Extra 2.22.2 - en to nb_NO translation catalogue (1015 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
nb_NO: Du finner all info om hvordan du får alle nødvendige legitimasjonene her: %s

en: %d Items
nb_NO:  %d elementer

en: %d Items in Cart
nb_NO:  %d Varer i handlekurven

en: %s Theme Options
nb_NO:  %s Temaalternativer

en: %s ago
nb_NO:  %s siden

en: &hellip;
nb_NO: ...

en: &laquo; Previous
nb_NO: «Forrige

en: + Add One More Tab
nb_NO: + Legg til en flere faner

en: 0 Comments
nb_NO: 0 kommentarer

en: 1 Column
nb_NO: 1 kolonne

en: 1 Comment
nb_NO: 1 kommentar

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
nb_NO: 1/2 + 1/4 + 1/4 kolonner

en: 1/3 + 2/3 Columns
nb_NO: 1/3 + 2/3 kolonner

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
nb_NO: 1/4 + 1/2 + 1/4 kolonner

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
nb_NO: 1/4 + 1/4 + 1/2 kolonner

en: 1/4 + 3/4 Columns
nb_NO: 1/4 + 3/4 kolonner

en: 2 Columns
nb_NO: 2 kolonner

en: 2/3 + 1/3 Columns
nb_NO: 2/3 + 1/3 kolonner

en: 3 Columns
nb_NO: 3 kolonner

en: 3/4 + 1/4 Columns
nb_NO: 3/4 + 1/4 kolonner

en: 4 Columns
nb_NO: 4 kolonner

en: 404 Not Found
nb_NO: 404 ikke funnet

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
nb_NO: <div class="updated"><p> Dette er en fersk installasjon av %1$s tema. Ikke glem å gå til <a href="%2$s">ePanel for</a> å sette opp det. Denne meldingen vil forsvinne når du har klikket på Lagre-knappen i <a href="%2$s">temaets valgside</a> . </p></div>

en: <span class="button">Next Entries</span>
nb_NO: <span class="button">Neste innlegg</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
nb_NO: <span class="button">Neste</span> <span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
nb_NO: <span class="button">Eldre innlegg</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
nb_NO: <span class="button">Forrige</span> <span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
nb_NO: <span class="meta-nav">←</span> Eldre kommentarer

en: A static page
nb_NO: En statisk side

en: API Key
nb_NO: API-nøkkel

en: About The Author
nb_NO: Om forfatteren

en: Above Post
nb_NO: Over innlegget

en: Accent color
nb_NO: Aksentfarge

en: Access Token
nb_NO: Tilgangstoken

en: Access Token Secret:
nb_NO: Tilgangstoken Hemmelighet:

en: Access token:
nb_NO: Tilgangstoken:

en: Accordion
nb_NO: Trekkspill

en: Active Tab Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfargen for aktiv fane

en: Active Tab Text Color
nb_NO: Aktiv fane tekstfarge

en: Ad
nb_NO: annonse

en: Ad #
nb_NO: Annonse #

en: Ad #%d
nb_NO: Legg til

en: Ad HTML
nb_NO: Annons HTML

en: Ad HTML:
nb_NO: Annons HTML:

en: Ad Image
nb_NO: Annonsebilde

en: Ad Link
nb_NO: Annonselink

en: Add API Key
nb_NO: Legg til API-nøkkel

en: Add Ad
nb_NO: Legg til annonse

en: Add Another Video URL
nb_NO: Legg til en annen video-URL

en: Add Audio File
nb_NO: Legg til lydfil

en: Add Author Bio
nb_NO: Legg til forfatter bio

en: Add Breakdown
nb_NO: Legg til sammenbrudd

en: Add ET Box
nb_NO: Legg til ET-boks

en: Add ET Button
nb_NO: Legg til ET-knapp

en: Add ET Learn more block
nb_NO: Legg til ET Lær mer blokk

en: Add ET Tabs
nb_NO: Legg til ET-faner

en: Add Gallery Images
nb_NO: Legg til Galleri bilder

en: Add Images
nb_NO: Legg til bilder

en: Add New Ad
nb_NO: Legg til ny annonse

en: Add New Category Layout
nb_NO: Legg til ny kategorioppsett

en: Add New Project
nb_NO: Legg til nytt prosjekt

en: Add New Project Skill
nb_NO: Legg til nytt prosjektfag

en: Add New Tab
nb_NO: Legg til nytt fane

en: Add a Tooltip Text
nb_NO: Legg til en Tooltip Text

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
nb_NO: Legg til kode i <body> (bra for sporingskoder som Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
nb_NO: Legg til kode i <head> av bloggen din

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
nb_NO: Legg til kode i bunnen av innleggene dine, før kommentarene

en: Add code to the top of your posts
nb_NO: Legg til kode til toppen av innleggene dine

en: Add or Remove Skills
nb_NO: Legg til eller fjern ferdigheter

en: Additional Info
nb_NO: Tilleggsinformasjon

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Admin Label
nb_NO: Admin-etikett

en: Ads
nb_NO: Annonser

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
nb_NO: Adsenses responsive annonseenheter krever at annonsenes container har en fast bredde. Aktivering av dette alternativet gjelder en fast bredde i denne annonsens container.

en: Advertisement
nb_NO: Annonse

en: All
nb_NO: Alle

en: All Category Layouts
nb_NO: Alle kategorioppsett

en: All Project Skills
nb_NO: Alle prosjektferdigheter

en: All Projects
nb_NO: Alle prosjekter

en: Alternative text for image
nb_NO: Alternativ tekst for bilde

en: Amount of archive months to display.
nb_NO: Antall arkivmåneder som skal vises.

en: Amount of recent posts to display.
nb_NO: Antall nye innlegg som skal vises.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
nb_NO: Et <a href="%s">ekstra temaoppsett</a> (velg under)

en: An Extra Category Layout
nb_NO: En ekstra kategorioppsett

en: Animation
nb_NO: animasjon

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
nb_NO: Enhver kode du plasserer her, vises i kroppsdelen av alle sidene i bloggen din. Dette er nyttig hvis du trenger å legge inn en sporingspiksel for en statsteller som Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
nb_NO: Enhver kode du plasserer her, vises i hovedenheten på hver side av bloggen din. Dette er nyttig når du må legge til javascript eller css på alle sider.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
nb_NO: Enhver kode du plasserer her vil bli plassert øverst på alle enkelt innlegg. Dette er nyttig hvis du ønsker å integrere ting som sosiale bookmarking-linker.

en: Archive Heading Text Color
nb_NO: Arkiv Tekst Tekstfarge

en: Archives
nb_NO: Arkiv

en: Ascending
nb_NO: stigende

en: Aside
nb_NO: Bortsett

en: Attributes
nb_NO: Egenskaper

en: Audio File Subtitle
nb_NO: Lydfil undertekst

en: Audio File Title
nb_NO: Lydfiltittel

en: Audio File URL
nb_NO: Lydfiladresse

en: Audio Format Options
nb_NO: Alternativer for lydformat

en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Author Image URL
nb_NO: Forfatterens bildeadresse

en: Authorize
nb_NO: Autorisere

en: Authors Page Template Options
nb_NO: Forfatterens sidemallalternativer

en: Authors to display
nb_NO: Forfattere å vise

en: Auto Speed
nb_NO: Automatisk hastighet

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
nb_NO: Automatisk skyvehastighet (fungerer bare hvis Auto er satt til ja)

en: Autoplay
nb_NO: Auto spill

en: Back To Top
nb_NO: Tilbake til toppen

en: Back To Top Button
nb_NO: Tilbake til toppen knapp

en: Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Background Settings
nb_NO: Bakgrunnsinnstillinger

en: Background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Bar Border Radius
nb_NO: Bargrense Radius

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
nb_NO: Før du kan motta produktoppdateringer, må du først autentisere din Elegant Themes-abonnement. For å gjøre dette må du angi både ditt elegante tema brukernavn og API-nøkkelen til elegante temaer. For å finne API-nøkkelen din, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">logg deg på</a> din elegante tema-konto og naviger til siden <strong>Konto> API-nøkkel</strong> .

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
nb_NO: Før du kan motta produktoppdateringer, må du først autentisere din Elegant Themes-abonnement. For å gjøre dette må du angi både ditt elegante tema brukernavn og API-nøkkelen til elegante temaer. Ditt brukernavn er det samme brukernavnet du bruker når du logger deg på <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>

en: Below Header
nb_NO: Under overskrift

en: Below Post
nb_NO: Under innlegget

en: Blog
nb_NO: bloggen

en: Blog Feed Page Template Options
nb_NO: Alternativer for Blog Feed Page Template

en: Blog Feed Title
nb_NO: Blog Feed Tittel

en: Blurb
nb_NO: blurb

en: Body
nb_NO: Kropp

en: Body Font
nb_NO: Kropps skrifttype

en: Body Line Height
nb_NO: Kroppslinjehøyde

en: Body Text Color
nb_NO: Kropps tekstfarge

en: Body Text Size
nb_NO: Kropps tekststørrelse

en: Body/Link Font Style
nb_NO: Body / Link Font Style

en: Body/Link Line Height
nb_NO: Kropp / linjelinjehøyde

en: Body/Link Text Size
nb_NO: Body / Link Text Size

en: Bold
nb_NO: Modig

en: Border
nb_NO: Grense

en: Border Color
nb_NO: Grensefarge

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Bottom Bar
nb_NO: Bunnlinjen

