la toate paginile.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
ro_RO: Orice cod pe care îl plasați aici va fi plasat în partea de sus a tuturor postărilor individuale. Acest lucru este util dacă doriți să integrați lucruri precum link-urile de marcare socială.

en: App ID
ro_RO: ID-ul aplicației

en: App Secret
ro_RO: Secretul aplicației

en: Archive Heading Text Color
ro_RO: Arhivarea rubricii Culoarea textului

en: Archives
ro_RO: Arhive

en: Ascending
ro_RO: Ascendent

en: Aside
ro_RO: Deoparte

en: Attributes
ro_RO: atribute

en: Audio File Subtitle
ro_RO: Fișier audio subtitrare

en: Audio File Title
ro_RO: Titlul fișierului audio

en: Audio File URL
ro_RO: Fișierul fișierului audio

en: Audio Format Options
ro_RO: Opțiuni pentru formatul audio

en: Author
ro_RO: Autor

en: Author Image URL
ro_RO: Adresa URL a imaginii autorului

en: Authorize
ro_RO: Autoriza

en: Authors Page Template Options
ro_RO: Opțiunile șablonului paginii autorilor

en: Authors to display
ro_RO: Autori de afișare

en: Auto Speed
ro_RO: Viteză automată

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
ro_RO: Viteza culisantă automată (funcționează numai dacă funcția Auto este setată la da)

en: Autoplay
ro_RO: Redare automata

en: Back To Top
ro_RO: Inapoi sus

en: Back To Top Button
ro_RO: Înapoi la început Buton

en: Background Color
ro_RO: Culoare de fundal

en: Background Settings
ro_RO: Setări de fundal

en: Background color
ro_RO: Culoare de fundal

en: Bar Border Radius
ro_RO: Raza de frontieră a barei

en: Bar Padding
ro_RO: Barul de umplere

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
ro_RO: Înainte de a putea primi actualizări de produs, trebuie mai întâi să vă autentificați abonamentul Elegant Themes. Pentru a face acest lucru, trebuie să introduceți atât numele dvs. de utilizator Elegant Themes, cât și cheia dvs. API Elegant Themes. Pentru a localiza cheia dvs. API, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">conectați-vă</a> la contul dvs. Teme elegante și navigați la pagina <strong>Cont> cheia API</strong> .

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
ro_RO: Înainte de a putea primi actualizări de produs, trebuie mai întâi să vă autentificați abonamentul Elegant Themes. Pentru a face acest lucru, trebuie să introduceți atât numele dvs. de utilizator Elegant Themes, cât și cheia dvs. API Elegant Themes. Numele dvs. de utilizator este același nume de utilizator pe care îl utilizați când vă conectați la <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>

en: Below Header
ro_RO: Sub antet

en: Below Post
ro_RO: Sub postare

en: Blog Feed Masonry
ro_RO: Blog Feed Masonerie

en: Blog Feed Page Template Options
ro_RO: Opțiunile de șablon pentru paginile de feed din blog

en: Blog Feed Title
ro_RO: Titlul fluxului de bloguri

en: Blurb
ro_RO: blurb

en: Body
ro_RO: Corp

en: Body Font
ro_RO: Fontul corpului

en: Body Line Height
ro_RO: Înălțimea liniei corpului

en: Body Link Color
ro_RO: Culoarea legăturii corpului

en: Body Text Color
ro_RO: Culoarea textului corpului

en: Body Text Size
ro_RO: Dimensiunea textului corpului

en: Body/Link Font Style
ro_RO: Stilul stilului corpului / liniei

en: Body/Link Line Height
ro_RO: Înălțimea liniei corpului / liniei

en: Body/Link Text Size
ro_RO: Dimensiunea textului corpului / linkului

en: Bold
ro_RO: Îndrăzneţ

en: Border
ro_RO: Frontieră

en: Border Radius
ro_RO: Radiusul de graniță

en: Border Width
ro_RO: Lățimea graniței

en: Bottom
ro_RO: Fund

en: Bottom to Top
ro_RO: Sus la partea de sus

en: Boxed Layout - Background color
ro_RO: Box Layout - Culoarea fundalului

en: Breakdown #
ro_RO: Pană #

en: Breakdown #%d
ro_RO: Defalcarea # %d

en: Buffer
ro_RO: Tampon

en: Button Font Style
ro_RO: Stilul stilului butonului

en: Button Hover Styles
ro_RO: Butoane Strălucire Buton

en: Button Styles
ro_RO: Butoane Styles

en: Buttons
ro_RO: Butoane

en: Buttons Font
ro_RO: Butoane Font

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
ro_RO: În mod implicit, comentariile nu sunt plasate pe pagini, însă dacă doriți să permiteți utilizatorilor să comenteze paginile dvs., pur și simplu activați această opțiune.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
ro_RO: Paginile implicite sunt sortate după nume. Cu toate acestea, dacă doriți să le sortați după ID, puteți regla această setare.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
ro_RO: În mod prestabilit, bara de navigare rămâne în partea de sus a ecranului în orice moment. Vă sugerăm să dezactivați această opțiune, dacă trebuie să utilizați un logo mai înalt decât cel implicit.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
ro_RO: Implicit, tema creează un link Acasă din meniul inițial creat, care, atunci când se face clic, conduce înapoi la pagina de pornire a blogului dvs. Cu toate acestea, dacă utilizați o pagină statică și ați creat deja o pagină numită Acasă pentru utilizare, aceasta va duce la un link duplicat. În acest caz, ar trebui să dezactivați această funcție pentru a elimina linkul.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
ro_RO: În mod implicit, tema creează titluri postate în funcție de titlul postării dvs. și de numele dvs. de blog. Dacă doriți să faceți titlul dvs. de meta diferit de cel al titlului dvs. real, puteți defini un titlu personalizat pentru fiecare post utilizând câmpuri personalizate. Această opțiune trebuie să fie activată pentru ca titlurile personalizate să funcționeze și trebuie să alegeți un nume de câmp particularizat pentru titlul de mai jos.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
ro_RO: Implicit, tema nu adaugă cuvinte cheie în antetul dvs. Cele mai multe motoare de căutare nu utilizează cuvinte cheie pentru a vă clasifica site-ul dvs., dar unii oameni le definesc oricum doar pentru caz. Dacă doriți să adăugați cuvinte cheie meta în antetul dvs., activați această opțiune și completați câmpul cu cuvinte cheie personalizate de mai jos.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
ro_RO: Implicit, tema utilizează o combinație a numelui blogului dvs. și a descrierii blogului dvs., așa cum a fost definită atunci când ați creat blogul dvs., pentru a vă crea titlurile de pagină de pornire. Cu toate acestea, dacă doriți să creați un titlu personalizat, activați pur și simplu această opțiune și completați câmpul de titlu personalizat de mai jos.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
ro_RO: În mod implicit, tema utilizează descrierea blogului dvs., așa cum a fost definită atunci când ați creat blogul dvs., pentru a completa câmpul meta descriere. Dacă doriți să utilizați o altă descriere, activați această opțiune și completați câmpul de descriere particularizat de mai jos.

en: CSS Class
ro_RO: Clasa CSS

en: CSS ID
ro_RO: Cod CSS

en: Call To Action
ro_RO: Apel la acțiune

en: Callback function: "%s" doesnt exist
ro_RO: Funcția de redirecționare a apelurilor: " %s" nu există

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
ro_RO: Canonicalizarea ajută la prevenirea indexării conținutului duplicat de către motoarele de căutare și, ca rezultat, poate contribui la evitarea dublei penalizări a conținutului și a degradării paginilor. Unele pagini pot avea adrese URL diferite care conduc la același loc. De exemplu, domain.com, domain.com/index.html și www.domain.com sunt toate URL-uri diferite care conduc la pagina dvs. de pornire. Din perspectiva motorului de căutare, aceste adrese URL duplicate, care apar de multe ori datorită permalinks personalizate, pot fi trase individual, în loc de destinație unică. Definirea unei adrese URL canonice indică motorului de căutare adresa URL pe care doriți să o utilizați oficial. Tema își bazează URL-urile canonice de pe permalinks și numele de domeniu definit în fila de setări din wp-admin.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
ro_RO: Canonicalizarea ajută la prevenirea indexării conținutului duplicat de către motoarele de căutare și, ca rezultat, poate contribui la evitarea dublei penalizări a conținutului și a degradării paginilor. Unele pagini pot avea adrese URL diferite care conduc la același loc. De exemplu, domain.com, domain.com/index.html și www.domain.com sunt toate URL-uri diferite care conduc la pagina dvs. de pornire. Din perspectiva motorului de căutare, aceste adrese URL duplicate, care apar de multe ori datorită permalinks personalizate, pot fi trase individual, în loc de destinație unică. Definirea unei adrese URL canonice indică motorului de căutare adresa URL pe care doriți să o utilizați oficial. Tema își bazează URL-urile canonice de pe permalinks și numele de domeniu definit în fila de setări din wp-admin.

en: Caption
ro_RO: Legendă

en: Caption goes here
ro_RO: Captura vine aici

en: Caption title goes here
ro_RO: Titlul titlului merge aici

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Categories:
ro_RO: Categorii:

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Category Builder
ro_RO: Constructor de categorii

en: Centered
ro_RO: Centrat

en: Change Your API Key
ro_RO: Schimbați cheia API

en: Channel Name
ro_RO: numele canalului

en: Chat
ro_RO: conversație

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
ro_RO: Verificați și sortați secțiunile de sitemap pe care doriți să le afișați.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți să afișați descrieri meta pe pagini de categorie / arhivă. Descrierea se bazează pe descrierea categoriei pe care o alegeți atunci când creați / editați categoria în wp-admin.

