Extra 2.22.2 - en to fi translation catalogue (1059 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
fi: Löydät kaikki tarvittavat tiedot siitä, miten kaikki vaaditut tunnistetiedot saadaan täältä: %s

en: %d Items
fi:  %d Tuotteet

en: %d Items in Cart
fi:  %d Ostoskorissa

en: %s Theme Options
fi:  %s Teeman asetukset

en: %s URL
fi:  %s URL-osoite

en: %s ago
fi:  %s sitten

en: &hellip;
fi: ...

en: &laquo; Previous
fi: " Edellinen

en: + Add One More Tab
fi: + Lisää yksi välilehti

en: 0 Comments
fi: 0 kommenttia

en: 1 Column
fi: 1 Sarake

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
fi: 1/2 + 1/4 + 1/4 saraketta

en: 1/3 + 2/3 Columns
fi: 1/3 + 2/3 saraketta

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
fi: 1/4 + 1/2 + 1/4 saraketta

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
fi: 1/4 + 1/4 + 1/2 saraketta

en: 1/4 + 3/4 Columns
fi: 1/4 + 3/4 saraketta

en: 2 Columns
fi: 2 Sarakkeet

en: 2/3 + 1/3 Columns
fi: 2/3 + 1/3 sarakkeet

en: 3 Columns
fi: 3 Sarakkeet

en: 3/4 + 1/4 Columns
fi: 3/4 + 1/4 saraketta

en: 4 Columns
fi: 4 Sarakkeet

en: 404 Not Found
fi: 404 ei löydetty

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
fi: <div class="updated"><p> Tämä on %1$s -teeman uusi asennus. Älä unohda mennä <a href="%2$s">ePaneliin</a> asettaaksesi sen. Tämä viesti katoaa, kun olet napsauttanut Tallenna-painiketta <a href="%2$s">teema-asetusten sivulla</a> . </p></div>

en: <span class="button">Next Entries</span>
fi: <span class="button">Seuraavat merkinnät</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
fi: <span class="button">Seuraava</span> <span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
fi: <span class="button">Vanhemmat merkinnät</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
fi: <span class="button">Edellinen</span> <span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">←</span> Vanhemmat kommentit

en: A static page
fi: Staattinen sivu

en: API Key
fi: API-avain

en: About The Author
fi: Kirjailijasta

en: Above Post
fi: Postin yläpuolella

en: Accent color
fi: Korostusväri

en: Access token:
fi: Käyttöoikeustunnus:

en: Accordion
fi: Harmonikka

en: Active Tab Background Color
fi: Active Tab taustaväri

en: Active Tab Text Color
fi: Aktiivinen välilehden tekstin väri

en: Ad
fi: Ilmoitus

en: Ad #
fi: Mainos #

en: Ad #%d
fi: Lisätä

en: Ad HTML
fi: Mainoksen HTML

en: Ad HTML:
fi: Mainoksen HTML:

en: Ad Image
fi: Mainoksen kuva

en: Add API Key
fi: Lisää API-avain

en: Add Ad
fi: Lisää mainos

en: Add Another Video URL
fi: Lisää toinen video-URL-osoite

en: Add Audio File
fi: Lisää äänitiedosto

en: Add Author Bio
fi: Lisää tekijän biot

en: Add Breakdown
fi: Lisää erittely

en: Add ET Box
fi: Lisää ET Box

en: Add ET Button
fi: Lisää ET-painike

en: Add ET Learn more block
fi: Lisää ET Lue lisää

en: Add ET Tabs
fi: Lisää ET-välilehdet

en: Add Gallery Images
fi: Lisää Galleria-kuvia

en: Add Images
fi: Lisää kuvia

en: Add New Ad
fi: Lisää uusi mainos

en: Add New Category Layout
fi: Lisää uusi luokkaasettelu

en: Add New Project
fi: Lisää uusi projekti

en: Add New Project Skill
fi: Lisää uusi projektiosaaminen

en: Add New Tab
fi: Lisää uusi välilehti

en: Add a Tooltip Text
fi: Lisää Tooltip-teksti

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
fi: Lisää koodi <runkoon> (hyvä seurantakoodeissa, kuten google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
fi: Lisää koodi blogisi <pää> -kohtaan

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
fi: Lisää koodi viestisi alareunaan ennen kommentteja

en: Add code to the top of your posts
fi: Lisää koodi viestiesi yläreunaan

en: Add or Remove Skills
fi: Lisää tai poista taidot

en: Additional Info
fi: Lisätiedot

en: Address
fi: Osoite

en: Admin Label
fi: Admin-tunniste

en: Ads
fi: mainoksia

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
fi: AdSenseen reagoivat mainosyksiköt edellyttävät, että mainosten säiliön leveys on kiinteä. Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön määrittää kiinteän leveyden tämän mainoksen säiliöön.

en: Advertisement
fi: Mainos

en: All
fi: Kaikki

en: All Category Layouts
fi: Kaikki luokka-asettelut

en: All Project Skills
fi: Kaikki projektin taidot

en: All Projects
fi: Kaikki projektit

en: Alternative text for image
fi: Kuvan vaihtoehtoinen teksti

en: Amount of archive months to display.
fi: Näytettävien arkistojen määrä.

en: Amount of recent posts to display.
fi: Uusien näytettävien viestien määrä.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
fi: <a href="%s">Ylimääräinen teeman asettelu</a> (valitse alla)

en: An Extra Category Layout
fi: Extra-kategorian asettelu

en: Animation
fi: animaatio

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
fi: Kaikki täällä olevat koodit näkyvät blogisi kaikkien sivujen runko-osassa. Tämä on hyödyllistä, jos sinun on syötettävä seurantapikseli tilalaskurille, kuten Google Analyticsille.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
fi: Kaikki täällä olevat koodit näkyvät blogisi jokaisen sivun pääosassa. Tämä on hyödyllistä, kun sinun täytyy lisätä javascript tai css kaikkiin sivuihin.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
fi: Kaikki tässä asetetut koodit sijoitetaan kaikkien yksittäisten viestien yläreunaan. Tämä on hyödyllistä, jos haluat yhdistää esimerkiksi kirjanmerkkien linkkejä.

en: App ID
fi: Sovelluksen tunnus

en: App Secret
fi: Sovelluksen salaisuus

en: Archive Heading Text Color
fi: Arkiston otsikon tekstin väri

en: Archives
fi: arkisto

en: Ascending
fi: nouseva

en: Aside
fi: syrjään

en: Attributes
fi: määritteet

en: Audio File Subtitle
fi: Äänitiedoston tekstitys

en: Audio File Title
fi: Äänitiedoston otsikko

en: Audio File URL
fi: Äänitiedoston URL-osoite

en: Audio Format Options
fi: Äänimuodon asetukset

en: Author
fi: kirjailija

en: Author Image URL
fi: Tekijän kuvan URL-osoite

en: Authorize
fi: valtuuttaa

en: Authors Page Template Options
fi: Tekijöiden sivumallin asetukset

en: Authors to display
fi: Tekijät näyttämään

en: Auto Speed
fi: Automaattinen nopeus

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
fi: Automattinen liukusäädin (toimii vain, jos Auto on asetettu kyllä)

en: Autoplay
fi: Automaattinen toisto

en: Autoplay Speed
fi: Automaattinen toistonopeus

en: Back To Top
fi: Takaisin alkuun

en: Back To Top Button
fi: Takaisin alkuun -painike

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Settings
fi: Tausta-asetukset

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Bar Border Radius
fi: Baarirajan säde

en: Bar Counter
fi: Baari-laskuri

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
fi: Ennen kuin voit vastaanottaa tuotepäivityksiä, sinun on ensin todistettava Elegant Themes -tilauksesi. Voit tehdä tämän, sinun täytyy syöttää molemmat elegantti Teemat käyttäjätunnus ja elegantti teemat sovellusliittymäavain. Voit etsiä API-avaimesi <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">kirjautumalla</a> Elegant Themes -tiliin ja siirtymällä <strong>Account> API Key</strong> -sivulle.