en: Bottom to Top
nb_NO: Bunn til topp

en: Boxed Layout - Background color
nb_NO: Boxed Layout - Bakgrunnsfarge

en: Breakdown #
nb_NO: Sammenbrudd #

en: Breakdown #%d
nb_NO: Fordeling # %d

en: Button Styles
nb_NO: Knapp Styles

en: Buttons
nb_NO: knapper

en: Buttons Font
nb_NO: Knapper Font

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
nb_NO: Som standard legges kommentarer ikke til på sider, men hvis du vil tillate folk å kommentere på sidene, aktiver du bare dette alternativet.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
nb_NO: Som standard sorteres sidene etter navn. Men hvis du helst vil ha dem sortert etter ID, kan du justere denne innstillingen.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
nb_NO: Som standard forblir navigasjonslinjen øverst på skjermen. Vi foreslår at du deaktiverer dette alternativet hvis du trenger å bruke en logo som er høyere enn standardinnstillingen.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
nb_NO: Som standard oppretter temaet en hjemmekobling i standardopprettet meny, som når du klikker, fører tilbake til bloggens hjemmeside. Hvis du imidlertid bruker en statisk hjemmeside og allerede har opprettet en side som heter Hjem for bruk, vil dette resultere i en duplikatkobling. I dette tilfellet bør du deaktivere denne funksjonen for å fjerne koblingen.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
nb_NO: Som standard oppretter temaet posttitler basert på tittelen på innlegget ditt og bloggnavnet ditt. Hvis du vil gjøre meta tittelen din annerledes enn din faktiske posttittel, kan du definere en egendefinert tittel for hvert innlegg ved hjelp av egendefinerte felt. Dette alternativet må være aktivert for egendefinerte titler til å fungere, og du må velge et egendefinert feltnavn for tittelen nedenfor.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
nb_NO: Som standard legger ikke temaet til søkeord i overskriften. De fleste søkemotorer bruker ikke søkeord for å rangere nettstedet ditt lenger, men noen definerer dem likevel bare i tilfelle. Hvis du vil legge til meta-nøkkelord i overskriften, så aktiver dette alternativet og fyll inn det egendefinerte søkeordfeltet nedenfor.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
nb_NO: Som standard bruker temaet en kombinasjon av bloggnavnet ditt og bloggbeskrivelsen din, som definert når du opprettet bloggen din, for å lage dine hjemmesidetitler. Men hvis du vil opprette en egendefinert tittel, så aktiver du bare dette alternativet og fyll ut det egendefinerte tittelfeltet nedenfor.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
nb_NO: Som standard bruker temaet bloggbeskrivelsen din, som definert når du opprettet bloggen din, for å fylle ut meta-beskrivelsesfeltet. Hvis du vil bruke en annen beskrivelse, så aktiver dette alternativet og fyll ut det egendefinerte beskrivelsesfeltet nedenfor.

en: CSS Class
nb_NO: CSS klasse

en: Call To Action
nb_NO: Oppfordring til handling

en: Callback function: "%s" doesnt exist
nb_NO: Tilbakeringingsfunksjon: " %s" eksisterer ikke

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
nb_NO: Canonicalization bidrar til å forhindre indeksering av duplikat innhold av søkemotorer, og som et resultat kan det bidra til å unngå duplisering av innholdsstraff og nedbryting av pagerank. Enkelte sider kan ha forskjellige nettadresser som alle fører til samme sted. For eksempel domain.com, domain.com/index.html og www.domain.com er alle forskjellige nettadresser som fører til hjemmesiden din. Fra en søkemotors perspektiv kan disse dupliserte nettadressene, som også forekommer ofte på grunn av egendefinerte permalinks, treades individuelt i stedet for som et enkelt reisemål. Definere en kanonisk URL forteller søkemotoren hvilken URL du vil bruke offisielt. Temaet baserer sine kanoniske nettadresser av dine permalinks og domenenavnet som er definert i innstillingsfanen til wp-admin.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
nb_NO: Canonicalization bidrar til å forhindre indeksering av duplikat innhold av søkemotorer, og som et resultat kan det bidra til å unngå duplisering av innholdsstraff og nedbryting av pagerank. Enkelte sider kan ha forskjellige nettadresser som alle fører til samme sted. For eksempel domain.com, domain.com/index.html og www.domain.com er alle forskjellige nettadresser som fører til hjemmesiden din. Fra en søkemotors perspektiv kan disse dupliserte nettadressene, som også forekommer ofte på grunn av egendefinerte permalinks, treades individuelt i stedet for som et enkelt reisemål. Definere en kanonisk URL forteller søkemotoren hvilken URL du vil bruke offisielt. Temaet baserer sine kanoniske nettadresser av dine permalinks og domenenavnet som er definert i innstillingsfanen til wp-admin.

en: Captcha Font Size
nb_NO: Captcha skriftstørrelse

en: Caption
nb_NO: bildetekst

en: Caption Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge på bildetekst

en: Caption Font Size
nb_NO: Skriftstørrelse

en: Caption Font Style
nb_NO: Skrift Font Style

en: Caption goes here
nb_NO: Bildet går her

en: Caption title goes here
nb_NO: Overskriftstitel går her

en: Categories
nb_NO: kategorier

en: Categories:
nb_NO: kategorier:

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Category Builder
nb_NO: Kategori Builder

en: Centered
nb_NO: sentrert

en: Change Your API Key
nb_NO: Endre API-nøkkelen din

en: Channel Name
nb_NO: Kanalnavn

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
nb_NO: Sjekk og sorter de nettstedkartene du vil vise.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
nb_NO: Merk av i denne boksen hvis du vil vise metabeskrivelser på kategori- / arkivsidene. Beskrivelsen er basert på kategoribeskrivelsen du velger når du oppretter / redigerer kategorien i wp-admin.

en: Choose Categories.
nb_NO: Velg kategorier.

en: Choose From the Most Used Skills
nb_NO: Velg blant de mest brukte ferdighetene

en: Choose Sidebar/Widget Area
nb_NO: Velg Sidebar / Widget Area

en: Choose a category.
nb_NO: Velg en kategori.

en: Choose a heading style.
nb_NO: Velg en overskriftsstil.

en: Choose a sort method.
nb_NO: Velg en sorteringsmetode.

en: Choose a sort order.
nb_NO: Velg en sorteringsrekkefølge.

en: Choose an Image
nb_NO: Velg et bilde

en: Choose button color
nb_NO: Velg knappfarge

en: Choose button type
nb_NO: Velg knappetype

en: Choose categories.
nb_NO: Velg kategorier.

en: Choose title autogeneration method
nb_NO: Velg tittelautogenerasjonsmetode

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
nb_NO: Velg om standard- eller murverksvisningsstil for arkivsider for tagger, forfatterposter, søkeresultater.

en: Choose which items to display in the postinfo section
nb_NO: Velg hvilke elementer som skal vises i postinfo-delen

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
nb_NO: Velg ja hvis du vil ha automatisk skyve animasjon

en: Circle Counter
nb_NO: Sirkel teller

en: Click here to learn more
nb_NO: Klikk her for å lære mer

en: Closed Title Font Style
nb_NO: Lukket tittel skrifttype

en: Code Integration
nb_NO: Kodeintegrasjon

en: Color
nb_NO: Farge

en: Column Layout
nb_NO: Kolonneoppsett

en: Comments
nb_NO: kommentarer

en: Consumer Key
nb_NO: Forbrukernøkkel

en: Consumer Key:
nb_NO: Forbrukernøkkel:

en: Consumer Secret
nb_NO: Forbrukerhemmelig

en: Consumer Secret:
nb_NO: Forbrukerhemmelig:

en: Contact Form
nb_NO: Kontakt skjema

en: Contact Form Map
nb_NO: Kontaktskjema Kart

en: Contact Form Title
nb_NO: Kontaktskjema Tittel

en: Contact Page Template Options
nb_NO: Kontakt side malalternativer

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Content Font Size
nb_NO: Innhold skriftstørrelse

en: Content Font Style
nb_NO: Innhold skrifttype

en: Content goes here
nb_NO: Innholdet går her

en: Content text or html
nb_NO: Innholdstekst eller html

en: Countdown
nb_NO: nedtelling

en: Current Category / Tag / Taxonomy
nb_NO: Nåværende Kategori / Tag / Taksonomi

en: Current Color
nb_NO: Nåværende Farge

en: Currently viewing archives from %1$s
nb_NO: Foreløpig ser du arkiver fra %1$s

en: Custom CSS
nb_NO: Tilpasset CSS

en: Custom Title
nb_NO: Tilpasset tittel

en: Custom field Name to be used for description
nb_NO: Egendefinert feltnavn som skal brukes til beskrivelse

en: Custom field Name to be used for keywords
nb_NO: Egendefinert feltnavn som skal brukes til søkeord

en: Custom field Name to be used for title
nb_NO: Egendefinert feltnavn som skal brukes til tittel

en: Dashed
nb_NO: stiplet

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date Format
nb_NO: Datoformat

en: Date format
nb_NO: Datoformat

en: Default
nb_NO: Misligholde

en: Default (%s)
nb_NO: Standard ( %s)

en: Default Category
nb_NO: Standard kategori

en: Default Post Format
nb_NO: Standard innleggformat

en: Define a character to separate BlogName and Post title
nb_NO: Definer et tegn for å skille BlogName og Posttittel

en: Delicious
nb_NO: Nydelig

en: Descending
nb_NO: synkende

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
nb_NO: Designet av %1$s | Drevet av %2$s

en: Details Font Style
nb_NO: Detaljer Font Style

en: Deviantart
nb_NO: deviantart

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
nb_NO: Deaktiver dette alternativet for å fjerne Google Maps API-skript fra siden din. Merk: Moduler som er avhengig av Google Maps API-skript som Maps og Fullwidth Maps, er fortsatt lastet, men fungerer ikke med mindre du manuelt legger til Google Maps API-skript.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
nb_NO: Deaktiver dette alternativet for å fjerne Google Fonts fra Divi Builder Pages.