en: Choose Categories.
ro_RO: Alegeți categoriile.

en: Choose From the Most Used Skills
ro_RO: Alegeți dintre cele mai folosite abilități

en: Choose Sidebar/Widget Area
ro_RO: Alegeți bara laterală / zona widget

en: Choose a category.
ro_RO: Alege o categorie.

en: Choose a heading style.
ro_RO: Alegeți un stil de rubrică.

en: Choose a sort method.
ro_RO: Alegeți o metodă de sortare.

en: Choose a sort order.
ro_RO: Alegeți o ordine de sortare.

en: Choose an Image
ro_RO: Alegeți o imagine

en: Choose button color
ro_RO: Alegeți culoarea butonului

en: Choose button type
ro_RO: Alegeți tipul de buton

en: Choose categories.
ro_RO: Alegeți categorii.

en: Choose title autogeneration method
ro_RO: Alegeți metoda de generare automată a titlurilor

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
ro_RO: Alegeți dacă stilul de afișare standard sau zidar pentru paginile de arhivă pentru etichete, postări de autor, rezultate de căutare.

en: Choose which items to display in the postinfo section
ro_RO: Alegeți ce elemente să fie afișate în secțiunea postinfo

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
ro_RO: Alegeți da dacă doriți pentru animație automată a cursorului

en: Click here to learn more
ro_RO: Apasa aici pentru a afla mai multe

en: Closed Title Font Style
ro_RO: Closed Font Style Titlu

en: Code Integration
ro_RO: Integrarea codului

en: Color
ro_RO: Culoare

en: Column Layout
ro_RO: Aspectul coloanei

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Consumer Key
ro_RO: Cheia de consum

en: Consumer Key:
ro_RO: Cheia de consum:

en: Consumer Secret
ro_RO: Secretul consumatorilor

en: Consumer Secret:
ro_RO: Secretul consumatorilor:

en: Contact Form
ro_RO: Formular de contact

en: Contact Form Map
ro_RO: Harta formularului de contact

en: Contact Form Title
ro_RO: Formularul de contact Titlu

en: Contact Page Template Options
ro_RO: Opțiunile de opțiune pentru pagina de contact

en: Content
ro_RO: Conţinut

en: Content Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului conținutului

en: Content Font Style
ro_RO: Stilul stilului de conținut

en: Content goes here
ro_RO: Conținutul este aici

en: Content text or html
ro_RO: Text de conținut sau html

en: Countdown
ro_RO: Numărătoarea inversă

en: Current Category / Tag / Taxonomy
ro_RO: Categorie curentă / Tag / Taxonomie

en: Current Color
ro_RO: Culoarea actuală

en: Currently viewing archives from %1$s
ro_RO: Se afișează în prezent arhivele de la %1$s

en: Custom CSS
ro_RO: CSS personalizat

en: Custom Title
ro_RO: Titlul personalizat

en: Custom field Name to be used for description
ro_RO: Numele câmpului personalizat pentru a fi utilizat pentru descriere

en: Custom field Name to be used for keywords
ro_RO: Numele câmpului personalizat pentru a fi utilizat pentru cuvintele cheie

en: Custom field Name to be used for title
ro_RO: Nume câmp obligatoriu pentru a fi utilizat pentru titlu

en: Dashed
ro_RO: dashed

en: Date
ro_RO: Data

en: Date Format
ro_RO: Formatul datei

en: Date format
ro_RO: Formatul datei

en: Default
ro_RO: Mod implicit

en: Default (%s)
ro_RO: Implicit ( %s)

en: Default Category
ro_RO: Categoria implicită

en: Default Post Format
ro_RO: Format implicit de postare

en: Define a character to separate BlogName and Post title
ro_RO: Definiți un personaj pentru a separa titlul BlogName și Postarea

en: Delicious
ro_RO: Delicios

en: Descending
ro_RO: Descendentă

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
ro_RO: Proiectat de %1$s | Realizat de %2$s

en: Details Font Style
ro_RO: Detalii Font Style

en: Deviantart
ro_RO: deviantart

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
ro_RO: Dezactivați această opțiune pentru a elimina scriptul API pentru Google Maps de pe pagina dvs. Notă: Modulele care se bazează pe scriptul API Google Maps, cum ar fi Hărți și Hărți complete, sunt încă încărcate, dar nu vor funcționa decât dacă adăugați manual scriptul API-urilor Google Maps.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
ro_RO: Dezactivați această opțiune pentru a elimina Fonturile Google din paginile dvs. Divi Builder.

en: Disable top tier dropdown menu links
ro_RO: Dezactivați linkurile din meniul derulant de nivel superior

en: Disabled
ro_RO: invalid

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ro_RO: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina codul corporal de mai jos din blogul dvs. Acest lucru vă permite să eliminați codul în timp ce îl salvați pentru o utilizare ulterioară.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ro_RO: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina codul antetului de mai jos din blogul dvs. Acest lucru vă permite să eliminați codul în timp ce îl salvați pentru o utilizare ulterioară.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ro_RO: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina din blogul dvs. codul de jos unic de mai jos. Acest lucru vă permite să eliminați codul în timp ce îl salvați pentru o utilizare ulterioară.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ro_RO: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina singur codul superior de mai jos din blogul dvs. Acest lucru vă permite să eliminați codul în timp ce îl salvați pentru o utilizare ulterioară.

en: Display # of Tweets:
ro_RO: Afișați # de Tweets:

en: Display Featured Posts Only
ro_RO: Afișați numai mesajele recomandate

en: Display Home link
ro_RO: Afișați linkul Acasă

en: Display Style
ro_RO: Stilul de afișare

en: Display a list of authors.
ro_RO: Afișați o listă de autori.

en: Display a login form.
ro_RO: Afișați un formular de autentificare.

en: Display ads.
ro_RO: Anunțuri grafice.

en: Display comment date?
ro_RO: Afișați data comentariului?

en: Display method
ro_RO: Metoda de afișare

en: Display post categories?
ro_RO: Afișați categoriile de postări?

en: Display post count
ro_RO: Afișați numărul postărilor

en: Display post date?
ro_RO: Afișați data postării?

en: Display post thumbnail?
ro_RO: Afișați miniatură postare?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
ro_RO: Afișați conținutul excepțional sau complet al postării. În cazul în care conținutul complet, atunci se va trunchia la mai multă etichetă dacă este utilizată.

en: Display your follower counts from top social networks
ro_RO: Afișați numărul dvs. de participanți din rețelele sociale de top

en: Display your recent tweets.
ro_RO: Afișați-vă ultimele tweet-uri.

en: Divi Library
ro_RO: Biblioteca Divi

en: Divider
ro_RO: compas

en: Divider Height
ro_RO: Divider Înălțime

en: Divider Position
ro_RO: Poziția separator

en: Divider Style
ro_RO: Stilul separator

en: Divider Weight
ro_RO: Greutatea separatorului

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
ro_RO: Nu afișați mesajele care au fost afișate pe modulele anterioare.

en: Don't Show Author
ro_RO: Nu afișați autorul

en: Don't Show Categories
ro_RO: Nu afișați categorii

en: Don't Show Comment Count
ro_RO: Nu afișați numărul de comentarii

en: Don't Show Date
ro_RO: Nu afișați data

en: Don't Show Featured Image
ro_RO: Nu afișați imaginea recomandată

en: Don't Show Ratings
ro_RO: Nu afișați evaluări

en: Dotted
ro_RO: Punctat

en: Double
ro_RO: Dubla

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
ro_RO: Trageți marcatorul și adresa va fi actualizată automat. Modificați zoomul și nivelul de mărire vor fi salvate, de asemenea.

en: Dropdown Menu Animation
ro_RO: Dropdown Meniu Animație

en: Dropdown Menu Background Color
ro_RO: Meniul derulant al meniului de fundal

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
ro_RO: Meniul de derulare din meniul derulant / Culoare activă a linkului

en: Dropdown Menu Line Color
ro_RO: Meniul derulant din meniu

en: Dropdown Menu Text Color
ro_RO: Meniu derulant meniu Culoare text

en: Edit Category Layout
ro_RO: Editați aspectul categoriei

en: Edit Default Layout
ro_RO: Editați aspectul implicit

en: Edit Home Layout
ro_RO: Modificați aspectul inițial

en: Edit Layout
ro_RO: Editați aspectul

en: Edit Project
ro_RO: Editați proiectul

en: Edit Skill
ro_RO: Editează abilitatea

en: Effect
ro_RO: Efect

en: Elements
ro_RO: element

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Email field cannot be empty.
ro_RO: Câmpul de e-mail nu poate fi gol.

en: Enable Above Footer - Ad
ro_RO: Activați Footer deasupra - anunț

en: Enable Autoplay
ro_RO: Activați Autoplay

en: Enable Below Header - Ad
ro_RO: Activați sub antet - anunț

en: Enable Boxed Layout
ro_RO: Activați aspectul cutie

en: Enable Header Ad
ro_RO: Activați Anunțul Header

en: Enable Responsive Adsense Ad
ro_RO: Activați anunțul Adsense responsiv

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
ro_RO: Activați Postarea unică - Postare deasupra anunțului