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
fi: Ennen kuin voit vastaanottaa tuotepäivityksiä, sinun on ensin todistettava Elegant Themes -tilauksesi. Voit tehdä tämän, sinun täytyy syöttää molemmat elegantti Teemat käyttäjätunnus ja elegantti teemat sovellusliittymäavain. Käyttäjätunnuksesi on sama käyttäjätunnus, jota käytät kirjautumalla <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.comiin</a>

en: Below Header
fi: alla Ylä-

en: Below Post
fi: Postin alla

en: Blog
fi: blogi

en: Blog Feed Masonry
fi: Blogin syöte

en: Blog Feed Page Template Options
fi: Blogin syötteen sivumallin asetukset

en: Blog Feed Standard
fi: Blogin syöttöstandardi

en: Blog Feed Title
fi: Blogin syötteen otsikko

en: Blurb
fi: Mainos

en: Body
fi: ruumis

en: Body Line Height
fi: Body Line korkeus

en: Body Link Color
fi: Body Linkin väri

en: Body Text Color
fi: Kehon tekstin väri

en: Body Text Size
fi: Kehon tekstin koko

en: Body/Link Font Style
fi: Kehon / linkin kirjasintyyli

en: Body/Link Line Height
fi: Body / Link Line -korkeus

en: Body/Link Text Size
fi: Kehon / linkin tekstin koko

en: Bold
fi: rohkea

en: Border
fi: reunus

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Border Radius
fi: Rajan säde

en: Border Width
fi: Rajan leveys

en: Bottom
fi: pohja

en: Bottom Bar
fi: Pohjapalkki

en: Bottom to Top
fi: Alhaalta ylös

en: Boxed Layout - Background color
fi: Boxed Layout - Taustaväri

en: Breakdown #
fi: Hajota #

en: Breakdown #%d
fi: Jakautuminen # %d

en: Buffer
fi: Puskuri

en: Button Font Style
fi: Painikkeen fonttityyli

en: Button Hover Styles
fi: Painiketta Hover tyylit

en: Button Styles
fi: Painikkeiden tyylit

en: Buttons
fi: painikkeet

en: Buttons Font
fi: Painikkeet Fontti

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
fi: Oletuksena kommentit eivät ole sivuilla, mutta jos haluat sallia ihmisten kommentoida sivujasi, ota tämä vaihtoehto käyttöön.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
fi: Oletussivut lajitellaan nimen mukaan. Jos kuitenkin mieluummin niitä lajiteltu ID voit säätää tätä asetusta.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
fi: Oletusarvoisesti navigointipalkki pysyy aina näytön päällä. Suosittelemme, että poistat tämän vaihtoehdon käytöstä, jos haluat käyttää oletusarvoa korkeampaa logoa.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
fi: Oletusarvoisesti teema luo kotisivun oletusarvoisesti luotuun valikkoon, joka napsautettaessa johtaa takaisin blogisi kotisivulle. Jos kuitenkin käytät staattista kotisivua ja olet jo luonut kotiin käytettävän sivun, tämä johtaa kaksoiskappaleeseen. Tässä tapauksessa sinun on poistettava tämä ominaisuus poistamalla linkki.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
fi: Oletusarvoisesti teema luo viestien otsikot viestisi otsikon ja blogin nimen perusteella. Jos haluat tehdä meta-otsikon erilaiseksi kuin todellinen postinimike, voit määrittää mukautetun otsikon kullekin viestille mukautettujen kenttien avulla. Tämä vaihtoehto on käytössä mukautettuja otsikot töihin, ja sinun täytyy valita muokatun kentän nimi oman otsikon alle.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
fi: Oletuksena teema ei lisätä avainsanoja otsikkoa. Useimmat hakukoneet eivät käytä avainsanoja sijoitus sivustosi enää, mutta jotkut ihmiset määrittelevät ne joka tapauksessa kaiken varalta. Jos haluat lisätä meta-avainsanoja otsikkoon, ota tämä vaihtoehto käyttöön ja täytä alla olevan mukautetun avainsanan kenttä.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
fi: Oletusarvoisesti teema käyttää blogin nimen ja blogin kuvauksen yhdistelmää, joka on määritetty luodessasi blogisi, jotta voit luoda kotisivun otsikot. Jos kuitenkin haluat luoda mukautetun otsikon, ota tämä vaihtoehto käyttöön ja täytä alla oleva mukautettu otsikkokenttä.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
fi: Oletuksena teema käyttää blogin kuvaus määritellyn luodessasi blogin, täyttää meta kuvaus kenttään. Jos haluat käyttää muuta kuvausta, ota tämä vaihtoehto käyttöön ja täytä alla oleva mukautettu kuvaus -kenttä.

en: CSS Class
fi: CSS-luokka

en: CSS ID
fi: CSS-tunnus

en: Call To Action
fi: Kehotus toimintaan

en: Callback function: "%s" doesnt exist
fi: Soittopyyntö: " %s" ei ole olemassa

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
fi: Canonicalisointi auttaa estämään kaksoissisältöjen indeksoinnin hakukoneissa, ja sen seurauksena se voi auttaa välttämään päällekkäisiä sisällön seuraamuksia ja pagerankin huonontumista. Joillakin sivuilla voi olla eri URL-osoitteet, jotka johtavat samaan paikkaan. Esimerkiksi domain.com, domain.com/index.html ja www.domain.com ovat kaikki eri URL johtavat etusivullesi. Hakukoneen näkökulmasta nämä päällekkäiset URL-osoitteet, jotka esiintyvät usein myös mukautettujen permalinkkien takia, voidaan kuljettaa erikseen yksittäisen määränpään sijasta. Kanonisen URL-osoitteen määrittäminen kertoo hakukoneelle, mitä URL-osoitetta haluat käyttää virallisesti. Teema perustuu kanonisiin URL-osoitteisiin permalinkeistä ja verkkotunnuksesta, joka on määritetty wp-adminin asetussivulla.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
fi: Canonicalisointi auttaa estämään kaksoissisältöjen indeksoinnin hakukoneissa, ja sen seurauksena se voi auttaa välttämään päällekkäisiä sisällön seuraamuksia ja pagerankin huonontumista. Joillakin sivuilla voi olla eri URL-osoitteet, jotka kaikki johtavat samaan paikkaan. Esimerkiksi domain.com, domain.com/index.html ja www.domain.com ovat kaikki eri URL johtavat etusivullesi. Hakukoneen näkökulmasta nämä päällekkäiset URL-osoitteet, jotka esiintyvät usein myös mukautettujen permalinkkien takia, voidaan kuljettaa erikseen yksittäisen määränpään sijasta. Kanonisen URL-osoitteen määrittäminen kertoo hakukoneelle, mitä URL-osoitetta haluat käyttää virallisesti. Teema perustuu kanonisiin URL-osoitteisiin permalinkeistä ja verkkotunnuksesta, joka on määritetty wp-adminin asetussivulla.

en: Captcha Font Size
fi: Captchan kirjasinkoko

en: Captcha Font Style
fi: Captchan kirjasintyyli

en: Caption
fi: kuvateksti

en: Caption Background Color
fi: Kuvatekstin taustaväri

en: Caption Font Size
fi: Kuvatekstin fonttikoko

en: Caption Font Style
fi: Kuvatekstin fontti

en: Caption goes here
fi: Kuvateksti menee täällä

en: Caption title goes here
fi: Kuvatekstin otsikko menee täällä

en: Categories
fi: Luokat

en: Categories:
fi: Luokat:

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Builder
fi: Luokka Builder

en: Centered
fi: keskitetty

en: Change Your API Key
fi: Muuta API-avainta

en: Channel Name
fi: Kanavan nimi

en: Chat
fi: jutella

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
fi: Tarkista ja lajittele sivustokarttaosuudet, jotka haluat näyttää.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
fi: Valitse tämä valintaruutu, jos haluat näyttää metakuvaukset kategorian / arkiston sivuilla. Kuvaus perustuu kategorian kuvaukseen, jonka valitset luodessasi tai muokkaamalla luokkasi wp-adminissa.

en: Choose Categories.
fi: Valitse Luokat.

en: Choose From the Most Used Skills
fi: Valita eniten käytetty Skills

en: Choose Sidebar/Widget Area
fi: Valitse sivupalkin / vekotin alueella

en: Choose a category.
fi: Valitse kategoria.

en: Choose a heading style.
fi: Valitse otsikkotyyli.

en: Choose a sort method.
fi: Valitse lajittelutapa.

en: Choose a sort order.
fi: Valitse lajittelujärjestys.

en: Choose an Image
fi: Valitse kuva

en: Choose button color
fi: Valitse painikkeen väri

en: Choose button type
fi: Valitse painikkeen tyyppi

en: Choose categories.
fi: Valitse luokat.

en: Choose title autogeneration method
fi: Valitse otsikko autogeneration menetelmä

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
fi: Valitse, onko tunnisteiden, tekijän viestien, hakutulosten arkistosivujen standardi- tai muurausnäytön tyyli.

en: Choose which items to display in the postinfo section
fi: Valitse, mitkä kohteet näkyvät postinfo-osiossa