en: Disable top tier dropdown menu links
nb_NO: Deaktiver topplinjemenyen

en: Disabled
nb_NO: Funksjonshemmet

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb_NO: Deaktivering av dette alternativet fjerner kroppskoden nedenfor fra bloggen din. Dette gjør at du kan fjerne koden mens du lagrer den for senere bruk.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb_NO: Deaktivering av dette alternativet fjerner topptekstkoden nedenfor fra bloggen din. Dette gjør at du kan fjerne koden mens du lagrer den for senere bruk.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb_NO: Hvis du deaktiverer dette alternativet, fjernes enkeltbunnskoden nedenfor fra bloggen din. Dette gjør at du kan fjerne koden mens du lagrer den for senere bruk.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb_NO: Hvis du deaktiverer dette alternativet, fjernes enkeltkoden nedenfor fra bloggen din. Dette gjør at du kan fjerne koden mens du lagrer den for senere bruk.

en: Display # of Tweets:
nb_NO: Vis # av tweets:

en: Display Featured Posts Only
nb_NO: Vis kun utpekte innlegg

en: Display Home link
nb_NO: Vis Hjem-lenke

en: Display Style
nb_NO: Skjermstil

en: Display a list of authors.
nb_NO: Vis en liste over forfattere.

en: Display a login form.
nb_NO: Vis et påloggingsskjema.

en: Display ads.
nb_NO: Vis annonser.

en: Display comment date?
nb_NO: Vis kommentar dato?

en: Display method
nb_NO: Skjermmetode

en: Display post categories?
nb_NO: Vis postkategorier?

en: Display post count
nb_NO: Vis postpost

en: Display post date?
nb_NO: Vis postdato?

en: Display post thumbnail?
nb_NO: Vis innleggsminiatyr?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
nb_NO: Vis innleggets oversprt eller fullstendig innhold. Hvis hele innholdet, vil det avkorte til den mer taggen hvis den brukes.

en: Display your follower counts from top social networks
nb_NO: Vis din tilhenger teller fra topp sosiale nettverk

en: Display your recent tweets.
nb_NO: Vis dine siste tweets.

en: Divider
nb_NO: Deler

en: Divider Height
nb_NO: Divider Høyde

en: Divider Position
nb_NO: Divider posisjon

en: Divider Weight
nb_NO: Divider Vekt

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
nb_NO: Ikke vis innlegg som har blitt vist på tidligere moduler.

en: Don't Show Author
nb_NO: Ikke vis forfatter

en: Don't Show Categories
nb_NO: Ikke vis kategorier

en: Don't Show Comment Count
nb_NO: Ikke vis kommentarfelt

en: Don't Show Date
nb_NO: Ikke vis dato

en: Don't Show Featured Image
nb_NO: Ikke vis valgt bilde

en: Don't Show Ratings
nb_NO: Ikke vis vurdering

en: Dotted
nb_NO: prikket

en: Double
nb_NO: Dobbelt

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
nb_NO: Dra markøren og adressen vil bli oppdatert automatisk. Endre zoom og zoomnivået blir også lagret.

en: Dribbble Profile Url
nb_NO: Dribbble Profil Url

en: Dropdown Menu Animation
nb_NO: Dropdown Meny Animasjon

en: Dropdown Menu Background Color
nb_NO: Dropdown-menyen Bakgrunnsfarge

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
nb_NO: Dropdown Menu Hover / Active Link Color

en: Dropdown Menu Line Color
nb_NO: Dropdown Meny Linje Farge

en: Dropdown Menu Text Color
nb_NO: Dropdown Meny Tekstfarge

en: Edit Category Layout
nb_NO: Rediger kategorioppsett

en: Edit Default Layout
nb_NO: Rediger standardlayout

en: Edit Home Layout
nb_NO: Rediger Hjemlayout

en: Edit Layout
nb_NO: Rediger oppsett

en: Edit Project
nb_NO: Rediger prosjekt

en: Edit Skill
nb_NO: Rediger ferdighet

en: Effect
nb_NO: Effekt

en: Email
nb_NO: e-post

en: Email field cannot be empty.
nb_NO: E-postfeltet kan ikke være tomt.

en: Enable Above Footer - Ad
nb_NO: Aktiver over footer - annonse

en: Enable Autoplay
nb_NO: Aktiver autoplay

en: Enable Below Header - Ad
nb_NO: Aktiver under overskrift - annonse

en: Enable Boxed Layout
nb_NO: Aktiver boksoppsett

en: Enable Header Ad
nb_NO: Aktiver topptekstannonsen

en: Enable Responsive Adsense Ad
nb_NO: Aktiver Responsive Adsense-annonsen

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
nb_NO: Aktiver enkelt innlegg - Over post - annonse

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
nb_NO: Aktiver enkelt innlegg - under post-annonse

en: Enable body code
nb_NO: Aktiver kroppskode

en: Enable canonical URL's
nb_NO: Aktiver kanoniske nettadresser

en: Enable custom description
nb_NO: Aktiver egendefinert beskrivelse

en: Enable custom keywords
nb_NO: Aktiver egendefinerte søkeord

en: Enable custom title
nb_NO: Aktiver egendefinert tittel

en: Enable custom titles
nb_NO: Aktiver egendefinerte titler

en: Enable header code
nb_NO: Aktiver header kode

en: Enable meta description
nb_NO: Aktiver metabeskrivelse

en: Enable meta descriptions
nb_NO: Aktiver metabeskrivelser

en: Enable meta keywords
nb_NO: Aktiver meta søkeord

en: Enable single bottom code
nb_NO: Aktiver enkeltbunnskode

en: Enable single top code
nb_NO: Aktiver enkelt toppkode

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
nb_NO: Aktiver dette alternativet for å vise knappen Tilbake til toppen mens du ruller

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
nb_NO: Aktiver dette alternativet for å få glatt rullende effekt med mushjulet

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
nb_NO: Aktiver dette alternativet for å få kortnummer til å svare på ulike skjermstørrelser

en: Enabled
nb_NO: aktivert

en: Enabled?
nb_NO: Aktivert?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb_NO: Aktivering av dette alternativet viser en annonse over bunnteksten. Hvis aktivert, må du fylle ut bannerbildet og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb_NO: Aktivering av dette alternativet viser en annonse under overskriften. Hvis aktivert, må du fylle ut bannerbildet og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb_NO: Aktivering av dette alternativet viser en annonse i overskriften. Hvis aktivert, må du fylle ut bannerbildet og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb_NO: Aktivering av dette alternativet viser en annonse nederst på innleggssidene dine under enkelt innleggsinnhold. Hvis aktivert, må du fylle ut bannerbildet og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb_NO: Aktivering av dette alternativet viser en annonse øverst på innleggssidene dine over enkelt innleggsinnhold. Hvis aktivert, må du fylle ut bannerbildet og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
nb_NO: Skriv inn et valgfritt CSS-ID som skal brukes til denne modulen. En ID kan brukes til å lage tilpasset CSS-styling, eller å opprette koblinger til bestemte deler av siden din.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
nb_NO: Skriv inn valgfrie CSS-klasser som skal brukes til denne modulen. En CSS-klasse kan brukes til å lage tilpasset CSS-styling. Du kan legge til flere klasser, skilt med et mellomrom.

en: Enter the App ID
nb_NO: Skriv inn app-IDen

en: Enter the App Secret
nb_NO: Skriv inn App Secret

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til Dribbble-profilen din.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til din Facebook-profil.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til Google + -profilen din.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
nb_NO: Skriv inn URL-adressen til Instagram-profilen din.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til Pinterest-profilen din.

en: Enter the URL of your RSS feed.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til RSS-feeden din.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
nb_NO: Skriv inn URL til Stumbleupon-profilen din.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til din Tumblr-profil.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til din Twitter-profil.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til din Youtube-profil.

en: Every 1 Day
nb_NO: Hver 1 dag

en: Every 12 Hours
nb_NO: Hver 12 timer

en: Every 3 Days
nb_NO: Hver tredje dag

en: Every 3 Hours
nb_NO: Hvert 3 timer

en: Every 7 Days
nb_NO: Hver 7. dag

en: Every Hour
nb_NO: Hver time

en: Exclude
nb_NO: Utelukke

en: Exclude categories from the navigation bar
nb_NO: Ekskluder kategorier fra navigasjonsfeltet

en: Exclude pages from the navigation bar
nb_NO: Ekskluder sider fra navigasjonsfeltet

en: Extra - Ads
nb_NO: Ekstra - annonser

en: Extra - Authors
nb_NO: Ekstra - Forfattere

en: Extra - Layout
nb_NO: Ekstra - Layout

en: Extra - Login
nb_NO: Ekstra - Logg inn

en: Extra - Recent Comments
nb_NO: Ekstra - Siste kommentarer

en: Extra - Recent Posts
nb_NO: Ekstra - Nylige innlegg

en: Extra - Recent Reviews
nb_NO: Ekstra - Nylige omtaler

en: Extra - Recent Tweets
nb_NO: Ekstra - Nylige tweets

en: Extra - Recent Videos
nb_NO: Ekstra - Nylige videoer

en: Extra - Social Network Followers
nb_NO: Ekstra - Social Network Followers

en: Extra Category Layout
nb_NO: Ekstra kategorioppsett

en: Extra Customizer Settings
nb_NO: Ekstra Tilpasningsinnstillinger

en: Extra Mega Menu
nb_NO: Ekstra Mega-meny

en: Extra Settings
nb_NO: Ekstra innstillinger

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
nb_NO: Ekstra bruker ikke-kombinert og uberettiget CSS-filer fordi "SCRIPT_DEBUG" konstant på wp-config.php er satt til "true". En annen plugin kan håndheve Ekstra for å bruke ukombinert og uformidlet CSS-filer ved å filtrere filteret "et_load_unminified_styles" også.