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
ro_RO: Activați Postarea unică - Sub Postare

en: Enable body code
ro_RO: Activați codul corpului

en: Enable canonical URL's
ro_RO: Activați URL-urile canonice

en: Enable custom description
ro_RO: Activați descrierea personalizată

en: Enable custom keywords
ro_RO: Activați cuvinte cheie personalizate

en: Enable custom title
ro_RO: Activați titlul personalizat

en: Enable custom titles
ro_RO: Activați titlurile personalizate

en: Enable header code
ro_RO: Activați codul antetului

en: Enable meta description
ro_RO: Activați descrierea meta

en: Enable meta descriptions
ro_RO: Activați descrierile meta

en: Enable meta keywords
ro_RO: Activați cuvintele cheie meta

en: Enable single bottom code
ro_RO: Activați un singur cod inferior

en: Enable single top code
ro_RO: Activați codul superior unic

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
ro_RO: Activați această opțiune pentru a afișa butonul Înapoi la început în timpul derulării

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
ro_RO: Activați această opțiune pentru a obține efectul derulării netede cu rotița mouse-ului

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
ro_RO: Activați această opțiune pentru a face codurile scurte să răspundă la diferite dimensiuni ale ecranului

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: Enabled?
ro_RO: Activat?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț deasupra subsolului. Dacă este activată, trebuie să completați imaginea de banner și urlul de destinație de mai jos.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț sub antet. Dacă este activată, trebuie să completați imaginea de banner și urlul de destinație de mai jos.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț în antet. Dacă este activată, trebuie să completați imaginea de banner și urlul de destinație de mai jos.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț în partea de jos a paginilor dvs. de postare, sub conținutul unic de postări. Dacă este activată, trebuie să completați imaginea de banner și urlul de destinație de mai jos.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț în partea superioară a paginilor postate deasupra conținutului unic al postărilor. Dacă este activată, trebuie să completați imaginea de banner și urlul de destinație de mai jos.

en: Enqueue Google Maps Script
ro_RO: Introduceți scriptul Google Maps

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
ro_RO: Introduceți un cod CSS opțional pentru a fi utilizat pentru acest modul. Un ID poate fi folosit pentru a crea un stil CSS personalizat sau pentru a crea legături către anumite secțiuni ale paginii dvs.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
ro_RO: Introduceți clase opționale CSS pentru a fi utilizate pentru acest modul. O clasă CSS poate fi utilizată pentru a crea un stil CSS personalizat. Puteți adăuga mai multe clase, separate cu un spațiu.

en: Enter the App ID
ro_RO: Introduceți ID-ul aplicației

en: Enter the App Secret
ro_RO: Introduceți secretul aplicației

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului Dribbble.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului dvs. Facebook.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului Google+.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului dvs. Instagram.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului Pinterest.

en: Enter the URL of your RSS feed.
ro_RO: Introduceți adresa URL a feedului dvs. RSS.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului Stumbleupon.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului Tumblr.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului tău Twitter.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
ro_RO: Introduceți adresa URL a profilului Youtube.

en: Every 1 Day
ro_RO: La fiecare 1 zi

en: Every 12 Hours
ro_RO: La fiecare 12 ore

en: Every 3 Days
ro_RO: La fiecare 3 zile

en: Every 3 Hours
ro_RO: La fiecare 3 ore

en: Every 7 Days
ro_RO: La fiecare 7 zile

en: Every Hour
ro_RO: Fiecare ora

en: Exclude categories from the navigation bar
ro_RO: Excludeți categoriile din bara de navigare

en: Exclude pages from the navigation bar
ro_RO: Excludeți paginile din bara de navigare

en: Extra - Ads
ro_RO: Extra - anunțuri

en: Extra - Authors
ro_RO: Extra - Autori

en: Extra - Login
ro_RO: Extra - conectare

en: Extra - Recent Comments
ro_RO: Extra - Comentarii recente

en: Extra - Recent Posts
ro_RO: Extra - Postări recente

en: Extra - Recent Reviews
ro_RO: Extra - Recenzii recente

en: Extra - Recent Tweets
ro_RO: Extra - Tweets recente

en: Extra - Recent Videos
ro_RO: Extra - Videoclipuri recente

en: Extra - Social Network Followers
ro_RO: Reținuți din rețelele sociale suplimentare

en: Extra Category Layout
ro_RO: Categoria de categorii suplimentare

en: Extra Customizer Settings
ro_RO: Setări personalizate suplimentare

en: Extra Mega Menu
ro_RO: Meniul Extra Mega

en: Extra Settings
ro_RO: Setări suplimentare

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
ro_RO: Extra folosește fișiere CSS necombinate și neminate, deoarece constanta "SCRIPT_DEBUG" pe wp-config.php a fost setată la "true". Un alt plugin poate impune Extra pentru a utiliza fișiere CSS necombinate și neminate, prin filtrarea filtrului "et_load_unminified_styles".

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
ro_RO: Extra folosește fișierele javascript necombinate și neîntemeiate deoarece constanta "SCRIPT_DEBUG" pe wp-config.php a fost setată la "true". Un alt plugin poate impune Extra pentru a folosi fișierele javascript necombinate și neinființate, prin filtrarea filtrului "et_load_unminified_scripts".

en: Facebook Profile Url
ro_RO: Adresa URL a profilului Facebook

en: Fade In From Bottom
ro_RO: Se estompează din partea de jos

en: Fade In From Left
ro_RO: Se estompează din stânga

en: Fade In From Right
ro_RO: Fade din dreapta

en: Fade In From Top
ro_RO: Fade In De Sus

en: Favicon
ro_RO: favicon

en: Favorite
ro_RO: Favorit

en: Featured
ro_RO: Recomandate

en: Featured Post
ro_RO: Mesaj recomandat

en: Filter Font Size
ro_RO: Filtrați dimensiunea fontului

en: Filter Font Style
ro_RO: Filtrați stilul fontului

en: Filterable Portfolio
ro_RO: Portofoliu Filtrabil

en: Find
ro_RO: Găsi

en: Fixed Navigation Bar
ro_RO: Bara de navigare fixă

en: Fixed Navigation Settings
ro_RO: Setări de navigare fixe

en: Flip In Horizontally
ro_RO: Înclinați în poziție orizontală

en: Flip In Vertically
ro_RO: Îndoiți vertical

en: Follow @%s
ro_RO: Urmează

en: Follow Font & Icon Size
ro_RO: Urmați fontul și mărimea pictogramelor

en: Follow Us
ro_RO: Urmează-ne

en: Font Style
ro_RO: Stilul fontului

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Footer Credit Text Color
ro_RO: Culoarea textului de credit inferior

en: Footer Credit Text Size
ro_RO: Dimensiunea textului creditului subsol

en: Footer Elements
ro_RO: Elementele subsolului

en: Footer Menu
ro_RO: Meniul subsol

en: Footer Menu Active Link Color
ro_RO: Meniul subsol pentru culoarea activă a legăturii

en: Footer Menu Font Style
ro_RO: Font stil meniu subsol

en: Footer Menu Letter Spacing
ro_RO: Footer Meniu Scrisoare Spacing

en: Footer Menu Link Color
ro_RO: Subsol Footer Color Link

en: Footer Menu Text Size
ro_RO: Dimensiunea fontului din meniul subsolului

en: Footer Settings
ro_RO: Setări pentru subsol

en: Footer Sidebar
ro_RO: Subsol din bara laterală

en: Footer Sidebar Left
ro_RO: Subsol din partea inferioară a subsolului

en: Footer Sidebar Middle
ro_RO: Subsol din bara laterală a subsolului

en: Footer Sidebar Middle Left
ro_RO: Subsol Bara laterală inferioară subsol

en: Footer Sidebar Middle Right
ro_RO: Subsol din partea inferioară a subsolului dreapta

en: Footer Sidebar Right
ro_RO: Bara laterală din subsol dreapta

en: Form submission error, please refresh and try again.
ro_RO: Eroare de trimitere a formularului, actualizați și încercați din nou.

en: Front page displays
ro_RO: Este afișată prima pagină

en: Gallery
ro_RO: Galerie

en: Gallery Format Options
ro_RO: Opțiuni pentru formatul galeriei

en: General Settings
ro_RO: setari generale

en: Global Accent Color
ro_RO: Accent Global Color

en: Google API Key
ro_RO: Cheia API-ului Google

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
ro_RO: Cheie Google API. Puteți găsi toate informațiile despre cum să obțineți unul aici: %s