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
fi: Valitse kyllä, jos haluat automaattisen liukusäätimen animaation

en: Circle Counter
fi: Ympyrälaskuri

en: Click here to learn more
fi: Saat lisätietoja napsauttamalla tätä

en: Closed Title Font Style
fi: Suljettu nimi Kirjasinlaji

en: Code Integration
fi: Koodin integrointi

en: Color
fi: Väri

en: Column Layout
fi: Sarakkeen asettelu

en: Comments
fi: Kommentit

en: Consumer Key
fi: Kuluttajaavain

en: Consumer Key:
fi: Kuluttajaavain:

en: Consumer Secret
fi: Kuluttajan salaisuus

en: Consumer Secret:
fi: Kuluttajan salaisuus:

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Form Map
fi: Yhteydenottolomakartta

en: Contact Form Title
fi: Yhteydenottolomakkeen nimi

en: Contact Page Template Options
fi: Yhteystietosivun asetukset

en: Content
fi: pitoisuus

en: Content Font Size
fi: Sisällön kirjasinkoko

en: Content Font Style
fi: Sisällön fonttityyli

en: Content goes here
fi: Sisältö menee täällä

en: Content text or html
fi: Sisällön teksti tai html

en: Countdown
fi: Lähtölaskenta

en: Current Category / Tag / Taxonomy
fi: Nykyinen luokka / tunniste / taksonomia

en: Current Color
fi: Nykyinen väri

en: Currently viewing archives from %1$s
fi: Tällä hetkellä tarkastellaan arkistoja %1$s: sta

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom Title
fi: Mukautettu otsikko

en: Custom field Name to be used for description
fi: Mukautettu kenttä Nimi, jota käytetään kuvauksessa

en: Custom field Name to be used for keywords
fi: Mukautettu kenttä Nimi avainsanoille

en: Custom field Name to be used for title
fi: Mukautettu kenttä Nimi, jota käytetään nimikkeeseen

en: Dashed
fi: romutti

en: Date
fi: Treffi

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

en: Date format
fi: Päivämäärämuoto

en: Default
fi: oletusarvo

en: Default (%s)
fi: Oletus ( %s)

en: Default Category
fi: Oletusluokka

en: Default Post Format
fi: Oletuspostimuoto

en: Define a character to separate BlogName and Post title
fi: Määritä merkki, joka erottaa BlogName- ja Post-otsikot

en: Delicious
fi: Herkullinen

en: Descending
fi: aleneva

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
fi: Luonut %1$s | Powered by %2$s

en: Details Font Style
fi: Tiedot fontin tyyli

en: Deviantart
fi: deviantART

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
fi: Poista tämä vaihtoehto, jos haluat poistaa Google Mapsin API-komentosarjan sivulta. Huomautus: Google Maps -sovelluksen API-komentosarjojen, kuten karttojen ja täysileveyden kartat, käyttämät moduulit ovat edelleen ladattuja, mutta ne eivät toimi, ellet lisää Google Maps API -skriptiä manuaalisesti.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
fi: Poista tämä vaihtoehto poistaaksesi Google-fontit Divi Builder -sivuilta.

en: Disable top tier dropdown menu links
fi: Poista ylimmän tason pudotusvalikkolinkit käytöstä

en: Disabled
fi: Liikuntarajoitteinen

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa alla olevan kehon koodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin tallentamalla sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa otsikkokoodin blogista. Näin voit poistaa koodin tallentamalla sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa alla olevan alimman koodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin tallentamalla sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa yhden ylimmän koodin alla olevasta blogista. Näin voit poistaa koodin tallentamalla sen myöhempää käyttöä varten.

en: Display # of Tweets:
fi: Näytä twiittien numero:

en: Display Featured Posts Only
fi: Näytä vain suositellut viestit

en: Display Home link
fi: Näytä kotisivu-linkki

en: Display Style
fi: Näytä tyyli

en: Display a list of authors.
fi: Näytä luettelo tekijöistä.

en: Display a login form.
fi: Näytä kirjautumislomake.

en: Display ads.
fi: Näytä mainokset.

en: Display comment date?
fi: Näytä kommentin päivämäärä?

en: Display method
fi: Näyttömenetelmä

en: Display post categories?
fi: Näytä postikategoriat?

en: Display post count
fi: Näytä viesti

en: Display post date?
fi: Näytä postituspäivä?

en: Display post thumbnail?
fi: Näytä postin pikkukuva?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
fi: Näytä viestin poisto tai koko sisältö. Jos sisältö on täynnä, se katkeaa enemmän tunnisteeseen, jos sitä käytetään.

en: Display your follower counts from top social networks
fi: Näytä seuraajasi laskentaperiaatteet parhaista sosiaalisista verkostoista

en: Display your recent tweets.
fi: Näytä viimeisimmät tweetit.

en: Divi Library
fi: Divi-kirjasto

en: Divider
fi: Jakaja

en: Divider Height
fi: Jakajan korkeus

en: Divider Position
fi: Jakajan sijainti

en: Divider Style
fi: Jakajan tyyli

en: Divider Weight
fi: Jakajan paino

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
fi: Älä näytä viestejä, jotka ovat näkyvissä edelliset.

en: Don't Show Author
fi: Älä näytä kirjoittajaa

en: Don't Show Categories
fi: Älä näytä luokkia

en: Don't Show Comment Count
fi: Älä näytä kommenttilukua

en: Don't Show Date
fi: Älä näytä päivämäärää

en: Don't Show Featured Image
fi: Älä näytä suositeltua kuvaa

en: Don't Show Ratings
fi: Älä näytä luokituksia

en: Dotted
fi: pilkullinen

en: Double
fi: Kaksinkertainen

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
fi: Vedä merkki ja osoite päivitetään automaattisesti. Muuta zoomausta ja zoomaustaso tallennetaan myös.

en: Dribbble Profile Url
fi: Dribbble-profiilin URL-osoite

en: Dropdown Menu Animation
fi: Pudotusvalikko - animaatio

en: Dropdown Menu Background Color
fi: Pudotusvalikko Taustaväri

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
fi: Pudotusvalikko Hover / Active Link Color

en: Dropdown Menu Line Color
fi: Pudotusvalikko Rivi Väri

en: Dropdown Menu Text Color
fi: Pudotusvalikko Tekstin väri

en: Edit Category Layout
fi: Muokkaa kategorian asettelua

en: Edit Default Layout
fi: Muokkaa oletusasettelua

en: Edit Home Layout
fi: Muokkaa kodin asettelua

en: Edit Layout
fi: Muokkaa asettelua

en: Edit Project
fi: Muokkaa projektia

en: Edit Skill
fi: Muokkaa taitoa

en: Effect
fi: Vaikutus

en: Elements
fi: elementit

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email field cannot be empty.
fi: Sähköposti kenttä ei voi olla tyhjä.

en: Enable Above Footer - Ad
fi: Ota yllä alatunniste - mainos

en: Enable Autoplay
fi: Ota automaattinen toisto käyttöön

en: Enable Below Header - Ad
fi: Ota käyttöön alla oleva otsikko - mainos

en: Enable Boxed Layout
fi: Ota Boxed sijoittelu

en: Enable Header Ad
fi: Ota otsikkomainos käyttöön

en: Enable Responsive Adsense Ad
fi: Ota reagoiva Adsense-mainos käyttöön

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
fi: Ota yksittäinen viesti käyttöön - Postin yläpuolella - Mainos

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
fi: Ota yksittäinen viesti käyttöön - Postin alapuolella - mainos

en: Enable body code
fi: Ota kehon koodi käyttöön

en: Enable canonical URL's
fi: Ota kanoninen URL

en: Enable custom description
fi: Ota mukautettu kuvaus käyttöön

en: Enable custom keywords
fi: Ota mukautetut avainsanat käyttöön

en: Enable custom title
fi: Ota mukautettu otsikko käyttöön

en: Enable custom titles
fi: Ota mukautetut otsikot käyttöön

en: Enable header code
fi: Ota otsikkokoodi käyttöön

en: Enable meta description
fi: Ota metakuvaus käyttöön

en: Enable meta descriptions
fi: Ota metakuvaukset

en: Enable meta keywords
fi: Ota meta-avainsanat käyttöön

en: Enable single bottom code
fi: Ota käyttöön yksi alempi koodi

en: Enable single top code
fi: Ota käyttöön yksi huippukoodi

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat näyttää Takaisin alkuun -painikkeen selaamisen aikana

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jotta saat hiiren pyörällä pehmeän vieritysvaikutuksen