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
nb_NO: Ekstra bruker ikke-kombinert og uformidlet javascript-filer fordi "SCRIPT_DEBUG" konstant på wp-config.php er satt til "true". Andre plugin kan håndheve Extra for å bruke ukombinert og uformidlet javascript-filer ved å filtrere filteret "et_load_unminified_scripts" også.

en: Facebook Profile Url
nb_NO: Facebook Profil Url

en: Fade In From Bottom
nb_NO: Fade inn fra bunnen

en: Fade In From Left
nb_NO: Fade inn fra venstre

en: Fade In From Right
nb_NO: Fade inn fra høyre

en: Favicon
nb_NO: favicon

en: Favorite
nb_NO: Favoritt

en: Featured
nb_NO: Utvalgt

en: Featured Post
nb_NO: Utvalgt innlegg

en: Featured Posts Slider
nb_NO: Utvalgte innlegg Slider

en: Filter Font Size
nb_NO: Filter skriftstørrelse

en: Filter Font Style
nb_NO: Filter skrifttype

en: Filterable Portfolio
nb_NO: Filtrerbar portefølje

en: Find
nb_NO: Finne

en: Fixed Navigation Bar
nb_NO: Fast navigeringslinje

en: Fixed Navigation Settings
nb_NO: Faste navigasjonsinnstillinger

en: Flip In Horizontally
nb_NO: Vend horisontalt

en: Flip In Vertically
nb_NO: Vend på loddrett

en: Follow @%s
nb_NO: Følg @ %s

en: Follow Font & Icon Size
nb_NO: Følg Font & Icon Size

en: Follow Us
nb_NO: Følg oss

en: Font Style
nb_NO: Fontstil

en: Footer
nb_NO: bunntekst

en: Footer Credit Text Size
nb_NO: Footer Kreditt Tekst Størrelse

en: Footer Menu
nb_NO: Footer-menyen

en: Footer Menu Active Link Color
nb_NO: Footer-menyen Active Link Color

en: Footer Menu Font Style
nb_NO: Footer-menyen Font Style

en: Footer Menu Letter Spacing
nb_NO: Bunntekstmeny Letter Spacing

en: Footer Menu Link Color
nb_NO: Footer Meny Link Color

en: Footer Menu Text Size
nb_NO: Tekstfarge for fotfeltmeny

en: Footer Settings
nb_NO: Innstillinger for bunntekst

en: Footer Sidebar Left
nb_NO: Sidebjelke på venstre side

en: Footer Sidebar Middle Left
nb_NO: Footer Sidebar Mellom Venstre

en: Footer Sidebar Middle Right
nb_NO: Footer Sidebar Midt Høyre

en: Footer Sidebar Right
nb_NO: Footer Sidebar Høyre

en: Form submission error, please refresh and try again.
nb_NO: Skjema for innsending av feil, oppdater så og prøv igjen.

en: Front page displays
nb_NO: Forsiden vises

en: Fullwidth Slider
nb_NO: Fullbredde Slider

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: Gallery Format Options
nb_NO: Galleriformatalternativer

en: General
nb_NO: Generell

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Global Accent Color
nb_NO: Global aksentfarge

en: Google API Key
nb_NO: Google API-nøkkel

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
nb_NO: Google API-nøkkel. Du finner all informasjonen om hvordan du får en her: %s

en: Google Fonts subsets
nb_NO: Google Fonts-undergrupper

en: Google+ Profile Url
nb_NO: Google + -profil-URL

en: Google+ User Id
nb_NO: Google+ bruker-ID

en: Groove
nb_NO: Spor

en: Header
nb_NO: Overskrift

en: Header & Navigation Settings
nb_NO: Innstillinger for topptekst og navigasjon

en: Header Elements Settings
nb_NO: Innstillinger for topptekstelementer

en: Header Font Size
nb_NO: Overskrift skriftstørrelse

en: Header Font Style
nb_NO: Overskriftsfontestil

en: Header Format Settings
nb_NO: Innstillinger for toppformat

en: Header Text
nb_NO: Overskriftstekst

en: Header Text Color
nb_NO: Tekstfarge for topptekst

en: Heading Font
nb_NO: Overskrift Font

en: Heading Font Style
nb_NO: Overskrift Font Style

en: Heading Line Height
nb_NO: Overskrift Linjehøyde

en: Heading Style
nb_NO: Overskrift stil

en: Heading Text Color
nb_NO: Overskrift Tekstfarge

en: Heading Text Size
nb_NO: Overskrift Tekststørrelse

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
nb_NO: Her kan du legge til tilpasset css for å overstyre eller utvide standardstil.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
nb_NO: Her kan du endre Global Accent Color som brukes på alle sidene på nettstedet ditt.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
nb_NO: Her kan du endre hvilket tegn som skiller bloggtitlen og indeksens navn når du bruker autogenererte posttitler. Vanlige verdier er | eller -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
nb_NO: Her kan du endre hvilket tegn som skiller bloggtitel og etternavn når du bruker autogenererte posttitler. Vanlige verdier er | eller -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb_NO: Her kan du velge hvordan titlene dine på indekssider genereres. Du kan endre hvilken rekkefølge ditt bloggnavn og indeks tittel vises, eller du kan fjerne bloggnavnet fra tittelen helt.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
nb_NO: Her kan du velge standard Sidebar / Widget Area for WooCommerce-sider.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
nb_NO: Her kan du velge standard Sidebar / Widget Area.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
nb_NO: Her kan du velge standardplassering for sidebar for WooCommerce-sider.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
nb_NO: Her kan du velge standardplassering av sidefeltet.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
nb_NO: Her kan du velge oppdateringsperioden som brukes til den sosiale nettverksfølgeren teller-widgeten.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
nb_NO: Her kan du velge å vise Dribbble-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
nb_NO: Her kan du velge å vise Facebook-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
nb_NO: Her kan du velge å vise Google + -ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
nb_NO: Her kan du velge å vise Instagram-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
nb_NO: Her kan du velge å vise Pinterest-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
nb_NO: Her kan du velge å vise RSS-ikonet.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
nb_NO: Her kan du velge å vise Stumbleupon-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
nb_NO: Her kan du velge å vise Tumblr-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
nb_NO: Her kan du velge å vise Twitter-ikonet.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
nb_NO: Her kan du velge å vise Youtube-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
nb_NO: Her kan du velge å fjerne bestemte kategorier fra navigasjonsmenyen. Alle kategorier merket med en X vil ikke vises i navigasjonsfeltet.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
nb_NO: Her kan du velge å fjerne bestemte sider fra navigasjonsmenyen. Alle sider merket med en X vises ikke i navigasjonsfeltet.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
nb_NO: Her kan du velge å reversere rekkefølgen som kategorilinkene dine vises. Du kan velge mellom stigende og synkende.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
nb_NO: Her kan du velge å reversere rekkefølgen som sidene dine lenker vises. Du kan velge mellom stigende og synkende.

en: Here you can choose to sort your pages links.
nb_NO: Her kan du velge å sortere sidene dine koblinger.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
nb_NO: Her kan du velge hvilke elementer som vises i postinfo-delen på arkivsidene. Dette er området, vanligvis under posttittelen, som viser grunnleggende informasjon om innlegget ditt. De uthevede det vises nedenfor.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
nb_NO: Her kan du velge hvilke elementer som vises i postinfo-delen på enkelt innleggssider. Dette er området, vanligvis under posttittelen, som viser grunnleggende informasjon om innlegget ditt. De uthevede det vises nedenfor.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
nb_NO: Her kan du velge hvilke delingsikoner / alternativer som skal vises. Alle alternativer merket med en X vises ikke.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
nb_NO: Her kan du definere om du vil vise «les mer» -linken etter utdragene eller ikke.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb_NO: Her kan du angi hvor mange WooCommerce-produkter som vises på arkivsiden. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger> Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb_NO: Her kan du angi hvor mange nyere artikler som vises på arkivfilene. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger> Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb_NO: Her kan du angi hvor mange nyere artikler som vises på kategorisiden. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger> Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb_NO: Her kan du angi hvor mange nyere artikler som vises på søkeresultatsidene. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger> Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb_NO: Her kan du angi hvor mange nyere artikler som vises på Tag-sidene. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger> Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can provide destination url
nb_NO: Her kan du gi destinasjonsadressen

en: Here you can provide image url
nb_NO: Her kan du oppgi bildeadressen

en: Hex Value
nb_NO: Hex Verdi

en: Hide Author Box
nb_NO: Skjul forfatterboks

en: Hide Featured Image on Post
nb_NO: Skjul utvalgt bilde på innlegget

en: Hide Logo Image
nb_NO: Skjul Logo Image

en: Hide Navigation Until Scroll
nb_NO: Skjul navigasjon til Scroll

en: Hide Post Rating
nb_NO: Skjul innleggsbedømmelse

en: Hide Project Categories
nb_NO: Skjul prosjektkategorier

en: Hide Project Titles
nb_NO: Skjul prosjekttitler

en: Hide Related Posts
nb_NO: Skjul relaterte innlegg

en: Hide Title &amp; Meta on Post
nb_NO: Skjul Tittel og Meta på Post

en: Hide empty categories
nb_NO: Skjul tomme kategorier

en: Highest Rated
nb_NO: Høyest rangert

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Homepage
nb_NO: hjemmeside

en: Homepage Basic
nb_NO: Hjemmeside Basic

en: Homepage SEO
nb_NO: Hjemmeside SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
nb_NO: Hjemmeside tilpasset tittel (hvis aktivert)

en: Homepage meta description (if enabled)
nb_NO: Hjemmeside meta beskrivelse (hvis aktivert)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
nb_NO: Hjemmeside meta søkeord (hvis aktivert)

en: Hover Overlay Icon Color
nb_NO: Overføringsikon Ikonfarge

en: Hover/Active Link Color
nb_NO: Hover / Active Link Color

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
nb_NO: Hvis tilpassede titler er deaktivert, velg autogenerasjonsmetode