en: Google Fonts subsets
ro_RO: Fonturile Google sunt subsetate

en: Google+ Profile Url
ro_RO: Adresa URL a profilului Google+

en: Google+ User Id
ro_RO: Codul de utilizator Google+

en: Groove
ro_RO: Canelură

en: Header
ro_RO: Antet

en: Header & Navigation Settings
ro_RO: Setări pentru antet și navigație

en: Header Elements Settings
ro_RO: Setările elementelor antet

en: Header Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului antetului

en: Header Font Style
ro_RO: Header Style Font

en: Header Format Settings
ro_RO: Setări pentru formatele antet

en: Header Text
ro_RO: Antet

en: Header Text Color
ro_RO: Header Color Text

en: Heading Font
ro_RO: Rubrică de inscripționare

en: Heading Font Style
ro_RO: Stilul stilului de redare

en: Heading Line Height
ro_RO: Înălțimea liniei înalte

en: Heading Style
ro_RO: Stilul stilului

en: Heading Text Color
ro_RO: Culoarea textului din titlu

en: Heading Text Size
ro_RO: Dimensiunea textului din titlu

en: Help
ro_RO: Ajutor

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
ro_RO: Aici puteți adăuga css personalizat pentru a suprascrie sau extinde stilurile implicite.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
ro_RO: Aici puteți schimba culoarea Global Accent Color, care este utilizată în toate paginile site-ului dvs.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ro_RO: Aici puteți schimba caracterul care separă titlul blogului și numele paginii de index când utilizați titluri de posturi autogenerate. Valorile comune sunt | sau -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ro_RO: Aici puteți schimba caracterul care separă titlul blogului dvs. și numele postării atunci când utilizați titluri de posturi autogenerate. Valorile comune sunt | sau -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ro_RO: Aici puteți alege modul în care se generează titlurile pe paginile de index. Puteți modifica ordinea în care se afișează numele blogului și titlul indexului dvs. sau puteți elimina complet numele blogului din titlu.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
ro_RO: Aici puteți alege zona standard a zonei laterale / widget pentru paginile WooCommerce.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
ro_RO: Aici puteți alege zona Default Sidebar / Widget implicită.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
ro_RO: Aici puteți alege locația implicită a paginilor Bara laterală pentru paginile WooCommerce.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
ro_RO: Aici puteți alege locația implicită a Barei laterale.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
ro_RO: Aici puteți alege perioada de reîmprospătare utilizată pentru widget-ul contectorului rețelei sociale.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Dribbble pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Facebook pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Google+ pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Instagram pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Pinterest pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma RSS.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Stumbleupon pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Tumblr pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Twitter.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
ro_RO: Aici puteți alege să afișați pictograma Youtube pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
ro_RO: Aici puteți alege să eliminați anumite categorii din meniul de navigare. Toate categoriile marcate cu un X nu vor apărea în bara de navigare.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
ro_RO: Aici puteți alege să eliminați anumite pagini din meniul de navigare. Toate paginile marcate cu un X nu vor apărea în bara de navigare.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ro_RO: Aici puteți alege să inversați comanda pe care sunt afișate legăturile de categorii. Puteți alege între ascendent și descendent.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ro_RO: Aici puteți alege să inversați ordinea în care sunt afișate legăturile de pagini. Puteți alege între ascendent și descendent.

en: Here you can choose to sort your pages links.
ro_RO: Aici puteți alege să sortați link-urile paginilor.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
ro_RO: Aici puteți alege elementele care apar în secțiunea postinfo din paginile de arhivare. Aceasta este zona, de obicei sub titlul postului, care afișează informații de bază despre postarea ta. Se afișează meniurile afișate mai jos.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
ro_RO: Aici puteți alege elementele care apar în secțiunea postinfo pe paginile de postare unice. Aceasta este zona, de obicei sub titlul postului, care afișează informații de bază despre postarea ta. Se afișează meniurile afișate mai jos.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
ro_RO: Aici puteți alege ce pictograme / opțiuni de afișare să fie afișate. Toate opțiunile marcate cu un X nu vor apărea.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
ro_RO: Aici puteți defini dacă să afișați linkul "citiți mai mult" după extrase sau nu.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro_RO: Aici puteți desemna câte produse WooCommerce sunt afișate pe pagina de arhivă. Această opțiune funcționează independent de opțiunile Setări> Citire în wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro_RO: Aici puteți desemna câte articole recente sunt afișate în paginile Arhivă. Această opțiune funcționează independent de opțiunile Setări> Citire în wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro_RO: Aici puteți desemna câte articole recente sunt afișate pe pagina Categorie. Această opțiune funcționează independent de opțiunile Setări> Citire în wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro_RO: Aici puteți desemna câte articole recente sunt afișate pe paginile cu rezultatele căutării. Această opțiune funcționează independent de opțiunile Setări> Citire în wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro_RO: Aici puteți desemna câte articole recente sunt afișate pe paginile Tag. Această opțiune funcționează independent de opțiunile Setări> Citire în wp-admin.

en: Here you can provide destination url
ro_RO: Aici puteți furniza adresa URL de destinație

en: Here you can provide image url
ro_RO: Aici puteți furniza url de imagine

en: Hex Value
ro_RO: Valoarea Hex

en: Hide Author Box
ro_RO: Ascundeți caseta de autor

en: Hide Featured Image on Post
ro_RO: Ascundeți Imaginea recomandată pe postare

en: Hide Logo Image
ro_RO: Ascunde imaginea Logo

en: Hide Navigation Until Scroll
ro_RO: Ascundeți navigația până la defilare

en: Hide Post Rating
ro_RO: Ascundeți Evaluarea postării

en: Hide Project Categories
ro_RO: Ascundeți categoriile de proiecte

en: Hide Project Titles
ro_RO: Ascundeți titlurile proiectului

en: Hide Related Posts
ro_RO: Ascundeți mesajele asociate

en: Hide Title &amp; Meta on Post
ro_RO: Ascundeți Titlul și Meta pe postare

en: Hide empty categories
ro_RO: Ascundeți categoriile goale

en: Highest Rated
ro_RO: Cel mai bine cotat

en: Home
ro_RO: Acasă

en: Homepage
ro_RO: Pagina principala

en: Homepage Basic
ro_RO: Pagina principală

en: Homepage SEO
ro_RO: Pagina de start SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
ro_RO: Titlul personalizat pentru pagina principală (dacă este activat)

en: Homepage meta description (if enabled)
ro_RO: Meta descriere de pagină (dacă este activată)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
ro_RO: Cuvinte cheie meta de start (dacă este activată)

en: Hover Overlay Icon Color
ro_RO: Hover Overlay Icon Culoare

en: Hover/Active Link Color
ro_RO: Hover / Culoare legătură activă

en: Icon
ro_RO: icoană

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
ro_RO: Dacă titlurile personalizate sunt dezactivate, alegeți metoda de generare automată

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ro_RO: Dacă nu utilizați titluri de postări cutsom puteți avea în continuare control asupra generării titlurilor. Aici puteți alege ce ordine doriți să fie afișată titlul postării și numele blogului dvs. sau puteți elimina complet numele blogului din titlu.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ro_RO: Dacă nu utilizați titluri postulate de tăiere, puteți avea în continuare control asupra hw-ului, că titlurile dvs. sunt generate. Aici puteți alege ce ordine doriți să fie afișată titlul postării și numele blogului dvs. sau puteți elimina complet numele blogului din titlu.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
ro_RO: Dacă ați activat titlurile personalizate, puteți adăuga titlul dvs. personalizat aici. Indiferent ce introduceți aici, va fi plasat între tag-urile <title> </ title> din header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
ro_RO: Dacă ați activat descrieri meta vă puteți adăuga aici descrierea personalizată.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
ro_RO: Dacă ați activat cuvinte cheie meta, puteți adăuga aici cuvintele dvs. personalizate. Cuvintele cheie trebuie separate prin virgule. De exemplu: wordpress, teme, șabloane, elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
ro_RO: Dacă doriți ca categoriile să fie afișate în bara de navigare, care nu au posturi în ele, dezactivați această opțiune. În mod implicit, categoriile goale sunt ascunse

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
ro_RO: Dacă doriți să adăugați o descriere meta la postarea dvs., puteți face acest lucru utilizând câmpuri personalizate. Această opțiune trebuie să fie activată pentru ca descrierile să fie afișate în paginile postate. Puteți să adăugați descrierea meta utilizând câmpuri personalizate bazate pe numele câmpului personalizat pe care l-ați definit mai jos.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
ro_RO: Dacă doriți să adăugați cuvinte cheie meta în postarea dvs., puteți face acest lucru utilizând câmpuri personalizate. Această opțiune trebuie să fie activată pentru ca cuvintele cheie să fie afișate în paginile postate. Puteți să adăugați cuvintele cheie meta utilizând câmpuri personalizate bazate pe numele câmpului personalizat pe care îl definiți mai jos.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
ro_RO: Dacă doriți să eliminați meniurile derulante din bara de navigare pentru categorii, dezactivați această caracteristică.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
ro_RO: Dacă doriți să eliminați meniurile derulante din bara de navigare a paginilor, dezactivați această caracteristică.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
ro_RO: Dacă doriți să utilizați propriile imagini favicon personalizate, faceți clic pe butonul Încărcare imagine.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
ro_RO: Dacă doriți să utilizați propria imagine logo-ul personalizat, faceți clic pe butonul Încărcare imagine.

en: Ignore Displayed Posts
ro_RO: Ignoră mesajele afișate

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image Alt Text
ro_RO: Imagine Alt Text

en: Image Alt Text:
ro_RO: Imagine Alt Text:

en: Image Height
ro_RO: Înălțime imagine

en: Image URL
ro_RO: Imagine URL

en: Image Url
ro_RO: Imagine URL

en: Image Url:
ro_RO: Imagine URL:

en: Image Width
ro_RO: Lățimea imaginii

en: Image doesn't exist
ro_RO: Imaginea nu există

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
ro_RO: În unele cazuri, utilizatorii vor dori să creeze categorii de părinte sau link-uri ca locații pentru a deține o listă de link-uri sau categorii pentru copii. În acest caz, nu este de dorit ca legăturile părinte să conducă oriunde, ci să servească doar o funcție organizațională. Activarea acestor opțiuni va duce la eliminarea legăturilor din toate paginile / categoriile părinte, astfel încât acestea să nu conducă nicăieri atunci când se face clic.