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat, että pikakoodit vastaavat eri näytön kokoja

en: Enabled
fi: käytössä

en: Enabled?
fi: Käytössä?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön näyttää mainoksen alatunnisteen yläpuolella. Jos käytössä on, sinun on täytettävä alla oleva banneri- ja kohde-URL-osoite.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon käyttöönotto näyttää mainoksen otsikon alla. Jos käytössä on, sinun on täytettävä alla oleva banneri- ja kohde-URL-osoite.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Kun tämä vaihtoehto näyttää mainoksen otsikossa. Jos se on käytössä sinun tulee täyttää Bannerikuvan ja kohde-URL alla.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön näyttää mainoksen sivusi alareunassa yhden viestin sisällön alapuolella. Jos käytössä on, sinun on täytettävä alla oleva banneri- ja kohde-URL-osoite.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön näyttää mainos sivusi yläosassa yhden viestin sisällön yläpuolella. Jos käytössä on, sinun on täytettävä alla oleva banneri- ja kohde-URL-osoite.

en: Enqueue Google Maps Script
fi: Enqueue Google Mapsin skripti

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
fi: Anna valinnainen CSS-tunnus, jota käytetään tässä moduulissa. ID: tä voidaan käyttää mukautetun CSS-tyylin luomiseen tai linkkien luomiseen sivun tietyille osille.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
fi: Anna valinnaisia CSS-luokkia, joita käytetään tässä moduulissa. CSS luokka voidaan luoda omia CSS tyyli. Voit lisätä useita luokkia, jotka on erotettu välilyönnillä.

en: Enter the App ID
fi: Anna sovelluksen tunnus

en: Enter the App Secret
fi: Anna sovelluksen salaisuus

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
fi: Anna Dribbble-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
fi: Anna Facebook-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
fi: Anna Google+ -profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
fi: Kirjoita Instagram-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
fi: Anna Pinterest-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your RSS feed.
fi: Anna RSS-syötteen URL-osoite.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
fi: Anna Stumbleupon-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
fi: Kirjoita Tumblr-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
fi: Anna Twitter-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
fi: Anna Youtube-profiilisi URL-osoite.

en: Every 1 Day
fi: Joka 1 päivä

en: Every 12 Hours
fi: 12 tunnin välein

en: Every 3 Days
fi: 3 päivän välein

en: Every 3 Hours
fi: 3 tunnin välein

en: Every 7 Days
fi: 7 päivän välein

en: Every Hour
fi: Joka tunti

en: Exclude
fi: sulkea

en: Exclude categories from the navigation bar
fi: Poista luokat navigointipalkista

en: Exclude pages from the navigation bar
fi: Sulje sivut navigointipalkista

en: Extra - Ads
fi: Extra - mainokset

en: Extra - Authors
fi: Extra - Tekijät

en: Extra - Login
fi: Extra - Kirjaudu

en: Extra - Recent Comments
fi: Extra - Viimeaikaiset kommentit

en: Extra - Recent Posts
fi: Extra - Viimeaikaiset viestit

en: Extra - Recent Reviews
fi: Extra - Viimeaikaiset arvostelut

en: Extra - Recent Tweets
fi: Extra - Viimeaikaiset twiitit

en: Extra - Recent Videos
fi: Extra - Viimeaikaiset videot

en: Extra - Social Network Followers
fi: Sosiaalisen verkoston seuraajat

en: Extra Category Layout
fi: Extra-luokan asettelu

en: Extra Customizer Settings
fi: Extra Customizer -asetukset

en: Extra Mega Menu
fi: Extra Mega -valikko

en: Extra Settings
fi: Lisäasetukset

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
fi: Extra käyttää CSS-tiedostoja, joita ei ole yhdistetty ja joita ei ole, koska "SCRIPT_DEBUG" vakio wp-config.php: ssä on asetettu "true". Muu laajennus voi pakottaa Extra-sovelluksen käyttämään yhdistämättömiä ja vahvistamattomia CSS-tiedostoja suodattamalla myös "et_load_unminified_styles" -suodattimen.

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
fi: Extra käyttää ei-yhdistettyjä ja tarkistamattomia javascript-tiedostoja, koska "SCRIPT_DEBUG" vakio wp-config.php: ssä on asetettu "true". Muu laajennus voi pakottaa Extra-sovelluksen käyttämään yhdistämättömiä ja tarkistamattomia JavaScript-tiedostoja suodattamalla myös "et_load_unminified_scripts" -suodattimen.

en: Facebook Profile Url
fi: Facebook-profiilin URL-osoite

en: Favicon
fi: favicon

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Featured
fi: Kiinnostavat

en: Featured Post
fi: Suositeltu viesti

en: Featured Posts Slider
fi: Suositellut viestit Slider

en: Filter Font Size
fi: Suodata kirjasinkokoa

en: Filter Font Style
fi: Suodata kirjasintyyli

en: Filterable Portfolio
fi: Suodatettava portfolio

en: Find
fi: löytö

en: Fixed Navigation Bar
fi: Kiinteä navigointipalkki

en: Fixed Navigation Settings
fi: Kiinteät navigointiasetukset

en: Flip In Vertically
fi: Käännä pystysuunnassa

en: Follow @%s
fi: Seuraa @ %s

en: Follow Font & Icon Size
fi: Seuraa fontin ja kuvakkeen kokoa

en: Follow Us
fi: Seuraa meitä

en: Font
fi: kirjasinlaji

en: Font Style
fi: Fonttityyli

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer Credit Font Style
fi: Alatunnisteiden luottotyypin tyyli

en: Footer Credit Text Color
fi: Alatunnisteiden tekstin väri

en: Footer Credit Text Size
fi: Alatunnisteiden tekstin koko

en: Footer Elements
fi: Alatunnisteelementit

en: Footer Menu
fi: Alatunniste-valikko

en: Footer Menu Active Link Color
fi: Alatunniste-valikko Aktiivinen linkin väri

en: Footer Menu Font Style
fi: Alatunniste-valikko Kirjasintyyli

en: Footer Menu Letter Spacing
fi: Alatunnisteiden valikkojen välilyönti

en: Footer Menu Link Color
fi: Alatunniste-valikko Linkin väri

en: Footer Menu Text Size
fi: Alatunniste-valikko Tekstin koko

en: Footer Settings
fi: Alatunniste-asetukset

en: Footer Sidebar
fi: Alatunnisteiden sivupalkki

en: Footer Sidebar Left
fi: Alatunnisteiden sivupalkki vasemmalle

en: Footer Sidebar Middle
fi: Alatunnisteen sivupalkki Lähi

en: Footer Sidebar Middle Left
fi: Footer sivupalkki Lähi Vasen

en: Footer Sidebar Middle Right
fi: Footer sivupalkki oikea palsta

en: Footer Sidebar Right
fi: Alatunnisteen sivupalkki oikealle

en: Form submission error, please refresh and try again.
fi: Lomakkeen lähetyksen virhe, päivitä ja yritä uudelleen.

en: Format
fi: Muoto

en: Front page displays
fi: Etusivulla näkyy

en: Gallery
fi: galleria

en: Gallery Format Options
fi: Gallerian muotoiluasetukset

en: General
fi: yleinen

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Google API Key
fi: Google API -avain

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
fi: Google API -avain. Löydät kaikki tiedot siitä, miten voit saada täältä: %s