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb_NO: Hvis du ikke bruker cutsom posttitler, kan du fortsatt ha kontroll over hvordan titlene dine genereres. Her kan du velge hvilken rekkefølge du vil at innleggets tittel og bloggnavn skal vises, eller du kan fjerne bloggnavnet fra tittelen helt.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb_NO: Hvis du ikke bruker cutsom posttitler, kan du fortsatt ha kontroll over hvor titlene dine genereres. Her kan du velge hvilken rekkefølge du vil at innleggets tittel og bloggnavn skal vises, eller du kan fjerne bloggnavnet fra tittelen helt.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
nb_NO: Hvis du har aktivert egendefinerte titler, kan du legge til din egendefinerte tittel her. Uansett hva du skriver her vil bli plassert mellom <title> </ title> -kodene i header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
nb_NO: Hvis du har aktivert metabeskrivelser, kan du legge til din egendefinerte beskrivelse her.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
nb_NO: Hvis du har aktivert meta søkeord, kan du legge til de egendefinerte søkeordene dine her. Nøkkelord skal skilles fra kommaer. For eksempel: wordpress, temaer, maler, elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
nb_NO: Hvis du vil at kategorier skal vises i navigasjonsfeltet som ikke har noen innlegg i dem, deaktiver dette alternativet. Som standard er tomme kategorier skjult

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
nb_NO: Hvis du vil legge til en metabeskrivelse i innlegget ditt, kan du gjøre det ved å bruke egendefinerte felt. Dette alternativet må være aktivert for beskrivelser som skal vises på innleggssider. Du kan legge til meta-beskrivelsen din ved hjelp av egendefinerte felt basert på det egendefinerte feltnavnet du definerer nedenfor.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
nb_NO: Hvis du vil legge til meta søkeord i innlegget ditt, kan du gjøre det ved å bruke egendefinerte felt. Dette alternativet må være aktivert for at søkeord skal vises på innleggssider. Du kan legge til meta-søkeordene dine ved hjelp av egendefinerte felt basert på det egendefinerte feltnavnet du definerer nedenfor.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
nb_NO: Hvis du vil fjerne rullegardinmenyene fra kategoribiblioteket, deaktiver denne funksjonen.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
nb_NO: Hvis du vil fjerne rullegardinmenyene fra sidens navigeringslinje, deaktiver denne funksjonen.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
nb_NO: Hvis du vil bruke ditt eget tilpassede favicon-bilde, klikker du på Last opp bilde-knappen.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
nb_NO: Hvis du vil bruke ditt eget tilpassede logo-bilde, klikker du på Last opp bilde-knappen.

en: Ignore Displayed Posts
nb_NO: Ignorer viste innlegg

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Image Alt Text
nb_NO: Bilde Alt Tekst

en: Image Alt Text:
nb_NO: Bilde Alt Tekst:

en: Image Height
nb_NO: Bildehøyde

en: Image URL
nb_NO: Bilde URL

en: Image Url
nb_NO: Bildeadresse

en: Image Url:
nb_NO: Bildeadresse:

en: Image Width
nb_NO: Bildebredde

en: Image doesn't exist
nb_NO: Bildet finnes ikke

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
nb_NO: I noen tilfeller vil brukere vil opprette overordnede kategorier eller lenker som plassholdere for å holde en liste over barnelink eller kategorier. I dette tilfellet er det ikke ønskelig å ha de overordnede koblingene ledet hvor som helst, men i stedet bare betjener en organisasjonsfunksjon. Aktivering av disse alternativene fjerner koblingene fra alle foreldresider / kategorier slik at de ikke fører hvor som helst når de klikkes.

en: Inactive Footer Sidebar
nb_NO: Inaktiv sidefelt i sidekanten

en: Inactive Tab Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge for inaktiv fane

en: Index Page SEO
nb_NO: Indeks Page SEO

en: Input Font Size
nb_NO: Inngang skriftstørrelse

en: Input Font Style
nb_NO: Inngangs skrifttypestil

en: Input adsense code
nb_NO: Skriv inn AdSense-kode

en: Input advertisement destination url
nb_NO: Inndata reklame destinasjon url

en: Input advertisement image
nb_NO: Inndata annonsebilde

en: Invalid post
nb_NO: Ugyldig innlegg

en: Italic
nb_NO: kursiv

en: Join Now
nb_NO: Bli med nå

en: Latest
nb_NO: Siste

en: Layout
nb_NO: Oppsett

en: Layout Settings
nb_NO: Oppsettinnstillinger

en: Layout Usage
nb_NO: Layout bruk

en: Leave a Reply to %s
nb_NO: Legg igjen et svar på %s

en: Leave a reply
nb_NO: Legg igjen et svar

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Left to Right
nb_NO: Venstre til høyre

en: Left/Right
nb_NO: Venstre høyre

en: Left/Right or Centered?
nb_NO: Venstre / Høyre eller Sentrert?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
nb_NO: Lengden på tittelen må begrenses for å hindre uhensiktsmessig bildeteksthøyde i smal kolonne

en: Letter Spacing
nb_NO: Avstand mellom bokstavene

en: Limit
nb_NO: Grense

en: Link
nb_NO: link

en: Link Format Options
nb_NO: Alternativer for lenkeformat

en: Link Title
nb_NO: Link Tittel

en: Link Url:
nb_NO: Link URL:

en: Link text
nb_NO: Linktekst

en: LinkedIn
nb_NO: Linkedin

en: List Meta
nb_NO: Liste Meta

en: List Title
nb_NO: Liste Tittel

en: Loading
nb_NO: Laster

en: Loading...
nb_NO: Laster ...

en: Login
nb_NO: Logg Inn

en: Logo
nb_NO: logo

en: Logo Height
nb_NO: Logo Høyde

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Lost my Password
nb_NO: Mistet passordet mitt

en: Magazine Homepage
nb_NO: Magazine hjemmeside

en: Main Body
nb_NO: Hoveddelen

en: Main Post Area
nb_NO: Hoved postområdet

en: Main Post Entry
nb_NO: Hovedpostinngang

en: Main Post Excerpt
nb_NO: Hovedpostutdrag

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
nb_NO: Main Post Meta Icons (Vurdering og kommentar)

en: Main Post Overlay
nb_NO: Hovedpostoverlegg

en: Main Post Overlay Icon
nb_NO: Hovedpostoverlegg Ikon

en: Main Post Title
nb_NO: Hovedposttittel

en: Main Title
nb_NO: Hovedtittel

en: Make Fullwidth
nb_NO: Gjør Fullbredde

en: Map
nb_NO: Kart

en: Map Format Options
nb_NO: Alternativer for kartformat

en: Map Pin Address
nb_NO: Kartpinneadresse

en: Masonry
nb_NO: murverk

en: Masonry Blog Category
nb_NO: Masonry Blog Kategori

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
nb_NO: Masonry Blog Kategori Med Utvalgte Innlegg

en: Masonry Blog Homepage
nb_NO: Masonry Blog Hjemmeside

en: Max Width
nb_NO: Maks bredde

en: Max. Title Characters
nb_NO: Maks. Tittel Karakterer

en: Maximum 200
nb_NO: Maksimalt 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
nb_NO: Mega Meny 2 Utvalgte og nyere liste

en: Mega Menu 3 Featured
nb_NO: Mega Meny 3 Utvalgte

en: Mega Menu List
nb_NO: Mega Meny List

en: Menu Height
nb_NO: Menyhøyde

en: Message
nb_NO: Budskap

en: Minify And Combine CSS Files
nb_NO: Minifisere og kombinere CSS-filer

en: Minify And Combine Javascript Files
nb_NO: Minifiser og kombiner Javascript-filer

en: Module Customizer
nb_NO: Modul Customizer

en: Module Head
nb_NO: Modulhode

en: Module Header
nb_NO: Modulhode

en: Module Subheader
nb_NO: Modul subheader

en: Most Popular
nb_NO: Mest populær

en: Most Recent
nb_NO: Senest

en: MySpace
nb_NO: Min plass

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name Font Style
nb_NO: Navn Font Style

en: Name displayed internally in builder for this ad
nb_NO: Navn vist internt i byggeren for denne annonsen

en: Name field cannot be empty.
nb_NO: Navnfeltet kan ikke være tomt.

en: Nav Arrow Background Color
nb_NO: Nav Arrow Bakgrunnsfarge

en: Nav Arrow Color
nb_NO: Nav pil farge

en: Nav Icon
nb_NO: Nav-ikon

en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

en: New Category Layout
nb_NO: Ny kategorioppsett

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
nb_NO: Ny melding fra %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
nb_NO: Nytt prosjekt

en: New Skill Name
nb_NO: Nytt ferdighetsnavn

en: New Tab
nb_NO: Ny fane

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Nyere kommentarer <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
nb_NO: neste

en: Next &raquo;
nb_NO: Neste »

en: Next Tab
nb_NO: Neste fane

en: No
nb_NO: Nei

en: No Animation
nb_NO: Ingen animasjon

en: No Mega Menu
nb_NO: Ingen mega-meny

en: No Sidebar
nb_NO: Ingen sidefelt

en: No Skills Found
nb_NO: Ingen ferdigheter funnet

en: No Video Found
nb_NO: Ingen video funnet

en: No available options.
nb_NO: Ingen tilgjengelige alternativer.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
nb_NO: Ingen sidefelt, enkelkolonnevisning med prosjektdetaljer-boksen under innhold

en: Nothing found
nb_NO: Ingenting funnet

en: Nothing found in Trash
nb_NO: Ingenting funnet i papirkurven

en: Number Counter
nb_NO: Nummerteller

en: Number Font Size
nb_NO: Nummer skriftstørrelse

en: Number Font Style
nb_NO: Nummer skrifttype

en: Number of Posts displayed on Archive pages
nb_NO: Antall innlegg som vises på arkivsider

en: Number of Posts displayed on Category page
nb_NO: Antall innlegg som vises på kategorisiden

en: Number of Posts displayed on Search pages
nb_NO: Antall innlegg som vises på søkesider

en: Number of Posts displayed on Tag pages
nb_NO: Antall innlegg som vises på Tag-sider

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
nb_NO: Antall produkter som vises på WooCommerce arkivsidene

en: Number of comments to show:
nb_NO: Antall kommentarer som skal vises:

en: Number of dropdown tiers shown
nb_NO: Antall dropdown-tier vist

en: Number of posts to show:
nb_NO: Antall innlegg som skal vises:

en: OR
nb_NO: ELLER

en: Only display featured posts.
nb_NO: Vis bare utvalgt innlegg.