en: Inactive Footer Sidebar
ro_RO: Bara laterală inferioară a footerului inactiv

en: Inactive Tab Background Color
ro_RO: Culoarea inactivă a filelor Tab

en: Index Page SEO
ro_RO: Pagină de index SEO

en: Input Field Padding
ro_RO: Câmpul de introducere a câmpului

en: Input Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului de intrare

en: Input Font Style
ro_RO: Font stil de intrare

en: Input adsense code
ro_RO: Introduceți codul AdSense

en: Input advertisement destination url
ro_RO: Adresa URL de destinație a anunțului de intrare

en: Input advertisement image
ro_RO: Introduceți imaginea anunțului

en: Inset
ro_RO: Medalion

en: Instagram Profile Url
ro_RO: Adresa URL a profilului Instagram

en: Invalid post
ro_RO: Postare nevalidă

en: Italic
ro_RO: Cursiv

en: Join Now
ro_RO: Alătură-te acum

en: Latest
ro_RO: Cele mai recente

en: Layout
ro_RO: schemă

en: Layout Settings
ro_RO: setări de schemă

en: Layout Usage
ro_RO: Utilizare aspect

en: Leave a Reply to %s
ro_RO: Lasa un raspuns la %s

en: Leave a reply
ro_RO: Lasa un raspuns

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Left to Right
ro_RO: De la stânga la dreapta

en: Left/Right
ro_RO: Stanga dreapta

en: Left/Right or Centered?
ro_RO: Stânga / dreapta sau centrat?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
ro_RO: Lungimea titlului trebuie să fie limitată pentru a preveni înălțimea inadecvată a legendei în coloana îngustă

en: Letter Spacing
ro_RO: Spațiul dintre litere

en: Limit
ro_RO: Limită

en: Link
ro_RO: Legătură

en: Link Format Options
ro_RO: Opțiuni pentru formatul legăturii

en: Link Title
ro_RO: Titlul legăturii

en: Link text
ro_RO: Text de legătură

en: List Meta
ro_RO: Listează Meta

en: List Title
ro_RO: Listă titlu

en: Loading
ro_RO: se incarca

en: Loading...
ro_RO: Se incarca...

en: Login
ro_RO: Logare

en: Logo
ro_RO: Siglă

en: Logo Height
ro_RO: Logo Înălțime

en: Logout
ro_RO: Ieșire

en: Lost my Password
ro_RO: Mi-a pierdut parola

en: Magazine Homepage
ro_RO: Pagina de pornire a revistei

en: Main Body
ro_RO: Corpul principal

en: Main Meta
ro_RO: Meta principală

en: Main Post Area
ro_RO: Zona principală de postare

en: Main Post Entry
ro_RO: Postarea principală a postărilor

en: Main Post Excerpt
ro_RO: Mesaj principal post

en: Main Post Meta
ro_RO: Mesajul principal postat

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
ro_RO: Mesaje principale Meta post (Evaluare și comentariu)

en: Main Post Overlay
ro_RO: Suprapunerea principală a mesajelor

en: Main Post Overlay Icon
ro_RO: Pictograma principală a suprapunerii mesajelor

en: Main Post Title
ro_RO: Titlul principal al postului

en: Main Sidebar
ro_RO: Bara laterală principală

en: Main Title
ro_RO: Titlul principal

en: Make Fullwidth
ro_RO: Faceți Fullwidth

en: Map
ro_RO: Hartă

en: Map Format Options
ro_RO: Opțiuni pentru formatul hărții

en: Map Pin Address
ro_RO: Harta Adresă PIN

en: Masonry
ro_RO: Zidărie

en: Masonry Blog Category
ro_RO: Masonerie Blog Categorie

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
ro_RO: Masoneria Blog Categorie cu Mesaje recomandate

en: Masonry Blog Homepage
ro_RO: Masonry Blog Pagina de pornire

en: Max Width
ro_RO: Lățimea maximă

en: Max. Title Characters
ro_RO: Max. Titluri de caractere

en: Maximum 200
ro_RO: Maxim 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
ro_RO: Mega Menu 2 Lista recomandată și recentă

en: Mega Menu 3 Featured
ro_RO: Mega Menu 3 Recomandate

en: Mega Menu List
ro_RO: Lista cu meniuri

en: Menu Height
ro_RO: Meniu înălțime

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Meta Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului Meta

en: Meta Font Style
ro_RO: Fontul stilului Meta

en: Minify And Combine CSS Files
ro_RO: Minifierea și combinarea fișierelor CSS

en: Minify And Combine Javascript Files
ro_RO: Reduceți și combinați fișierele Javascript

en: Module Customizer
ro_RO: Modul Customizer

en: Module Head
ro_RO: Capul modulului

en: Module Header
ro_RO: Antetul modulului

en: Module Subheader
ro_RO: Modul Subcapitol

en: Most Popular
ro_RO: Cel mai popular

en: Most Recent
ro_RO: Cel mai recent

en: MySpace
ro_RO: Spatiul meu

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name Font Style
ro_RO: Numele stilului fontului

en: Name displayed internally in builder for this ad
ro_RO: Numele afișat intern în constructor pentru acest anunț

en: Name field cannot be empty.
ro_RO: Numele câmpului nu poate fi gol.

en: Nav Arrow Background Color
ro_RO: Culoarea fundalului Arrow Nav

en: Nav Arrow Color
ro_RO: Culoarea Nav Arrow

en: Nav Icon
ro_RO: Nav icon

en: Nav Icon Hover
ro_RO: Nav icon Hover

en: Navigation
ro_RO: Navigare

en: New Category Layout
ro_RO: Noua categorie de aspect

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
ro_RO: Mesaj nou de la %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
ro_RO: Proiect nou

en: New Skill Name
ro_RO: Numele de noi abilități

en: New Tab
ro_RO: Filă nouă

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro_RO: Comentarii mai noi <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
ro_RO: Următor →

en: Next &raquo;
ro_RO: Următor → "

en: Next Tab
ro_RO: Următorul tab

en: No
ro_RO: Nu

en: No Animation
ro_RO: Nici o animație

en: No Mega Menu
ro_RO: Nu există meniu Mega

en: No Sidebar
ro_RO: Fără bara laterală

en: No Skills Found
ro_RO: Nu s-au găsit abilități

en: No Video Found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun videoclip

en: No available options.
ro_RO: Nu există opțiuni disponibile.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
ro_RO: Fără bara laterală, vizualizare cu o singură coloană cu caseta Detalii proiect sub conținutul

en: Nothing found
ro_RO: Nimic gasit

en: Nothing found in Trash
ro_RO: Nimic nu a fost găsit în Coșul de gunoi

en: Number Counter
ro_RO: Număr de contoare

en: Number Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului

en: Number Font Style
ro_RO: Stil Font Font

en: Number of Posts displayed on Archive pages
ro_RO: Numărul de postări afișate în paginile de arhivă

en: Number of Posts displayed on Category page
ro_RO: Numărul de postări afișate pe pagina categoriei

en: Number of Posts displayed on Search pages
ro_RO: Numărul de postări afișate în paginile de căutare

en: Number of Posts displayed on Tag pages
ro_RO: Numărul de postări afișate în paginile de etichete

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
ro_RO: Număr de produse afișate pe paginile de arhivă WooCommerce

en: Number of comments to show:
ro_RO: Numărul de comentarii afișate:

en: Number of dropdown tiers shown
ro_RO: Numărul de niveluri afișate

en: Number of posts to show:
ro_RO: Numărul de postări afișate:

en: OR
ro_RO: SAU

en: Only display featured posts.
ro_RO: Afișați numai postările recomandate.

en: Open Project URL in new window
ro_RO: Deschideți URL-ul proiectului în fereastră nouă

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
ro_RO: pe

en: Open link in new window
ro_RO: Deschide link-ul într-o fereastră nouă

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Order Category Links by Ascending/Descending
ro_RO: Categorie Ordine Link-uri prin Crescator / Descendent

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
ro_RO: Comandă Pagini Link-uri prin Crescator / Descendent

en: Our Authors
ro_RO: Autori noștri

en: Outset
ro_RO: Început

en: Overlay
ro_RO: Acoperire

en: PASSWORD
ro_RO: PAROLA

en: Padding
ro_RO: umplutură

en: Page IDs, separated by commas.
ro_RO: Coduri de pagină, separate prin virgule.

en: Page Name
ro_RO: Numele paginii

en: Page not found
ro_RO: Pagina nu a fost gasita

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: Pages:
ro_RO: Pagini:

en: Pagination
ro_RO: Paginare

en: Pagination Active Background Color
ro_RO: Culoarea fundalului activă a paginii

en: Pagination Active Color
ro_RO: Pagination Activ Color

en: Pagination Background
ro_RO: Pagini de fundal

en: Pagination Background Color
ro_RO: Culoarea fundalului paginii

en: Pagination Color
ro_RO: Culoarea paginii

en: Pagination Item Active
ro_RO: Paginare element activ

en: Parent Skill
ro_RO: Abilitatea părintească

en: Parent Skill:
ro_RO: Abilitatea părintească:

en: Password:
ro_RO: Parola:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
ro_RO: Inserați adresa URL a imaginii aici, dacă ați ales tipul de slider "imagini"

en: Percent Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului procentual

en: Percent Font Style
ro_RO: Procent Font Style

en: Person
ro_RO: Persoană

en: Pinterest
ro_RO: pinterest

en: Pinterest Profile Url
ro_RO: Pinterest Profil Url

en: Place your adsense code here.
ro_RO: Plasați aici codul dvs. AdSense.

en: Please enter a valid email address.
ro_RO: Te rog introdu o adresa de email valida.