en: Google Fonts subsets
fi: Google-fonttien alaryhmät

en: Google+ Profile Url
fi: Google+ -profiilin URL-osoite

en: Google+ User Id
fi: Google+ -käyttäjän tunnus

en: Groove
fi: Ura

en: Header
fi: ylätunniste

en: Header & Navigation Settings
fi: Otsikko- ja navigointiasetukset

en: Header Elements Settings
fi: Header Elements -asetukset

en: Header Font Size
fi: Otsikon kirjasinkoko

en: Header Font Style
fi: Otsikon kirjasintyyli

en: Header Format Settings
fi: Otsikkomuotoasetukset

en: Header Text
fi: Otsikkoteksti

en: Header Text Color
fi: Otsikon tekstin väri

en: Heading Font
fi: Otsikon fontti

en: Heading Font Style
fi: Otsikon fontti

en: Heading Style
fi: Otsikkotyyli

en: Heading Text Color
fi: Otsikon tekstin väri

en: Heading Text Size
fi: Tekstin koko

en: Help
fi: auta

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
fi: Täällä voit lisätä mukautettuja css: ää ohittaaksesi tai laajentamalla oletustyyliä.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
fi: Täällä voit muuttaa Global Accent Colouria, jota käytetään sivustosi kaikilla sivuilla.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
fi: Täällä voit muuttaa, mikä merkki erottaa blogin otsikon ja hakemistosivun nimen, kun käytät automaattisia postituksia. Yhteiset arvot ovat | tai -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
fi: Täällä voit valita, mikä merkki erottaa blogin otsikko ja lähettää nimen käytettäessä automaattisesti muodostettua postitse otsikot. Yhteiset arvot ovat | tai -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Täällä voit valita, miten hakemistosivujen otsikot luodaan. Voit vaihtaa missä järjestyksessä blogin nimi ja indeksi otsikko näytetään, tai voit poistaa blogin nimi otsikko kokonaan.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
fi: Täällä voit valita WooCommerce-sivujen oletusarvoisen sivupalkin / widget-alueen.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
fi: Täällä voit valita oletusarvoisen sivupalkin / widget-alueen.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
fi: Täällä voit valita WooCommerce-sivujen sivupalkin oletussijainnin.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
fi: Täällä voit valita sivupalkin oletussijainnin.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
fi: Täällä voit valita sosiaalisen verkoston seuraajalaskuri-widgetin päivitysjakson.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Dribbble-kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Facebook-kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Google+ -kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Instagram-kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Pinterest-kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
fi: Täällä voit näyttää RSS-kuvakkeen.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Stumbleupon-kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Tumblr-kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
fi: Täällä voit näyttää Twitter-kuvakkeen.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Youtube-kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
fi: Täällä voit poistaa tiettyihin Navigointivalikosta. Kaikki X: llä merkitty luokat eivät näy navigointipalkissa.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
fi: Täällä voit poistaa tiettyjä sivuja navigointivalikosta. Kaikki X-merkityt sivut eivät näy navigointipalkissa.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
fi: Täällä voit kääntää jotta luokkasi linkit näkyvät. Voit valita nousevan ja laskevan.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
fi: Täällä voit kääntää jotta sivusi linkit näkyvät. Voit valita nousevan ja laskevan.

en: Here you can choose to sort your pages links.
fi: Täällä voit lajitella sivusi linkit.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä kohteet näkyvät arkistosivujen postinfo-osiossa. Tämä on alue, joka on yleensä postin otsikon alapuolella ja joka näyttää perustiedot viestistäsi. Alla näkyvät korostetut kuvat näkyvät.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä kohteet näkyvät postinfo-osiossa yksittäisillä postisivuilla. Tämä on alue, joka on yleensä postin otsikon alapuolella ja joka näyttää perustiedot viestistäsi. Alla näkyvät korostetut kuvat näkyvät.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä jako-kuvakkeet / -asetukset näytetään. Kaikki X: llä merkityt vaihtoehdot eivät näy.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
fi: Tässä voit määrittää, näytetäänkö "lue lisää" -linkkiä jälkeen otteita vai ei.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta WooCommerce-tuotetta näytetään arkistosivulla. Tämä vaihtoehto toimii erikseen Asetukset> Lukuvaihtoehdot wp-adminissa.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta viimeisintä artikkelia on arkistosivuilla. Tämä vaihtoehto toimii erikseen Asetukset> Lukuvaihtoehdot wp-adminissa.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta viimeisintä artikkelia näytetään Luokka-sivulla. Tämä vaihtoehto toimii erikseen Asetukset> Lukuvaihtoehdot wp-adminissa.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta viimeisintä artikkelia näkyy hakutulossivuilla. Tämä vaihtoehto toimii erikseen Asetukset> Lukuvaihtoehdot wp-adminissa.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta viimeisintä artikkelia näkyy Tag-sivuilla. Tämä vaihtoehto toimii erikseen Asetukset> Lukuvaihtoehdot wp-adminissa.

en: Here you can provide destination url
fi: Täällä voit antaa kohde-URL-osoitteen

en: Here you can provide image url
fi: Täällä voit antaa kuvan url

en: Hex Value
fi: Hex-arvo

en: Hide Author Box
fi: Piilota tekijän laatikko

en: Hide Featured Image on Post
fi: Piilota Ohjelmaan Image viestissä

en: Hide Logo Image
fi: Piilota logon kuva

en: Hide Navigation Until Scroll
fi: Piilota navigointi kunnes vieritys

en: Hide Post Rating
fi: Piilota postin luokitus

en: Hide Project Categories
fi: Piilota projektiluokat

en: Hide Project Titles
fi: Piilota projektinimikkeet

en: Hide Related Posts
fi: Piilota liittyvät viestit

en: Hide Title &amp; Meta on Post
fi: Piilota otsikko & Meta on Post

en: Hide empty categories
fi: Piilota tyhjät luokat

en: Highest Rated
fi: Korkeimmin arvioitu

en: Home
fi: Koti

en: Homepage
fi: kotisivu

en: Homepage Basic
fi: Kotisivu Basic

en: Homepage SEO
fi: Kotisivu SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
fi: Kotisivun muokattu otsikko (jos käytössä)

en: Homepage meta description (if enabled)
fi: Kotisivun metakuvaus (jos käytössä)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
fi: Kotisivun meta-avainsanat (jos käytössä)

en: Hover Overlay Color
fi: Hover-peittokuvan väri

en: Hover Overlay Icon Color
fi: Hover Overlay -kuvakkeen väri

en: Hover Overlay Icon Picker
fi: Hover-peittokuvakkeen valitsin

en: Hover/Active Link Color
fi: Hover / Active Linkin väri

en: Icon
fi: ikoni

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
fi: Jos mukautetut otsikot on poistettu käytöstä, valitse automaattinen generointimenetelmä

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Jos et käytä cutsom postitse otsikot voit silti hallita miten otsikoita syntyy. Täällä voit valita, mihin järjestykseen haluat postin otsikon ja blogin nimen näkyvän, tai voit poistaa blogin nimen kokonaan otsikosta.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Jos et käytä leikkauksia, voit silti hallita hw-nimikkeitäsi. Täällä voit valita, mihin järjestykseen haluat postin otsikon ja blogin nimen näkyvän, tai voit poistaa blogin nimen kokonaan otsikosta.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
fi: Jos olet ottanut käyttöön mukautetut otsikot, voit lisätä mukautetun otsikon tähän. Mitä tahansa kirjoitat täällä, sijoitetaan otsikon.php <title> </ title> -tunnisteiden väliin

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
fi: Jos olet ottanut käyttöön meta-kuvaukset, voit lisätä mukautetun kuvauksesi tähän.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
fi: Jos olet ottanut meta-avainsanat käyttöön, voit lisätä mukautettuja avainsanojasi täällä. Avainsanat on erotettava komoilla. Esimerkiksi: wordpress, teemat, mallit, tyylikäs

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
fi: Jos haluat kategoriat näytetään omassa navigationbar, joilla ei ole mitään virkaa ne sitten pois tätä mahdollisuutta. Oletuksena tyhjät luokat ovat piilossa

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
fi: Jos haluat lisätä viestiinsi sisällönkuvauksen, voit tehdä sen mukautetuilla kentillä. Tämän vaihtoehdon on oltava käytössä, jotta kuvaukset näkyvät postisivuilla. Voit lisätä metakuvauksen käyttämällä mukautettuja kenttiä, jotka perustuvat alla määriteltyyn mukautettuun kentän nimeen.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
fi: Jos haluat lisätä viestiinsi meta-avainsanoja, voit tehdä sen mukautetuilla kentillä. Tämän vaihtoehdon on oltava käytössä, jotta avainsanat näkyvät postisivuilla. Voit lisätä meta-avainsanasi käyttämällä mukautettuja kenttiä, jotka perustuvat määritettyyn kentän nimeen.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
fi: Jos haluat poistaa pudotusvalikot kategorioista, navigointipalkki poistaa tämän ominaisuuden käytöstä.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
fi: Jos haluat poistaa pudotusvalikoista sivuilta navigointipalkista poistaa tämän ominaisuuden.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
fi: Jos haluat käyttää omaa mukautettua kuvaa, napsauta Lataa kuva -painiketta.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
fi: Jos haluat käyttää omaa mukautettua logo-kuvaa, napsauta Lataa kuva -painiketta.

en: Ignore Displayed Posts
fi: Ohita näkyvät viestit

en: Image
fi: Kuva

en: Image Alt Text
fi: Kuva Alt-teksti

en: Image Alt Text:
fi: Kuva teksti:

en: Image Height
fi: Kuvan korkeus

en: Image URL
fi: Kuvan URL-osoite

en: Image Url
fi: Kuvan URL-osoite

en: Image Url:
fi: Kuvan URL:

en: Image Width
fi: Kuvan leveys

en: Image doesn't exist
fi: Kuvaa ei ole

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
fi: Joissakin tapauksissa käyttäjät haluavat luoda vanhemman luokkia tai linkkejä paikkamerkeiksi pitää luetteloa lapsen linkkejä tai luokkia. Tässä tapauksessa ei ole toivottavaa, että vanhemman yhteyksiä johda mihinkään, vaan niiden tarkoitus on ainoastaan organisaation toimintaa. Jos otat tämän vaihtoehtoja poistaa linkkejä kaikilta vanhemman sivut / luokat siten, että ne eivät johda mihinkään, kun napsautetaan.