en: Open Project URL in new window
nb_NO: Åpne Prosjekt URL i nytt vindu

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
nb_NO: på

en: Open link in new window
nb_NO: Åpne lenke i nytt vindu

en: Options
nb_NO: alternativer

en: Order Category Links by Ascending/Descending
nb_NO: Bestill kategori Linker ved Stigende / Nedadgående

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
nb_NO: Bestillingssider Lenker ved Stigende / Nedadgående

en: Our Authors
nb_NO: Våre forfattere

en: Outset
nb_NO: Utgangspunktet

en: Overlay
nb_NO: overlegg

en: PASSWORD
nb_NO: PASSORD

en: Padding
nb_NO: padding

en: Page IDs, separated by commas.
nb_NO: Side-IDer, skilt med kommaer.

en: Page Name
nb_NO: Sidens navn

en: Page not found
nb_NO: Side ikke funnet

en: Pages
nb_NO: sider

en: Pages:
nb_NO: sider:

en: Pagination
nb_NO: paginering

en: Pagination Active Background Color
nb_NO: Paginering Aktiv bakgrunnsfarge

en: Pagination Active Color
nb_NO: Paginering Aktiv Farge

en: Pagination Background
nb_NO: Paginering Bakgrunn

en: Pagination Background Color
nb_NO: Paginering Bakgrunnsfarge

en: Pagination Color
nb_NO: Paginering Farge

en: Pagination Item
nb_NO: Paginasjonselement

en: Pagination Item Active
nb_NO: Paginering Item Active

en: Parent Skill
nb_NO: Foreldrefaglighet

en: Parent Skill:
nb_NO: Foreldrefaglighet:

en: Password:
nb_NO: Passord:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
nb_NO: Lim inn bildeadressen her, hvis du velger "bilder" skyveknappstype

en: Percent Font Size
nb_NO: Prosent skriftstørrelse

en: Percent Font Style
nb_NO: Prosent skriftstørrelse

en: Pinterest
nb_NO: pinte~~POS=TRUNC

en: Place your adsense code here.
nb_NO: Plasser din AdSense-kode her.

en: Please enter a valid email address.
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig e-post adresse.

en: Popular
nb_NO: Populær

en: Popular Skills
nb_NO: Populære ferdigheter

en: Portfolio Page Template Options
nb_NO: Mappealternativer for porteføljesiden

en: Portrait Border Radius
nb_NO: Stående kantlinje

en: Post Background Color
nb_NO: Legg bakgrunnsfargen

en: Post Caption
nb_NO: Postbilde

en: Post Comment
nb_NO: post Kommentar

en: Post Excerpt
nb_NO: Post Utdrag

en: Post Featured Image
nb_NO: Legg inn valgt bilde

en: Post Format Audio Player
nb_NO: Postformat Audio Player

en: Post Format Audio Wrapper
nb_NO: Postformat Audio Wrapper

en: Post Format Gallery Nav
nb_NO: Postformat Galleri Nav

en: Post Format Gallery Nav Hover
nb_NO: Postformat Galleri Nav Hover

en: Post Format Gallery Nav Icon
nb_NO: Postformat Galleri Nav-ikon

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
nb_NO: Postformat Galleri Nav Ikon Hover

en: Post Format Icon
nb_NO: Postformatikon

en: Post Format Icon Background Color
nb_NO: Postformat Ikon Bakgrunnsfarge

en: Post Format Link Background
nb_NO: Postformat Link Bakgrunn

en: Post Format Quote Background
nb_NO: Postformat Sitatbakgrunn

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
nb_NO: Post Meta Icons (vurdering og kommentar)

en: Post Overlay
nb_NO: Postoverlegg

en: Post Overlay Icon
nb_NO: Ikon for innleggsoverlegg

en: Post Read More
nb_NO: Post Les mer

en: Post Read More Icon
nb_NO: Post Les Mer Ikon

en: Post Review Score Bar
nb_NO: Legg inn anmeldelse Resultat Bar

en: Post Title
nb_NO: Posttittel

en: Post Title Font Size
nb_NO: Posttittel skriftstørrelse

en: Post info section
nb_NO: Post info delen

en: Post not found
nb_NO: Innlegg ikke funnet

en: Posted by %s
nb_NO: Skrevet av %s

en: Posts
nb_NO: innlegg

en: Posts By: %s
nb_NO: Innlegg av: %s

en: Posts Carousel
nb_NO: Innlegg Karusell

en: Posts Limit
nb_NO: Innlegg Grense

en: Posts List Area
nb_NO: Innlegg Liste Område

en: Posts List Entry
nb_NO: Innleggslisteinngang

en: Posts List Meta
nb_NO: Innleggsliste Meta

en: Posts List Meta Icon
nb_NO: Innleggsliste Meta Icon

en: Posts List Thumbnail
nb_NO: Innleggsliste Miniatyrbilde

en: Posts List Title
nb_NO: Innleggsliste Tittel

en: Posts Per Page
nb_NO: Innlegg per side

en: Posts by %s
nb_NO: Innlegg av %s

en: Previous
nb_NO: Tidligere

en: Previous Tab
nb_NO: Forrige fan

en: Price Font Size
nb_NO: Pris skriftstørrelse

en: Price Font Style
nb_NO: Pris Font Style

en: Pricing Table
nb_NO: Prissettingstabell

en: Primary Heading
nb_NO: Primæroverskrift

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
nb_NO: Primæroverskrift: Kategori Navn, Underoverskrift: Filter

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
nb_NO: Primæroverskrift: Filter, Underoverskrift: Kategori Navn

en: Primary Menu
nb_NO: Hovedmeny

en: Primary Menu Bar Settings
nb_NO: Innstillinger for primærmenybjelken

en: Print
nb_NO: Skrive ut

en: Product Name Font Size
nb_NO: Produktnavn Skriftstørrelse

en: Product Name Font Style
nb_NO: Produktnavn Font Style

en: Project Categories
nb_NO: Prosjektkategorier

en: Project Description:
nb_NO: Prosjektbeskrivelse:

en: Project Details
nb_NO: Prosjektdetaljer

en: Project Details Location
nb_NO: Prosjektdetaljer Beliggenhet

en: Project Details Title
nb_NO: Prosjektdetaljer Tittel

en: Project Details box as sidebar
nb_NO: Prosjektdetaljer boks som sidebjelke

en: Project Details:
nb_NO: Prosjektdetaljer:

en: Project Gallery
nb_NO: Prosjekt Galleri

en: Project Sidebar
nb_NO: Prosjektfelt

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
nb_NO: Prosjektferdigheter

en: Project Skills
nb_NO: Prosjektferdigheter

en: Project URL
nb_NO: Prosjekt URL

en: Project URL Text
nb_NO: Prosjekt URL-tekst

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
nb_NO: Prosjektferdighet

en: Quote
nb_NO: Sitat

en: Quote Attribution
nb_NO: Sitat Attribusjon

en: Quote Format Options
nb_NO: Sitatformatalternativer

en: Quote Text
nb_NO: Sitat Tekst

en: RSS Icon Url
nb_NO: RSS-ikon Url

en: Rate:
nb_NO: Sats:

en: Rating (%):
nb_NO: Vurdering (%):

en: Rating: %0.2f
nb_NO: Vurdering:% 0.2f

en: Ratings
nb_NO: rangeringer

en: Re-Authorize
nb_NO: Autoriser

en: Read Extra Documentation
nb_NO: Les ekstra dokumentasjon

en: Read More
nb_NO: Les mer

en: Read More Button
nb_NO: Les mer-knappen

en: Recent
nb_NO: Nylig

en: Recent Comments
nb_NO: Nylige kommentarer

en: Recent Posts
nb_NO: Siste innlegg

en: Recent Reviews
nb_NO: Nylige omtaler

en: Recent Tweets
nb_NO: Nylige tweets

en: Recent Videos
nb_NO: Nylige videoer

en: Related Posts
nb_NO: Relaterte innlegg

en: Remove Drop Shadow
nb_NO: Fjern Drop Shadow

en: Remove Vertical Divider
nb_NO: Fjern vertikal divider

en: Reply
nb_NO: Svare

en: Reset
nb_NO: tilbakestille

en: Reset to Defaults
nb_NO: Tilbakestill til standardinnstillinger

en: Review
nb_NO: Anmeldelse

en: Review Box Contents
nb_NO: Gjennomgå boksinnhold

en: Right
nb_NO: Ikke sant

en: Right to Left
nb_NO: Høyre til venstre

en: Role Editor
nb_NO: Rolleditor

en: Sale Badge Font Size
nb_NO: Salgskilt skriftstørrelse

en: Sale Badge Font Style
nb_NO: Salgskilt Font Style

en: Sale Price Font Size
nb_NO: Salgspris Skriftstørrelse

en: Sale Price Font Style
nb_NO: Salgspris Font Style

en: Sample Post Title
nb_NO: Eksempel på posttittel

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Scale In From Center
nb_NO: Skala inn fra sentrum

en: Scale In From Left
nb_NO: Skala inn fra venstre

en: Scale In From Right
nb_NO: Skala inn fra høyre

en: Score %1$d%%
nb_NO: Resultat %1$d%%

en: Score: %1$s
nb_NO: Resultat: %1$s

en: Search & Cart Font
nb_NO: Søk & Karriere Font

en: Search & Cart Font Style
nb_NO: Søk & Karriere Font Style

en: Search Layouts
nb_NO: Søkeoppsett

en: Search Project Skills
nb_NO: Søk Prosjektferdigheter

en: Search Projects
nb_NO: Søk Prosjekter

en: Search Results for: %s
nb_NO: Søkeresultater for: %s

en: Search results for "%s"
nb_NO: Søkeresultater for " %s"

en: Search, Cart, & Icon Background Color
nb_NO: Søk, Cart, & Icon Bakgrunnsfarge