en: Popular Skills
ro_RO: Aptitudini populare

en: Portfolio Page Template Options
ro_RO: Opțiuni șablon de pagină pentru portofoliu

en: Portrait Border Radius
ro_RO: Radius de graniță portret

en: Post Background Color
ro_RO: Post Culoare fundal

en: Post Caption
ro_RO: Postare subtitrare

en: Post Comment
ro_RO: posteaza comentariu

en: Post Entry
ro_RO: Postare intrare

en: Post Featured Image
ro_RO: Postați imaginea recomandată

en: Post Format Gallery Nav
ro_RO: Galeria de postare a postului Nav

en: Post Format Gallery Nav Hover
ro_RO: Galeria de postare de imagini Nav Navă

en: Post Format Gallery Nav Icon
ro_RO: Galeria de post Galerie Galerie Icon

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
ro_RO: Galeria de postare a imaginilor Nav Icon Hover

en: Post Format Icon
ro_RO: Pictogramă Post Format

en: Post Format Icon Background Color
ro_RO: Post Format Icon Culoare fundal

en: Post Format Link Background
ro_RO: Post link Legătură

en: Post Format Quote Background
ro_RO: Post Format Citat Background

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
ro_RO: Post Meta Icons (Evaluare și comentariu)

en: Post Overlay
ro_RO: Suprapunere postare

en: Post Overlay Icon
ro_RO: Pictogramă de suprapunere postare

en: Post Read More
ro_RO: Postați mai mult

en: Post Read More Icon
ro_RO: Postați mai mult Icon

en: Post Review Score Bar
ro_RO: Bara de scoruri de opinie postate

en: Post Title
ro_RO: Titlul postului

en: Post Title Font Size
ro_RO: Titlul postului Dimensiune font

en: Post Title Font Style
ro_RO: Titlul postului Font Style

en: Post info section
ro_RO: Postați secțiunea info

en: Post not found
ro_RO: Mesajul nu a fost găsit

en: Posted by %s
ro_RO: Postat de %s

en: Posts
ro_RO: Mesaje

en: Posts By: %s
ro_RO: Postări de: %s

en: Posts Carousel
ro_RO: Mesaje carusel

en: Posts Limit
ro_RO: Postări limită

en: Posts List Area
ro_RO: Mesaje Lista de zone

en: Posts List Entry
ro_RO: Postări în lista de posturi

en: Posts List Meta
ro_RO: Lista de posturi Meta

en: Posts List Meta Icon
ro_RO: Lista de mesaje Meta Pictogramă

en: Posts List Thumbnail
ro_RO: Lista de postări miniatură

en: Posts List Title
ro_RO: Titlul listei de posturi

en: Posts Per Page
ro_RO: Mesaje pe pagină

en: Posts by %s
ro_RO: Mesajele de %s

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Previous Tab
ro_RO: Tabul anterior

en: Price Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului

en: Price Font Style
ro_RO: Stilul stilului de preț

en: Pricing Table
ro_RO: Tabelul de prețuri

en: Primary Heading
ro_RO: Poziția primară

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
ro_RO: Rubrica principală: Denumirea categoriei, Subtitlul: Filtru

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
ro_RO: Rubrică primară: Filtru, Subtitlu: Denumire categorie

en: Primary Menu
ro_RO: meniu principal

en: Primary Menu Bar Settings
ro_RO: Setări pentru bara de meniu principală

en: Print
ro_RO: Imprimare

en: Product Name Font Size
ro_RO: Nume produs Dimensiune font

en: Product Name Font Style
ro_RO: Nume produs Font Style

en: Project Categories
ro_RO: Categorii de proiecte

en: Project Description:
ro_RO: Descrierea proiectului:

en: Project Details
ro_RO: detaliile proiectului

en: Project Details Location
ro_RO: Detalii despre proiect Localizare

en: Project Details Title
ro_RO: Detalii despre proiect Titlu

en: Project Details box as sidebar
ro_RO: Bloc detaliat al proiectului ca bara laterală

en: Project Details:
ro_RO: Detaliile proiectului:

en: Project Gallery
ro_RO: Galeria de proiect

en: Project Sidebar
ro_RO: Bara laterală a proiectului

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
ro_RO: Abilitățile proiectului

en: Project Skills
ro_RO: Abilitățile proiectului

en: Project URL
ro_RO: Adresa URL a proiectului

en: Project URL Text
ro_RO: Textul pentru URL-ul proiectului

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
ro_RO: Abilitatea proiectului

en: Quote
ro_RO: Citat

en: Quote Attribution
ro_RO: Citează Atribuirea

en: Quote Format Options
ro_RO: Citează Opțiuni Format

en: Quote Text
ro_RO: Citat Text

en: RSS Icon Url
ro_RO: URL Icon Url

en: Rate:
ro_RO: Rată:

en: Rating (%):
ro_RO: Evaluare (%):

en: Rating: %0.2f
ro_RO: Evaluare:% 0.2f

en: Ratings
ro_RO: Evaluări

en: Re-Authorize
ro_RO: Reautorizați

en: Read Extra Documentation
ro_RO: Citiți extra Documentație

en: Read More
ro_RO: Citeste mai mult

en: Read More Button
ro_RO: Citiți mai mult butonul

en: Recent Comments
ro_RO: Comentarii recente

en: Recent Posts
ro_RO: Postări recente

en: Recent Reviews
ro_RO: Recenzii recente

en: Recent Tweets
ro_RO: Tweets recente

en: Recent Videos
ro_RO: Videoclipuri recente

en: Related Posts
ro_RO: postări asemănatoare

en: Remove Drop Shadow
ro_RO: Îndepărtați umbra picăturilor

en: Remove Vertical Divider
ro_RO: Îndepărtați separatorul vertical

en: Reply
ro_RO: Răspuns

en: Reset
ro_RO: restabili

en: Reset to Defaults
ro_RO: Resetați la valorile prestabilite

en: Responsive shortcodes
ro_RO: Coduri scurte receptive

en: Retweet
ro_RO: retweet

en: Review
ro_RO: Revizuire

en: Review Box Contents
ro_RO: Conținutul casetei de examinare

en: Review Box Title
ro_RO: Examinați titlul căsuței

en: Ridge
ro_RO: creastă

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Right to Left
ro_RO: De la dreapta la stanga

en: Role Editor
ro_RO: Editor de roluri

en: Sale Badge Font Size
ro_RO: Dimensiune de marcă pentru emblemă de vânzare

en: Sale Badge Font Style
ro_RO: Stilul stilului de emblemă de vânzare

en: Sale Price Font Size
ro_RO: Preț de vânzare Dimensiune font

en: Sale Price Font Style
ro_RO: Preț de vânzare Font Style

en: Sample Post Title
ro_RO: Exemplu de titlu postat

en: Save Changes
ro_RO: Salvează modificările

en: Scale In From Center
ro_RO: Scala din centrul

en: Scale In From Left
ro_RO: Scala din stânga

en: Scale In From Right
ro_RO: Scala din dreapta

en: Score %1$d%%
ro_RO: Scor %1$d%%

en: Score: %1$s
ro_RO: Scor: %1$s

en: Search & Cart Font
ro_RO: Caută și Cart Font

en: Search & Cart Font Style
ro_RO: Căutarea și cartonașul stil de stil

en: Search Layouts
ro_RO: Căutați planificări

en: Search Project Skills
ro_RO: Căutați abilitățile proiectului

en: Search Projects
ro_RO: Căutați proiecte

en: Search Results for: %s
ro_RO: Rezultatele căutării pentru: %s

en: Search results for "%s"
ro_RO: Rezultatele căutării pentru: %s"

en: Search, Cart, & Icon Background Color
ro_RO: Căutarea, coșul și culoarea fundalului pictogramelor

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
ro_RO: Căutarea, coșul și pictograma Scrisori

en: Search, Cart, & Icon Text Color
ro_RO: Căutarea, coșul și culoarea textului pictogramelor

en: Search, Cart, & Icon Text Size
ro_RO: Căutare, coș și dimensiune text pictogramă

en: Secondary Menu
ro_RO: Meniul secundar

en: Secondary Menu Bar Settings
ro_RO: Setări pentru bara de meniu secundară

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Select Animation Effect
ro_RO: Selectați Efectul de animație

en: Select Page
ro_RO: Selectați pagina

en: Select Slider Type here
ro_RO: Selectați tipul de cursă aici

en: Select between expanded and closed state
ro_RO: Selectați între starea extinsă și cea închisă

en: Select yes if the link should be opened in a new window
ro_RO: Selectați da dacă linkul ar trebui să fie deschis într-o fereastră nouă

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Send Email to
ro_RO: Trimiteți e-mail la

en: Separate Skills with Commas
ro_RO: Abilități separate cu virgule

en: Set as Image
ro_RO: Setați ca imagine

en: Share "%s" via %s
ro_RO: Trimiteți " %s" prin %s

en: Share:
ro_RO: Acțiune:

en: Sharing Icons to Display
ro_RO: Partajarea de pictograme pentru afișare

en: Shop
ro_RO: Magazin

en: Short description
ro_RO: Scurta descriere

en: Shortcodes
ro_RO: Scurtăturile

en: Show Author
ro_RO: Arătați autorul

en: Show Author Box
ro_RO: Afișați caseta de autor

en: Show Categories
ro_RO: Afișați categoriile

en: Show Comment Count
ro_RO: Afișați numărul de comentarii

en: Show Comments
ro_RO: Afișați comentariile

en: Show Date
ro_RO: Afișați data

en: Show Divider
ro_RO: Afișează divizorul

en: Show Dribbble Icon
ro_RO: Afișați pictograma Dribbble

en: Show Excerpt
ro_RO: Afișați Extrasul

en: Show Facebook Icon
ro_RO: Afișați Facebook Icon

en: Show Featured Image
ro_RO: Afișați imaginea recomandată

en: Show Full Content
ro_RO: Afișați întregul conținut

en: Show Google+ Icon
ro_RO: Afișați pictograma Google+

en: Show Instagram Icon
ro_RO: Afișați pictograma Instagram

en: Show Pagination
ro_RO: Afișați paginarea

en: Show Pinterest Icon
ro_RO: Afișați pictograma Pinterest

en: Show Post Count
ro_RO: Afișați numărul de postări

en: Show Posts Count
ro_RO: Afișați numărul de postări

en: Show RSS Icon
ro_RO: Afișați pictograma RSS

en: Show Rating
ro_RO: Afișați evaluarea

en: Show Ratings
ro_RO: Afișați evaluările

en: Show Read More Button
ro_RO: Afișați mai multe butoane

en: Show Related Posts
ro_RO: Afișați postări similare

en: Show Search Bar
ro_RO: Afișați bara de căutare

en: Show Social Icons
ro_RO: Afișați pictogramele sociale

en: Show Stumbleupon Icon
ro_RO: Afișați pictograma Stumbleupon

en: Show Top Border?
ro_RO: Arată topul frontierei?