en: Inactive Footer Sidebar
fi: Toimeton Alatunnisteen sivupalkki

en: Inactive Tab Background Color
fi: Ei-aktiivinen välilehden väri

en: Index Page SEO
fi: Hakemistosivun SEO

en: Input Font Size
fi: Syötä fontin koko

en: Input Font Style
fi: Syötä fonttityyli

en: Input adsense code
fi: Syötä adsense-koodi

en: Input advertisement destination url
fi: Syötä mainoskohdan URL-osoite

en: Input advertisement image
fi: Input mainoskuva

en: Inset
fi: liite

en: Instagram Profile Url
fi: Instagram-profiilin URL-osoite

en: Invalid post
fi: Virheellinen viesti

en: Italic
fi: kursivoitu

en: Join Now
fi: Liity nyt

en: Latest
fi: Uusin

en: Layout Settings
fi: Asetteluasetukset

en: Layout Usage
fi: Asettelu

en: Leave a Reply to %s
fi: Jätä vastaus %s: lle

en: Leave a reply
fi: Jätä vastaus

en: Left
fi: vasen

en: Left to Right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Left/Right
fi: Vasen oikea

en: Left/Right or Centered?
fi: Vasen / oikea tai keskitetty?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
fi: Pituus otsikon tarvetta rajoittaa vältyttäisiin kuvateksti korkeus kapealla palstalla

en: Letter Spacing
fi: Kirjainväli

en: Limit
fi: Raja

en: Link
fi: Linkki

en: Link Format Options
fi: Linkkimuodon asetukset

en: Link Title
fi: Linkin nimi

en: Link URL
fi: Linkin URL-osoite

en: Link Url:
fi: Linkin URL-osoite:

en: Link text
fi: Linkitä teksti

en: List Meta
fi: Lista Meta

en: List Title
fi: Listan nimi

en: Loading
fi: Ladataan

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Logo Height
fi: Logo Korkeus

en: Logout
fi: Kirjautua ulos

en: Lost my Password
fi: Kadonnut salasana

en: Magazine Homepage
fi: Aikakauslehden kotisivu

en: Main Body
fi: Päärunko

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
fi: Main Post Meta -kuvakkeet (luokitus ja kommentti)

en: Main Post Overlay Icon
fi: Main Post Overlay -kuvake

en: Main Post Title
fi: Main Postin otsikko

en: Main Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Main Title
fi: Pääotsikko

en: Make Fullwidth
fi: Tee koko leveys

en: Map
fi: Kartta

en: Map Format Options
fi: Kartan muotoiluvaihtoehdot

en: Map Pin Address
fi: Kartan PIN-osoite

en: Masonry
fi: muuraus

en: Masonry Blog Category
fi: Muurauskuvaryhmän luokka

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
fi: Masonry Blog -luokka, jossa on suositeltuja viestejä

en: Masonry Blog Homepage
fi: Muurattu blogi kotisivu

en: Max Width
fi: Maksimileveys

en: Max. Title Characters
fi: Max. Otsikkomerkit

en: Maximum 200
fi: Enintään 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
fi: Mega-valikko 2 Esitetyt ja viimeisimmät luettelot

en: Mega Menu 3 Featured
fi: Mega-valikko 3 Esittely

en: Mega Menu List
fi: Mega-valikkoluettelo

en: Menu Height
fi: Valikon korkeus

en: Message
fi: Viesti

en: Meta Font Size
fi: Meta-fontin koko

en: Meta Font Style
fi: Meta-fontin tyyli

en: Minify And Combine CSS Files
fi: Minimoi ja yhdistä CSS-tiedostot

en: Minify And Combine Javascript Files
fi: Pienennä ja yhdistä Javascript-tiedostot

en: Module Customizer
fi: Moduulin mukauttaminen

en: Module Head
fi: Moduulin pää

en: Module Header
fi: Moduulin otsikko

en: Module Subheader
fi: Moduuli Subheader

en: Most Popular
fi: Suosituin

en: Most Recent
fi: Viimeisin

en: MySpace
fi: Tilani

en: Name
fi: Nimi

en: Name Font Style
fi: Nimi Fontti

en: Name displayed internally in builder for this ad
fi: Nimi näkyy sisäisesti tämän mainoksen rakentajana

en: Name field cannot be empty.
fi: Nimi-kenttä ei voi olla tyhjä.

en: Nav
fi: nav

en: Nav Arrow Background Color
fi: Nuoli nuolen taustaväri

en: Nav Icon
fi: Nav-kuvake

en: Navigation
fi: suunnistus

en: New Category Layout
fi: Uusi luokkaasettelu

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
fi: Uusi viesti %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
fi: Uusi projekti

en: New Skill Name
fi: Uusi taiton nimi

en: New Tab
fi: Uusi välilehti

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat kommentit <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
fi: Seuraava

en: Next &raquo;
fi: Seuraava "

en: Next Tab
fi: Seuraava välilehti

en: No
fi: Ei

en: No Animation
fi: Ei animaatiota

en: No Mega Menu
fi: Ei Mega-valikkoa

en: No Sidebar
fi: Ei sivupalkkia

en: No Skills Found
fi: Ei taitoja löytynyt

en: No Video Found
fi: Videota ei löytynyt

en: No available options.
fi: Ei käytettävissä olevia vaihtoehtoja.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
fi: Ei sivupalkkia, yksittäisen sarakkeenäkymän sisältöä sisältävän Projektin tiedot -ruutuun

en: Nothing found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Nothing found in Trash
fi: Roskassa ei löytynyt mitään

en: Number Counter
fi: Numero Counter

en: Number Font Size
fi: Numeron kirjasinkoko

en: Number Font Style
fi: Numeron fonttityyli

en: Number of Posts displayed on Archive pages
fi: Arkistosivuilla näkyvien viestien lukumäärä

en: Number of Posts displayed on Category page
fi: Luokka-sivulla näkyvien viestien lukumäärä

en: Number of Posts displayed on Search pages
fi: Hakusivuilla näkyvien viestien lukumäärä

en: Number of Posts displayed on Tag pages
fi: Tag-sivuilla näkyvien viestien lukumäärä

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
fi: WooCommerce-arkiston sivuilla näkyvien tuotteiden määrä

en: Number of comments to show:
fi: Näytettävien kommenttien lukumäärä:

en: Number of dropdown tiers shown
fi: Näytettyjen pudotusluokkien lukumäärä

en: Number of posts to show:
fi: Näytettävien viestien määrä:

en: OR
fi: TAI

en: Only display featured posts.
fi: Näytä vain esillä olevat viestit.

en: Open Project URL in new window
fi: Avaa projektin URL-osoite uudessa ikkunassa

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
fi: päällä

en: Open link in new window
fi: Avaa linkki uuteen ikkunaan

en: Options
fi: vaihtoehdot

en: Order Category Links by Ascending/Descending
fi: Järjestä kategorian linkit nousevalla / laskevalla tavalla

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
fi: Tilaa sivuja linkkejä nousevalla / laskevalla tavalla

en: Our Authors
fi: Tekijämme

en: Outset
fi: Aluksi

en: Overlay
fi: päällys

en: PASSWORD
fi: SALASANA

en: Padding
fi: täyte

en: Page IDs, separated by commas.
fi: Sivutunnukset, pilkulla erotetut.

en: Page Name
fi: Sivun nimi

en: Page not found
fi: Sivua ei löydetty

en: Pages
fi: sivut

en: Pages:
fi: sivut:

en: Pagination
fi: Sivunumerointi

en: Pagination Active Background Color
fi: Aktiivinen taustaväri

en: Pagination Active Color
fi: Pinnoittelu Aktiivinen väri

en: Pagination Background
fi: Taustatiedot

en: Pagination Background Color
fi: Taustan taustaväri

en: Pagination Color
fi: Värien väri

en: Pagination Item
fi: Kohdistustapa

en: Pagination Item Active
fi: Kohtauksen kohde aktiivinen

en: Parent Skill
fi: Vanhempi taito

en: Parent Skill:
fi: Vanhempi taito:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
fi: Liitä kuva-osoite tähän, jos valitsit liukusäätimen "kuvat"

en: Percent Font Size
fi: Fonttikoon prosenttiosuus

en: Percent Font Style
fi: Fonttityypin prosenttiosuus

en: Person
fi: Henkilö

en: Picassa
fi: picassa

en: Pinterest
fi: pinterest

en: Pinterest Profile Url
fi: Pinterest-profiilin URL-osoite

en: Place your adsense code here.
fi: Aseta AdSense-koodi tähän.