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
nb_NO: Søk, Cart, & Icon Letter spacing

en: Search, Cart, & Icon Text Color
nb_NO: Søk, Cart, & Icon Text Color

en: Search, Cart, & Icon Text Size
nb_NO: Søk, Cart, & Icon Tekststørrelse

en: Secondary Menu
nb_NO: Sekundærmeny

en: Secondary Menu Bar Settings
nb_NO: Innstillinger for sekundær menybjelke

en: Select
nb_NO: Å velge

en: Select Animation Effect
nb_NO: Velg Animasjonseffekt

en: Select Page
nb_NO: Velg side

en: Select Slider Type here
nb_NO: Velg Slider Type her

en: Select between expanded and closed state
nb_NO: Velg mellom utvidet og lukket tilstand

en: Select yes if the link should be opened in a new window
nb_NO: Velg ja hvis lenken skal åpnes i et nytt vindu

en: Send
nb_NO: Sende

en: Send Email to
nb_NO: Send e-post til

en: Separate Skills with Commas
nb_NO: Separate ferdigheter med kommaer

en: Set as Image
nb_NO: Sett som bilde

en: Share "%s" via %s
nb_NO: Del " %s" via %s

en: Share:
nb_NO: Dele:

en: Sharing Icons to Display
nb_NO: Deling av ikoner til visning

en: Shop
nb_NO: Butikk

en: Short description
nb_NO: Kort beskrivelse

en: Shortcodes
nb_NO: kortkoder

en: Show Author
nb_NO: Vis forfatter

en: Show Author Box
nb_NO: Vis forfatterboks

en: Show Categories
nb_NO: Vis kategorier

en: Show Comment Count
nb_NO: Vis kommentarfelt

en: Show Comments
nb_NO: Vis kommentarer

en: Show Date
nb_NO: Vis dato

en: Show Divider
nb_NO: Vis divider

en: Show Dribbble Icon
nb_NO: Vis Dribbble Ikon

en: Show Excerpt
nb_NO: Vis utdrag

en: Show Facebook Icon
nb_NO: Vis Facebook-ikon

en: Show Featured Image
nb_NO: Vis fremhevet bilde

en: Show Full Content
nb_NO: Vis hele innholdet

en: Show Google+ Icon
nb_NO: Vis Google + -ikonet

en: Show Instagram Icon
nb_NO: Vis Instagram-ikon

en: Show Pagination
nb_NO: Vis paginering

en: Show Pinterest Icon
nb_NO: Vis Pinterest-ikon

en: Show Post Count
nb_NO: Vis innleggstelling

en: Show Posts Count
nb_NO: Vis innlegg Antall

en: Show RSS Icon
nb_NO: Vis RSS-ikon

en: Show Rating
nb_NO: Vis vurdering

en: Show Ratings
nb_NO: Vis karakterer

en: Show Read More Button
nb_NO: Vis Les mer-knappen

en: Show Related Posts
nb_NO: Vis relaterte innlegg

en: Show Search Bar
nb_NO: Vis søkefelt

en: Show Social Icons
nb_NO: Vis sosiale ikoner

en: Show Stumbleupon Icon
nb_NO: Vis Stumbleupon-ikonet

en: Show Top Border?
nb_NO: Vis toppgrense?

en: Show Trending Bar
nb_NO: Vis Trending Bar

en: Show Tumblr Icon
nb_NO: Vis Tumblr Ikon

en: Show Twitter Icon
nb_NO: Vis Twitter-ikon

en: Show WooCommerce Cart
nb_NO: Vis WooCommerce Cart

en: Show Youtube Icon
nb_NO: Vis Youtube-ikon

en: Show author box
nb_NO: Vis forfatterboks

en: Show comments on pages
nb_NO: Vis kommentarer på sider

en: Show comments on posts
nb_NO: Vis kommentarer på innlegg

en: Show dropdown menus
nb_NO: Vis rullegardinmenyer

en: Show related posts
nb_NO: Vis relaterte innlegg

en: Sidebar
nb_NO: sidebar

en: Sidebar Width
nb_NO: Sidebar Bredde

en: Sidebar location
nb_NO: Sidebarplassering

en: Sidebar, Project Details box below content
nb_NO: Sidefelt, Prosjektdetaljer-boksen under innhold

en: Sidebar/Widget Area
nb_NO: Sidebar / Widget Area

en: Single Page Layout
nb_NO: Enkelt sidelayout

en: Single Post Layout
nb_NO: Enkelt innleggsoppsett

en: Single Post Page SEO
nb_NO: Enkelt innleggsside SEO

en: Sitemap Page Template Options
nb_NO: Sidemallalternativer for sitemap

en: Sitemap Sections Display
nb_NO: Sitemap Seksjoner Skjerm

en: Sizing
nb_NO: dimensjonering

en: Skills:
nb_NO: Ferdigheter:

en: Slide In Horizontally
nb_NO: Skyv inn horisontalt

en: Slide In Vertically
nb_NO: Skyv inn vertikalt

en: Smooth Scrolling
nb_NO: Glatt rulling

en: Social Follow
nb_NO: Sosial Følg

en: Social Icons Color
nb_NO: Sosiale ikoner Farge

en: Social Icons Size
nb_NO: Sosiale ikoner Størrelse

en: Social Media Links
nb_NO: Sosiale medier lenker

en: Social Media Networks
nb_NO: Sosiale medier nettverk

en: Social Network Icon Size
nb_NO: Sosiale nettverk ikon størrelse

en: Solid
nb_NO: Fast

en: Sorry, No Posts Found
nb_NO: Beklager, ingen innlegg funnet

en: Sorry, no posts found.
nb_NO: Beklager, ingen innlegg ble funnet.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
nb_NO: Sorter Kategorier Lenker etter navn / ID / Slug / Count / Term Group

en: Sort Method
nb_NO: Sorter metode

en: Sort Order
nb_NO: Sorteringsrekkefølge

en: Sort Pages Links
nb_NO: Sorter Pages Links

en: Standard Blog Category
nb_NO: Standard bloggkategori

en: Standard Blog Category With Featured Posts
nb_NO: Standard Blog Kategori Med Utvalgte Innlegg

en: Standard Blog Homepage
nb_NO: Standard Blog Hjemmeside

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
nb_NO: Standard eller Masonry stil for arkivsider

en: Star
nb_NO: Stjerne

en: Start on New Line
nb_NO: Start på New Line

en: Start on New Line?
nb_NO: Start på New Line?

en: Start the ad's output on a new line?
nb_NO: Start annonsens utgang på en ny linje?

en: State
nb_NO: Stat

en: Stumbleupon
nb_NO: Snuble over

en: Stumbleupon Profile Url
nb_NO: Stumbleupon Profil Url

en: Sub Heading
nb_NO: Underoverskrift

en: Subheader
nb_NO: SUBHEADER

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Subscribe
nb_NO: Abonnere

en: Summary
nb_NO: Sammendrag

en: Summary Title
nb_NO: Sammendrag Tittel

en: TRENDING:
nb_NO: TRENDER:

en: Tab Content
nb_NO: Fane innhold

en: Tab Item
nb_NO: Tab-element

en: Tab Item Active
nb_NO: Faneelement Aktiv

en: Tab Item Hover
nb_NO: Fane elementet

en: Tab Settings
nb_NO: Tab Innstillinger

en: Tab Text
nb_NO: Fane Tekst

en: Tabbed Posts
nb_NO: Tabbed Innlegg

en: Tabs Background
nb_NO: Tabs Bakgrunn

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Text Color
nb_NO: Tekstfarge

en: Text Size
nb_NO: Tekststørrelse

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
nb_NO: Tekst for modulens topptekst. La være tomt for ingen overskrift for modulen.

en: Thanks for contacting us.
nb_NO: Takk for at du kontaktet oss.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
nb_NO: Annonsen HTML, hvis ikke bruker bildeadressen og lenken over.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
nb_NO: Kartfunksjonen bruker Google Maps API og krever en gyldig Google API-nøkkel for å fungere. Før du bruker kartfunksjonen, må du passe på at du har lagt til API-nøkkelen i panelet Ekstra temaalternativer. Lær mer om hvordan du oppretter Google API-nøkkel <a href="%1$s" target="_blank">her</a> .

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
nb_NO: Kartmodulen bruker Google Maps API og krever en gyldig Google API-nøkkel for å fungere. Før du bruker kartmodulen, må du sørge for at du har lagt til API-nøkkelen her. Lær mer om hvordan du oppretter Google API-nøkkel <a target="_blank" href="%1$s">her</a> .