en: Show Trending Bar
ro_RO: Afișați bara de trend

en: Show Tumblr Icon
ro_RO: Afișați pictograma Tumblr

en: Show Twitter Icon
ro_RO: Afișați pictograma Twitter

en: Show WooCommerce Cart
ro_RO: Afișați coșul WooCommerce

en: Show Youtube Icon
ro_RO: Afișați pictograma Youtube

en: Show author box
ro_RO: Arătați caseta de autor

en: Show comments on pages
ro_RO: Afișați comentarii pe pagini

en: Show comments on posts
ro_RO: Afișați comentarii pe postări

en: Show dropdown menus
ro_RO: Afișați meniurile derulante

en: Show related posts
ro_RO: Afișați postările asociate

en: Sidebar
ro_RO: Bara laterală

en: Sidebar Location
ro_RO: Bara laterală

en: Sidebar Width
ro_RO: Lățimea barei laterale

en: Sidebar location
ro_RO: Bara laterală

en: Sidebar, Project Details box below content
ro_RO: Bara laterală, caseta Detalii proiect sub conținutul

en: Sidebar/Widget Area
ro_RO: Bara laterală / zona widgetului

en: Single Page Layout
ro_RO: Page Layout unică

en: Single Post Layout
ro_RO: Postare unică a mesajului

en: Single Post Page SEO
ro_RO: Postare unică SEO

en: Sitemap Page Template Options
ro_RO: Sitemap Opțiuni șablon de pagină

en: Sitemap Sections Display
ro_RO: Afișarea secțiunilor de hărți

en: Sizing
ro_RO: Dimensionarea

en: Skills:
ro_RO: Aptitudini:

en: Slide In Horizontally
ro_RO: Glisați în poziție orizontală

en: Slide In Vertically
ro_RO: Glisați vertical

en: Slider
ro_RO: cursor

en: Slider Type
ro_RO: Tip glisant

en: Social Follow
ro_RO: Urmărire socială

en: Social Icons Color
ro_RO: Icoane sociale Culoare

en: Social Icons Size
ro_RO: Dimensiunea socială a pictogramelor

en: Social Media Links
ro_RO: Social Media Link-uri

en: Social Media Networks
ro_RO: Rețele sociale media

en: Social Network Follower Count Refresh
ro_RO: Recomandarea rețelei sociale a participanților

en: Social Network Icon Size
ro_RO: Dimensiunea rețelei sociale a rețelei

en: Sorry, No Posts Found
ro_RO: Ne pare rau, nu a fost gasit nici un mesaj

en: Sorry, no posts found.
ro_RO: Ne pare rău, nu s-a găsit niciun mesaj.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
ro_RO: Sortați categoriile Link-uri după Nume / ID / Slug / Count / Term Group

en: Sort Method
ro_RO: Metoda de sortare

en: Sort Order
ro_RO: Ordinea de sortare

en: Sort Pages Links
ro_RO: Sortați paginile Link-uri

en: Standard Blog Category
ro_RO: Categoria de blog standard

en: Standard Blog Category With Featured Posts
ro_RO: Blogul standard cu postări recomandate

en: Standard Blog Homepage
ro_RO: Pagina de pornire standard a blogului

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
ro_RO: Standard sau stil zidar pentru paginile de arhivă

en: Star
ro_RO: Stea

en: Start on New Line
ro_RO: Începeți pe noua linie

en: Start on New Line?
ro_RO: Începeți pe noua linie?

en: Start the ad's output on a new line?
ro_RO: Începeți ieșirea anunțului pe o linie nouă?

en: State
ro_RO: Stat

en: Status
ro_RO: stare

en: Stumbleupon
ro_RO: A da peste

en: Stumbleupon Profile Url
ro_RO: Stumbleupon Profil Url

en: Sub Heading
ro_RO: Subtitlul

en: Subheader
ro_RO: subantetul

en: Subheader Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului subcapitolului

en: Subheader Font Style
ro_RO: Subtip stil font

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Subscribe
ro_RO: Abonati-va

en: Summary
ro_RO: rezumat

en: Summary Title
ro_RO: Rezumat Titlu

en: TRENDING:
ro_RO: Tendințe:

en: Tab Content
ro_RO: Conținutul fișierului

en: Tab Item
ro_RO: Element tab

en: Tab Item Active
ro_RO: Element tab activ

en: Tab Item Hover
ro_RO: Element pe tablă Plasați cursorul

en: Tab Settings
ro_RO: Setări tab

en: Tabbed Posts
ro_RO: Tabela de mesaje

en: Tabs
ro_RO: Tab-uri

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Testimonial
ro_RO: scrisoare de recomandare

en: Text Color
ro_RO: Culoarea textului

en: Text Size
ro_RO: Mărimea textului

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
ro_RO: Text pentru antetul modulului. Lăsați necompletat pentru nici un antet pentru modul.

en: Thanks for contacting us.
ro_RO: Vă mulțumim că ne-ați contactat.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
ro_RO: Anunțul HTML, dacă nu utilizează adresa URL a imaginii și linkul de mai sus.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
ro_RO: Funcția Hartă utilizează API-ul Google Maps și necesită funcționarea unei chei API Google valide. Înainte de a utiliza caracteristica hărții, asigurați-vă că ați adăugat cheia dvs. API în cadrul panoului Extra Theme Options. Aflați mai multe despre cum să vă creați cheia API-ului Google <a href="%1$s" target="_blank">aici</a> .

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
ro_RO: Modulul Hărți utilizează API-ul Google Maps și necesită funcționarea unei chei Google API valide. Înainte de a utiliza modulul hartă, asigurați-vă că ați adăugat cheia API aici. Aflați mai multe despre cum să vă creați cheia API-ului Google <a target="_blank" href="%1$s">aici</a> .

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
ro_RO: Adresa URL a videoclipului de la un <a href="%s" target="_blank">furnizor de video oEmbed suportat</a> sau adresa URL a oricărui videoclip. Faceți clic pe "Adăugați URL-ul videoclipului" pentru a adăuga mai multe tipuri de fișiere. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)

en: The color used for this category throughout the site.
ro_RO: Culoarea folosită pentru această categorie pe întreg site-ul.

en: The color used for this user throughout the site.
ro_RO: Culoarea utilizată pentru acest utilizator pe întreg site-ul.

en: The format for the date display in PHP date() format
ro_RO: Formatul pentru afișarea datei în format date () PHP

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
ro_RO: Numele paginii dvs. Facebook, nu adresa URL completă. Dacă adresa dvs. de poștă electronică Facebook este: "http://www.facebook.com/elegantthemes", atunci numele paginii dvs. este: "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
ro_RO: Numărul de postări afișate pe pagină.

en: The number of posts shown.
ro_RO: Numărul de postări afișate.

en: The primary heading.
ro_RO: Poziția principală.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
ro_RO: Viteza, în secunde, în care se va roti automat la următorul diapozitiv.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
ro_RO: Viteza, în secunde, în care glisorul se va roti automat la următorul diapozitiv. Lăsați goală pentru a dezactiva redarea automată.

en: The sub heading.
ro_RO: Subtitlul.

en: Theme Customizer
ro_RO: Tematică Personalizator

en: Theme Options
ro_RO: Opțiuni temă

en: There was a problem, please try again.
ro_RO: A apărut o problemă, încercați din nou.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
ro_RO: Aceasta controlează direcția implicită a animației de încărcare leneș.

en: This is an optional title to display for this module.
ro_RO: Acesta este un titlu opțional de afișare pentru acest modul.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
ro_RO: Această opțiune vă permite să schimbați modul în care sunt afișate datele dvs. Pentru mai multe informații, consultați codul WordPress aici: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatarea datei și orei</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
ro_RO: Această opțiune vă permite să controlați câte niveluri au meniul drop-down al paginilor în meniul principal inițial creat de temă. Creșterea numărului permite afișarea elementelor de meniu suplimentare. Această setare nu este aplicabilă Dacă utilizați un meniu personalizat și nu tema prestabilită a creat meniul principal.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
ro_RO: Această opțiune vă permite să controlați numărul de pagini pe care le are meniul derulant din paginile dvs. Creșterea numărului permite afișarea elementelor de meniu suplimentare.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ro_RO: Această postare este protejată prin parolă. Introduceți parola pentru a vizualiza comentariile.

en: This will add a border to the top side of the module.
ro_RO: Aceasta va adăuga o margine în partea superioară a modulului.