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
nb_NO: Nettadressen til videoen fra en <a href="%s" target="_blank">støttet oEmbed-videoleverandør</a> , eller URL til en video. Klikk på Legg til video URL for å legge til flere filtyper. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)

en: The color used for this category throughout the site.
nb_NO: Fargen som brukes for denne kategorien i hele nettstedet.

en: The color used for this user throughout the site.
nb_NO: Fargen som brukes til denne brukeren på hele nettstedet.

en: The format for the date display in PHP date() format
nb_NO: Formatet for datoen vises i PHP dato () format

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
nb_NO: Navnet på facebook-siden din, ikke den fullstendige nettadressen. Hvis din Facebook-url er: "http://www.facebook.com/elegantthemes", så er navnet ditt: "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
nb_NO: Antall innlegg vist per side.

en: The number of posts shown.
nb_NO: Antall innlegg vist.

en: The primary heading.
nb_NO: Den primære overskriften.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
nb_NO: Hastigheten, i sekunder, hvor den automatisk roterer til neste lysbilde.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
nb_NO: Hastigheten, i sekunder, hvor skyvekontrollen automatisk roterer til neste lysbilde. La tomt for å deaktivere autoplay.

en: The sub heading.
nb_NO: Underrubrikken.

en: Theme Options
nb_NO: Temaalternativer

en: There was a problem, please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem, prøv igjen.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
nb_NO: Dette styrer standardretningen for latisk lasting animasjonen.

en: This is an optional title to display for this module.
nb_NO: Dette er en valgfri tittel som skal vises for denne modulen.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
nb_NO: Dette alternativet lar deg endre hvordan datoene dine vises. For mer informasjon vennligst se WordPress codex her: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatering Dato og Klokkeslett</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
nb_NO: Dette alternativet lar deg kontrollere hvor mange nivåer sidens rullegardinmeny har i standard tema opprettet hovedmeny. Ved å øke tallet kan flere menyelementer vises. Denne innstillingen er ikke aktuell Hvis du bruker en egendefinert meny og ikke standard tema opprettet hovedmeny.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
nb_NO: Med disse alternativene kan du kontrollere hvor mange tårer som dropdown-menyen din har. Ved å øke tallet kan flere menyelementer vises.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
nb_NO: Dette innlegget er passordbeskyttet. Skriv inn passordet for å vise kommentarer.

en: This will add a border to the top side of the module.
nb_NO: Dette vil legge til en kantlinje til oversiden av modulen.

en: This will be used as the border color for this module.
nb_NO: Dette vil bli brukt som grensefarge for denne modulen.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
nb_NO: Dette vil bli brukt som tekstfarge for modulens headertekst.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
nb_NO: Dette vil endre etiketten til modulen i byggeren for enkel identifisering.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
nb_NO: Dette vil aktivere Google Fonts for ikke-engelske språk.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
nb_NO: Dette gjør det mulig å bruke utdrag i innlegg eller sider.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
nb_NO: Dette vil returnere alle innstillingene gjennom opsjonssiden til standardverdiene. <strong>Er du sikker på at du vil gjøre dette?</strong>

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title Font Size
nb_NO: Tittel skriftstørrelse

en: Title Font Style
nb_NO: Tittel Font Style

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: Toggle
nb_NO: Veksle

en: Toggle Icon Size
nb_NO: Bytt ikonstørrelse

en: Toggle Padding
nb_NO: Bytt polstring

en: Top
nb_NO: Topp

en: Top & Bottom Padding
nb_NO: Top og Bottom Padding

en: Top Rated
nb_NO: Topp rangert

en: Top to Bottom
nb_NO: Topp til bunn

en: Trackbacks/Pingbacks
nb_NO: Sporinger / Pingbacks

en: Tumblr
nb_NO: tumblr

en: Tumblr Profile Url
nb_NO: Tumblr Profil Url

en: Turn pagination on or off.
nb_NO: Slå paginering på eller av.

en: Turn the autoplay feature on or off.
nb_NO: Slå autoplay-funksjonen av eller på.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
nb_NO: Slå disponeringen av hvert innleggs dato på eller av.

en: Turn the display of each post's author on or off.
nb_NO: Slå på skjermen for hvert innleggs forfatter på eller av.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
nb_NO: Slå på eller av av displayet for hvert innleggs kategorier.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
nb_NO: Slå displayet på hvert innleggs ccomments på eller av.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
nb_NO: Slå på displayet for hvert innleggs kommentar teller på eller av.

en: Turn the display of each post's date on or off.
nb_NO: Slå på eller av for visning av hvert innleggs dato.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
nb_NO: Slå på eller av for visning av hvert innleggs kjennetegn.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
nb_NO: Slå på eller av for visning av hvert innleggs rangering.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
nb_NO: Slå på eller av for visning av hvert innleggs rating stjerner.

en: Tweet
nb_NO: kvitring

en: Twitter Profile Url
nb_NO: Twitter Profil Url

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
nb_NO: Skriv inn en adresse og klikk finn for å plassere en markør på den adressen.

en: Type of the box
nb_NO: Type boksen

en: Typography
nb_NO: typografi

en: Typography Settings
nb_NO: Typografi Innstillinger

en: URL of the ad image.
nb_NO: URL til annonsebildet.

en: URL the ad's image links to.
nb_NO: URL-adressen til annonsens bildelinker til.

en: USERNAME
nb_NO: BRUKERNAVN

en: Underline
nb_NO: Understrek

en: Update Skill
nb_NO: Oppdater ferdighet

en: Upload
nb_NO: Laste opp

en: Upload A Video File
nb_NO: Last opp en videofil

en: Upload an Image
nb_NO: Last opp et bilde

en: Uppercase
nb_NO: Stor bokstav

en: Use Google Fonts
nb_NO: Bruk Google Fonts

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
nb_NO: Bruk som standard for en kategori som ikke har et bestemt layoutsett.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
nb_NO: Bruk kombinert og minifisert CSS-fil for å øke hastigheten på sidens belastning på siden.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
nb_NO: Bruk kombinert og minifisert javascriptfil for å øke hastigheten på sidens belastning på siden.

en: Use excerpts when defined
nb_NO: Bruk utdrag når det er definert

en: Use resizing
nb_NO: Bruk resizing

en: Use this layout as the default layout?
nb_NO: Bruk dette oppsettet som standardoppsett?

en: Use this layout as the home layout?
nb_NO: Bruk dette oppsettet som hjemmeoppsett?

en: Use this layout on the categories selected above.
nb_NO: Bruk dette oppsettet på kategoriene valgt ovenfor.

en: Used for icon button type
nb_NO: Brukes til ikonetastype

en: User Name
nb_NO: Brukernavn

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username:
nb_NO: Brukernavn:

en: Vertically Centered
nb_NO: Vertikalt sentrert

en: Video
nb_NO: video

en: Video Format Options
nb_NO: Alternativer for videoformat

en: View Category Layout
nb_NO: Se kategorioppsett

en: View Project
nb_NO: Se prosjekt

en: View The Project
nb_NO: Se prosjektet

en: View all posts by %s
nb_NO: Vis alle innlegg av %s

en: Website Content Width
nb_NO: Nettstedets innholdsbredde

en: Website Gutter Width
nb_NO: Nettsted Gutter Bredde

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
nb_NO: Velkommen til Extra! Før du dykker inn i ditt nye tema, kan du gå til siden <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Ekstra dokumentasjon</a> for tilgang til dusinvis av dybdeopplæringer.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
nb_NO: Når du definerer søkeordene dine ved hjelp av egendefinerte felt, bør du bruke denne verdien til det egendefinerte feltet Navn. Verdien av ditt egendefinerte felt skal være meta søkeordene du vil bruke, skilt av kommaer.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
nb_NO: Når du definerer meta beskrivelsen din ved hjelp av egendefinerte felt, bør du bruke denne verdien til det egendefinerte feltet Navn. Verdien av ditt egendefinerte felt bør være den egendefinerte beskrivelsen du vil bruke.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
nb_NO: Når du definerer tittelen din ved hjelp av egendefinerte felt, bør du bruke denne verdien til det egendefinerte feltet Navn. Verdien av ditt egendefinerte felt bør være den egendefinerte tittelen du vil bruke.

en: Whether to show the post count.
nb_NO: Enten å vise posttellingen.

en: Widget Heading Color
nb_NO: Widget Overskrift Farge

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
nb_NO: WooCommerce Sidebar / Widget Area

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You are already logged in.
nb_NO: Du er allerede innlogget.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
nb_NO: Du kan deaktivere dette alternativet hvis du vil fjerne forfatterboksen fra enkelt innleggssider.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
nb_NO: Du kan deaktivere dette alternativet hvis du vil fjerne kommentarene og kommentarskjemaet fra enkelt innleggssider.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
nb_NO: Du kan deaktivere dette valget hvis du vil fjerne relaterte innlegg fra enkelt innleggssider.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
nb_NO: Du finner all informasjonen om hvordan du får alle nødvendige API-legitimasjonene her: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
nb_NO: Du finner bruker-IDen på slutten av Google + -adressen din. For eksempel hvis nettadressen var: http://plus.google.com/+elegentthemes, vil bruker-ID være: + elegenthemes

en: You don't have pages
nb_NO: Du har ikke sider

en: Your Rating:
nb_NO: Din rangering:

en: Your latest posts
nb_NO: Dine siste innlegg

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
nb_NO: Nettstedets siste innlegg.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
nb_NO: Nettstedets siste anmeldelser (innlegg som har gjennomgang).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
nb_NO: Nettstedets nyeste videoer (Innlegg som bruker videoformat).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
nb_NO: Nettstedets siste kommentarer.

en: Youtube Profile Url
nb_NO: Youtube Profil Url

en: Youtube Username
nb_NO: Youtube brukernavn

en: Zoom Icon Color
nb_NO: Zoom ikonfarge

en: by
nb_NO: av

en: by %s
nb_NO: etter %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
nb_NO: Klar

en: comment count
nb_NO: kommentar teller

[ctx: documentation links]
en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

[ctx: general options]
en: General
nb_NO: Generell

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
nb_NO: Integrering

[ctx: label]
en: Search for:
nb_NO: Søk etter:

[ctx: layout item]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
nb_NO: Kategori Layouts

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
nb_NO: Kategori Layout

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

[ctx: noun]
en: COMMENT
nb_NO: KOMMENTAR

[ctx: page/post]
en: Layout
nb_NO: Oppsett

[ctx: placeholder]
en: Search
nb_NO: Søke

[ctx: project item]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

[ctx: project type general name]
en: Projects
nb_NO: prosjekter

[ctx: project type singular name]
en: Project
nb_NO: Prosjekt

en: settings reset.
nb_NO: innstillingene tilbakestilles.

en: settings saved.
nb_NO: instillinger lagret.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
nb_NO: Annonser

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
nb_NO: fargelegging

[ctx: theme updates]
en: Updates
nb_NO: oppdateringer

[ctx: widgets]
en: %1$s %2$s <div class="post-title">on %3$s</div>
nb_NO:  %1$s %2$s <div class="post-title"> på %3$s </div>

en: you don't have sufficient permissions to access this page
nb_NO: Du har ikke tilstrekkelige tillatelser for å få tilgang til denne siden