en: This will be used as the border color for this module.
ro_RO: Acesta va fi folosit ca culoare de margine pentru acest modul.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
ro_RO: Acesta va fi folosit ca culoarea textului pentru textul antetului modulului.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
ro_RO: Aceasta va schimba eticheta modulului în constructor pentru o identificare ușoară.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
ro_RO: Acest lucru va permite Google Fonts pentru limbi non-engleză.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
ro_RO: Acest lucru va permite utilizarea fragmentelor în postări sau pagini.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
ro_RO: Aceasta va returna toate setările de pe pagina opțiunilor la valorile lor implicite. <strong>Sigur vrei să faci asta?</strong>

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Title Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului titlului

en: Title Font Style
ro_RO: Font stil de titlu

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: Toggle
ro_RO: Comutare

en: Toggle Icon Size
ro_RO: Comutați dimensiunea pictogramei

en: Toggle Padding
ro_RO: Schimbă-te

en: Top & Bottom Padding
ro_RO: Suprafața superioară și inferioară

en: Top Rated
ro_RO: Cel mai bine cotat

en: Top to Bottom
ro_RO: De sus pana jos

en: Trackbacks/Pingbacks
ro_RO: Urmăritori / Pingbacks

en: Trending Font Style
ro_RO: Tendința stilului fontului

en: Trending Label Text Color
ro_RO: Tendința culorii textului etichetei

en: Trending Text Size
ro_RO: Dimensiunea textului înclinată

en: Trending Title Text Color
ro_RO: Culoarea textului în funcție de titlu

en: Tumblr Profile Url
ro_RO: Profilul Tumblr Url

en: Turn pagination on or off.
ro_RO: Activați sau dezactivați paginarea.

en: Turn the autoplay feature on or off.
ro_RO: Activați sau dezactivați funcția de redare automată.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
ro_RO: Întoarceți sau dezactivați difuzarea datei fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's author on or off.
ro_RO: Activați sau dezactivați afișarea autorului fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
ro_RO: Activați sau dezactivați afișarea categoriilor fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
ro_RO: Activați sau dezactivați afișarea fiecărei postări a fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
ro_RO: Întoarceți sau dezactivați afișarea numărului comentariilor fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's date on or off.
ro_RO: Întoarceți sau dezactivați afișarea fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
ro_RO: Întrerupeți sau dezactivați afișarea imaginii recomandate a fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
ro_RO: Transmiteți afișarea fiecărei postări pe sau pe ecran.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
ro_RO: Întoarceți sau dezactivați afișarea stelelor de rating ale fiecărei postări.

en: Twitter
ro_RO: Stare de nervozitate

en: Twitter Profile Url
ro_RO: Twitter Profil Url

en: Type
ro_RO: Tip

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
ro_RO: Introduceți o adresă și faceți clic pe Căutare pentru a plasa un marcator la acea adresă.

en: Type of the box
ro_RO: Tipul cutiei

en: Typography
ro_RO: Tipografie

en: Typography Settings
ro_RO: Setări tipografice

en: URL
ro_RO: URL-

en: URL of the ad image.
ro_RO: Adresa URL a imaginii anunțului.

en: URL the ad's image links to.
ro_RO: URL la care face trimitere imaginea anunțului.

en: URL:
ro_RO: Adresa URL:

en: USERNAME
ro_RO: NUME DE UTILIZATOR

en: Underline
ro_RO: sublinia

en: Update Skill
ro_RO: Actualizează abilitatea

en: Upload
ro_RO: Încărcați

en: Upload A Video File
ro_RO: Încărcați un fișier video

en: Upload an Image
ro_RO: Încărcați o imagine

en: Uppercase
ro_RO: Majuscule

en: Use Google Fonts
ro_RO: Utilizați Fonturi Google

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
ro_RO: Utilizați ca implicit pentru orice categorie care nu are un set specific de aspect.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
ro_RO: Utilizați fișierul CSS combinat și minimizat pentru a accelera încărcarea paginii site-ului dvs.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
ro_RO: Utilizați fișier javascript combinat și minimizat pentru a accelera încărcarea paginii site-ului dvs.

en: Use excerpts when defined
ro_RO: Utilizați fragmente când este definită

en: Use resizing
ro_RO: Utilizați redimensionarea

en: Use this layout as the default layout?
ro_RO: Utilizați acest aspect ca aspectul implicit?

en: Use this layout as the home layout?
ro_RO: Utilizați acest aspect ca layout-ul de acasă?

en: Use this layout on the categories selected above.
ro_RO: Utilizați acest aspect pentru categoriile selectate mai sus.

en: Used for icon button type
ro_RO: Folosit pentru tipul de buton cu pictograme

en: User Name
ro_RO: Nume de utilizator

en: Username
ro_RO: Nume de utilizator

en: Username:
ro_RO: Nume de utilizator:

en: Vertically Centered
ro_RO: Vertical Centrate

en: Video Format Options
ro_RO: Opțiuni pentru formatul video

en: Video URL
ro_RO: Adresa URL a videoclipului

en: View Category Layout
ro_RO: Vizualizați aspectul categoriei

en: View Project
ro_RO: Vizualizați proiectul

en: View The Project
ro_RO: Vizualizați Proiectul

en: View all posts by %s
ro_RO: Vezi toate mesajele de %s

en: Website Content Width
ro_RO: Lățimea conținutului site-ului web

en: Website Gutter Width
ro_RO: Site web Gutter Lățime

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
ro_RO: Bine ați venit la Extra! Înainte de a vă scufunda în noua temă, accesați pagina <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentație</a> pentru a accesa zeci de tutoriale detaliate.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
ro_RO: Când definiți cuvintele dvs. cheie utilizând câmpuri personalizate, trebuie să utilizați această valoare pentru numele câmpului personalizat. Valoarea câmpului personalizat ar trebui să fie cuvintele cheie meta pe care doriți să le utilizați, separate prin virgule.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
ro_RO: Când definiți descrierea meta utilizând câmpuri personalizate, trebuie să utilizați această valoare pentru câmpul personalizat Name. Valoarea câmpului personalizat trebuie să fie descrierea personalizată pe care doriți să o utilizați.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
ro_RO: Când definiți titlul utilizând câmpuri personalizate, trebuie să utilizați această valoare pentru câmpul personalizat Name. Valoarea câmpului personalizat ar trebui să fie titlul personalizat pe care doriți să îl utilizați.

en: Whether to show the post count.
ro_RO: Fie pentru a arăta numărul de postări.

en: Widget Header Font Size
ro_RO: Widget Header Dimensiune font

en: Widget Heading Color
ro_RO: Widget Rubrică Culoare

en: Widget Link Color
ro_RO: Widget Color Link

en: Widget Text Color
ro_RO: Widget Culoare text

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
ro_RO: WooCommerce Bara laterală / zona widget

en: Yes
ro_RO: da

en: You are already logged in.
ro_RO: Sunteți deja conectat (ă).

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
ro_RO: Puteți dezactiva această opțiune dacă doriți să eliminați caseta de autor din paginile de postare unice.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
ro_RO: Puteți dezactiva această opțiune dacă doriți să eliminați comentariile și formularul de comentarii din paginile de postare unice.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
ro_RO: Puteți dezactiva această opțiune dacă doriți să eliminați postările asociate din paginile de postare unice.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
ro_RO: Puteți găsi toate informațiile despre modul de obținere a tuturor acreditărilor API necesare: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
ro_RO: Puteți găsi codul de utilizator la sfârșitul adresei URL Google+. De exemplu, dacă URL-ul a fost: http://plus.google.com/+elegentthemes, ID-ul utilizatorului va fi: + elegenthemes

en: You don't have pages
ro_RO: Nu aveți pagini

en: Your Rating:
ro_RO: Rating-ul tău:

en: Your latest posts
ro_RO: Cele mai recente postări

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
ro_RO: Cele mai recente postări ale site-ului dvs.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
ro_RO: Cele mai recente recenzii ale site-ului dvs. (postări care au recenzie).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
ro_RO: Cele mai recente videoclipuri ale site-ului dvs. (postări care utilizează formatul video).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
ro_RO: Cele mai recente comentarii ale site-ului dvs.

en: Youtube Profile Url
ro_RO: Youtube Profil Url

en: Youtube Username
ro_RO: Nume de utilizator Youtube

en: Zoom Icon Color
ro_RO: Zoom Icon Culoare

en: by
ro_RO: de

en: by %s
ro_RO: de %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
ro_RO: clar

en: comment count
ro_RO: comentariu conteaza

[ctx: documentation links]
en: Support
ro_RO: A sustine

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
ro_RO: Integrare

[ctx: label]
en: Search for:
ro_RO: Caută:

[ctx: layout item]
en: Add New
ro_RO: Adăuga nou

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
ro_RO: Amenajări de categorii

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
ro_RO: Categorie Aspect

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
ro_RO: Navigare

[ctx: noun]
en: COMMENT
ro_RO: COMETARIU

[ctx: page/post]
en: Layout
ro_RO: schemă

[ctx: placeholder]
en: Search
ro_RO: Căutare

[ctx: project item]
en: Add New
ro_RO: Adăuga nou

[ctx: project type general name]
en: Projects
ro_RO: proiecte

[ctx: project type singular name]
en: Project
ro_RO: Proiect

en: settings reset.
ro_RO: resetarea setărilor.

en: settings saved.
ro_RO: Setari Salvate.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
ro_RO: Anunțuri

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
ro_RO: Colorare

[ctx: theme updates]
en: Updates
ro_RO: Actualizări

[ctx: widgets]
en: %1$s %2$s <div class="post-title">on %3$s</div>
ro_RO:  %1$s %2$s <div class="post-title"> pe %3$s </div>

en: you don't have sufficient permissions to access this page
ro_RO: nu aveți permisiuni suficiente pentru a accesa această pagină