en: Please enter a valid email address.
fi: Ole hyvä ja syötä toimiva sähköpostiosoite.

en: Popular
fi: Suosittu

en: Popular Skills
fi: Suositut taidot

en: Portfolio Page Template Options
fi: Portfolio-sivumallin asetukset

en: Post
fi: Lähettää

en: Post Background Color
fi: Lähetä taustaväri

en: Post Caption
fi: Lisää kuvateksti

en: Post Comment
fi: Lähetä Kommentti

en: Post Entry
fi: Postimerkintä

en: Post Excerpt
fi: Jäljennös

en: Post Featured Image
fi: Lähetä suosittu kuva

en: Post Format Audio Player
fi: Postimuotoisen äänen soittimen

en: Post Format Audio Wrapper
fi: Postimuotoilun äänen kääre

en: Post Format Gallery Nav
fi: Postimuotoilun Galleria Nav

en: Post Format Gallery Nav Hover
fi: Postimuotoilun Galleria Nav Hover

en: Post Format Gallery Nav Icon
fi: Postimuotoilun Galleria Nav Icon

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
fi: Postimuotoilu Galleria Nav Icon Hover

en: Post Format Icon
fi: Post Format Ikoni

en: Post Format Icon Background Color
fi: Postimuoto-kuvakkeen taustaväri

en: Post Format Link Background
fi: Postimuotoisen linkin tausta

en: Post Format Quote Background
fi: Postimuotoilun lainaus tausta

en: Post Meta
fi: Lähetä meta

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
fi: Meta-kuvakkeiden lähettäminen (luokitus ja kommentti)

en: Post Overlay
fi: Lähetä päällekkäin

en: Post Overlay Icon
fi: Postikerroksen kuvake

en: Post Read More
fi: Lähetä Lue lisää

en: Post Read More Icon
fi: Lisää Lue lisää -kuvake

en: Post Title
fi: Postin otsikko

en: Post Title Font Size
fi: Postin otsikon kirjasinkoko

en: Post Title Font Style
fi: Postin otsikon kirjasin

en: Post info section
fi: Postitiedot-osio

en: Post not found
fi: Postia ei löytynyt

en: Posted by %s
fi: Lähettäjä %s

en: Posts
fi: Viestejä

en: Posts By: %s
fi: Viestit: %s

en: Posts Limit
fi: Viestien raja

en: Posts List Area
fi: Viestien luettelon alue

en: Posts List Entry
fi: Viestien luettelon syöttö

en: Posts List Meta
fi: Viestien luettelo Meta

en: Posts List Thumbnail
fi: Viestit Listan pikkukuva

en: Posts List Title
fi: Viestien luettelon otsikko

en: Posts Per Page
fi: Viestit per sivu

en: Posts by %s
fi: Viestejä %s

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Tab
fi: Edellinen välilehti

en: Price Font Size
fi: Hintafontin koko

en: Price Font Style
fi: Hintafontin tyyli

en: Pricing Table
fi: Hinnoittelutaulukko

en: Primary Heading
fi: ensisijainen otsikko

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
fi: Ensisijainen otsikko: Luokan nimi, alaryhmä: Suodatin

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
fi: Ensisijainen otsikko: Suodatin, Sub-otsikko: Luokan nimi

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Primary Menu Bar Settings
fi: Ensisijaiset valikkorivin asetukset

en: Print
fi: Tulosta

en: Product Name Font Size
fi: Tuotteen nimen fonttikoko

en: Product Name Font Style
fi: Tuotteen nimen kirjasin

en: Project Categories
fi: Hankeryhmät

en: Project Description:
fi: Hankkeen kuvaus:

en: Project Details
fi: Projektin tiedot

en: Project Details Location
fi: Hankkeen tiedot Sijainti

en: Project Details Title
fi: Projektin yksityiskohdat

en: Project Details box as sidebar
fi: Projektin tiedot -ruutu sivupalkiksi

en: Project Details:
fi: Projektin tiedot:

en: Project Gallery
fi: Projektin galleria

en: Project Sidebar
fi: Projektin sivupalkki

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
fi: Hankkeen taidot

en: Project Skills
fi: Hankkeen taidot

en: Project URL
fi: Projektin URL-osoite

en: Project URL Text
fi: Projektin URL-osoite

en: Quote
fi: Lainata

en: Quote Attribution
fi: Nimeä attribuutti

en: Quote Format Options
fi: Quote Format -asetukset

en: Quote Text
fi: Tekstin lainaus

en: RSS Icon Url
fi: RSS-kuvakkeen URL-osoite

en: Rate:
fi: Hinta:

en: Rating (%):
fi: Arvostelu (%):

en: Rating: %0.2f
fi: Arvostelu:% 0.2f

en: Ratings
fi: Arvioinnit

en: Re-Authorize
fi: Valtuuta uudelleen

en: Read Extra Documentation
fi: Lue ylimääräinen dokumentaatio

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read More Button
fi: Lue lisää-painike

en: Recent
fi: viimeaikainen

en: Recent Comments
fi: viimeaikaiset kommentit

en: Recent Posts
fi: Uusimmat viestit

en: Recent Reviews
fi: Viimeisimmät arviot

en: Recent Tweets
fi: Viimeaikaiset Tweets

en: Recent Videos
fi: Viimeisimmät videot

en: Related Posts
fi: Aiheeseen liittyvät julkaisut

en: Remove Drop Shadow
fi: Poista pudotusvarjo

en: Remove Vertical Divider
fi: Poista vertikaalinen jakaja

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reset
fi: asettaa uudelleen

en: Reset to Defaults
fi: Palauta oletusarvot

en: Responsive shortcodes
fi: Reagoivat lyhytkoodit

en: Retweet
fi: retweet

en: Review
fi: Arvostelu

en: Review Box Contents
fi: Tarkista laatikon sisältö

en: Review Box Title
fi: Tarkista laatikon nimi

en: Ridge
fi: harjanne

en: Right
fi: oikea

en: Right to Left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Role Editor
fi: Roolieditori

en: Sale Badge Font Size
fi: Myyntimerkin kirjasinkoko

en: Sale Badge Font Style
fi: Myynnin tunnuskirjasin

en: Sale Price Font Size
fi: Myyntihinnan kirjasinkoko

en: Sale Price Font Style
fi: Myyntihinta fontin tyyli

en: Sample Post Title
fi: Näytejulkaisun otsikko

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Scale In From Center
fi: Skaalaa keskeltä

en: Scale In From Left
fi: Skaalaa vasemmalta

en: Scale In From Right
fi: Skaalaa oikealta

en: Score %1$d%%
fi: Pisteet %1$d%%

en: Score: %1$s
fi: Pisteet: %1$s

en: Search & Cart Font
fi: Haku & Ostoskori

en: Search & Cart Font Style
fi: Etsi & Ostoskorin tyyli

en: Search Layouts
fi: Etsi ulkoasuja

en: Search Project Skills
fi: Hae projektiosaamista

en: Search Projects
fi: Hae projekteja

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset: %s

en: Search results for "%s"
fi: Hakutulokset haulle " %s"

en: Search, Cart, & Icon Background Color
fi: Etsi, kori, & kuvakkeen taustaväri

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
fi: Etsi, ostoskori, & kuvakkeen kirjaimet

en: Search, Cart, & Icon Text Color
fi: Etsi, ostoskori, & kuvakkeen teksti

en: Search, Cart, & Icon Text Size
fi: Etsi, ostoskori ja kuvakkeen tekstikoko

en: Secondary Menu
fi: Toissijainen valikko

en: Secondary Menu Bar Settings
fi: Toissijainen valikkorivin asetukset

en: Select
fi: valita

en: Select Animation Effect
fi: Valitse Animation Effect

en: Select Page
fi: Valitse Sivu

en: Select Slider Type here
fi: Valitse Slider Type tässä

en: Select between expanded and closed state
fi: Valitse joko laajennettu ja suljettu tila

en: Select yes if the link should be opened in a new window
fi: Valitse kyllä, jos yhteys olisi avattava uudessa ikkunassa

en: Send
fi: Lähettää

en: Send Email to
fi: Lähetä sähköpostiviesti

en: Separate Skills with Commas
fi: Erota taidot komennoilla

en: Set as Image
fi: Aseta kuvaksi

en: Share "%s" via %s
fi: Jaa " %s" kautta %s

en: Share:
fi: Jaa:

en: Sharing Icons to Display
fi: Kuvakkeiden jakaminen näyttöön

en: Shop
fi: Myymälä

en: Short description
fi: Lyhyt kuvaus

en: Shortcodes
fi: lyhytkoodit

en: Show Author
fi: Näytä tekijä

en: Show Author Box
fi: Näytä tekijän laatikko

en: Show Categories
fi: Näytä kategoriat

en: Show Comment Count
fi: Näytä kommenttien määrä

en: Show Comments
fi: Näytä kommentit

en: Show Date
fi: Näytä päivämäärä

en: Show Divider
fi: Näytä jakaja

en: Show Dribbble Icon
fi: Näytä Dribbble-kuvake

en: Show Excerpt
fi: Näytä ote

en: Show Facebook Icon
fi: Näytä Facebook-kuvake

en: Show Featured Image
fi: Näytä haluttu kuva

en: Show Full Content
fi: Näytä koko sisältö

en: Show Google+ Icon
fi: Näytä Google+ -kuvake

en: Show Instagram Icon
fi: Näytä Instagram-kuvake

en: Show Pagination
fi: Näytä sivutus

en: Show Pinterest Icon
fi: Näytä Pinterest -kuvake

en: Show Post Count
fi: Näytä viesti

en: Show Posts Count
fi: Näytä viestien määrä

en: Show RSS Icon
fi: Näytä RSS-kuvake

en: Show Rating
fi: Näytä luokitus

en: Show Ratings
fi: Näytä luokitukset

en: Show Read More Button
fi: Näytä lisää-painike

en: Show Related Posts
fi: Näytä liittyvät viestit

en: Show Search Bar
fi: Näytä hakupalkki

en: Show Social Icons
fi: Näytä sosiaaliset kuvakkeet

en: Show Stumbleupon Icon
fi: Näytä Stumbleupon-kuvake

en: Show Top Border?
fi: Näytä yläraja?

en: Show Trending Bar
fi: Näytä trendirivi

en: Show Tumblr Icon
fi: Näytä Tumblr-kuvake

en: Show Twitter Icon
fi: Näytä Twitter-kuvake

en: Show WooCommerce Cart
fi: Näytä WooCommerce-ostoskori

en: Show Youtube Icon
fi: Näytä Youtube-kuvake

en: Show author box
fi: Näytä tekijän laatikko

en: Show comments on pages
fi: Näytä sivujen kommentit

en: Show comments on posts
fi: Näytä kommentteja kommenteista

en: Show dropdown menus
fi: Näytä pudotusvalikot

en: Show related posts
fi: Näytä liittyvät viestit

en: Sidebar
fi: sivupalkki

en: Sidebar Location
fi: Sivupalkki Sijainti

en: Sidebar Width
fi: Sivupalkin leveys

en: Sidebar location
fi: Sivupalkin sijainti

en: Sidebar, Project Details box below content
fi: Sivupalkki, projektin tiedot -ruutu sisällön alapuolella

en: Sidebar/Widget Area
fi: Sivupalkki / widget-alue

en: Single Page Layout
fi: Yhden sivun asettelu

en: Single Post Layout
fi: Yhden postin asettelu

en: Single Post Page SEO
fi: Yhden postin sivu SEO

en: Sitemap Page Template Options
fi: Sivustokartan sivumallin asetukset

en: Sitemap Sections Display
fi: Sivustokartan jaksojen näyttö

en: Sizing
fi: Mitoitus

en: Skills:
fi: taidot:

en: Skype
fi: skype

en: Slide In Horizontally
fi: Työnnä vaakasuoraan

en: Slide In Vertically
fi: Liu'uta pystysuoraan

en: Slider Type
fi: Liukusäätimen tyyppi

en: Smooth Scrolling
fi: Tasainen vieritys

en: Social Follow
fi: Sosiaalinen seuranta

en: Social Icons Color
fi: Sosiaaliset kuvakkeet

en: Social Icons Size
fi: Sosiaaliset kuvakkeet

en: Social Media Links
fi: Sosiaalisen median linkit

en: Social Media Networks
fi: Sosiaalisen median verkot

en: Social Network Follower Count Refresh
fi: Sosiaalisen verkoston seuraajalaskuri Päivitä

en: Social Network Icon Size
fi: Sosiaalisen verkoston kuvakkeen koko

en: Solid
fi: vankka

en: Sorry, No Posts Found
fi: Valitettavasti ei löytynyt viestejä

en: Sorry, no posts found.
fi: Valitettavasti yhtään viestiä ei löytynyt.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
fi: Lajittelu kategorioita Linkit nimen / ID / Slug / Lukumäärä / käsiteryhmä

en: Sort Method
fi: Lajittelutapa

en: Sort Order
fi: Lajittelujärjestys

en: Sort Pages Links
fi: Lajittele sivujen linkit

en: Standard
fi: standardi

en: Standard Blog Category
fi: Vakio-blogiluokka

en: Standard Blog Category With Featured Posts
fi: Standard Blogi Luokka jossa esillä Viestejä

en: Standard Blog Homepage
fi: Standard-blogisivut

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
fi: Arkistosivujen vakio- tai muuraustyyli

en: Star
fi: Tähti

en: Start on New Line
fi: Aloita New Line

en: Start on New Line?
fi: Aloita New Line?

en: Start the ad's output on a new line?
fi: Aloita mainoksen tuotanto uudella rivillä?

en: State
fi: Osavaltio

en: Stumbleupon
fi: Törmätä

en: Stumbleupon Profile Url
fi: Stumbleupon-profiilin URL-osoite

en: Sub Heading
fi: Sub-otsikko

en: Subheader
fi: aliotsikolle

en: Subheader Font Size
fi: Subheader-fontin koko

en: Subheader Font Style
fi: Subheader-kirjasintyyli

en: Subject
fi: aihe

en: Subscribe
fi: merkitä

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Summary Title
fi: Yhteenveto Otsikko

en: TRENDING:
fi: Nousussa:

en: Tab
fi: kieleke

en: Tab Content
fi: Välilehden sisältö

en: Tab Item
fi: Välilehti

en: Tab Item Active
fi: Välilehti Kohde on aktiivinen

en: Tab Item Hover
fi: Välilehti Hover

en: Tab Settings
fi: Välilehden asetukset

en: Tab Text
fi: Välilehden teksti

en: Tabbed Posts
fi: Viestit

en: Tabs
fi: välilehdet

en: Tabs Background
fi: Välilehdet Taustaa

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Testimonial
fi: työtodistus

en: Text
fi: Teksti

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Size
fi: Tekstin koko

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
fi: Moduulin otsikon teksti. Jätä moduulin otsikko tyhjäksi.

en: Thanks for contacting us.
fi: Kiitos, että otit yhteyttä.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
fi: Mainoksen HTML-koodi, jos sitä ei käytetä yllä olevan kuvan URL-osoitteen ja linkin avulla.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
fi: Karttatoiminto käyttää Google Maps API: ta ja vaatii toimivan Google API -avaintoiminnon. Ennen kuin käytät karttatoimintoa, varmista, että olet lisännyt API-avaimesi Extra Theme Options -paneeliin. Lisätietoja Google-sovellusavaimen luomisesta on <a href="%1$s" target="_blank">täällä</a> .

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
fi: Kartat-moduuli käyttää Google Mapsin sovellusliittymää ja vaatii toimivan Googlen API-avaimen. Ennen kuin käytät karttamoduulia, varmista, että olet lisännyt API-avaimesi tähän. Lisätietoja Google-sovellusavaimen luomisesta on <a target="_blank" href="%1$s">täällä</a> .

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
fi: Videon URL-osoite <a href="%s" target="_blank">Tuettu oEmbed-videon tarjoaja</a> tai minkä tahansa videon URL-osoite. Lisää lisää tiedostotyyppejä napsauttamalla Lisää videon URL-osoite. (.mov, .mp4, .webm, .ogv jne.)

en: The color used for this category throughout the site.
fi: Tässä luokassa käytetty väri koko sivustossa.

en: The color used for this user throughout the site.
fi: Tämän käyttäjän koko sivustossa käytetty väri.

en: The format for the date display in PHP date() format
fi: Päivämäärän esitysmuoto PHP-päivämäärän () muodossa

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
fi: Facebook-sivun nimi, ei koko URL-osoite. Jos facebook-osoite on: "http://www.facebook.com/elegantthemes", sivusi nimi on: "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
fi: Sivulla näytettävien viestien määrä.

en: The number of posts shown.
fi: Näytettyjen viestien määrä.

en: The primary heading.
fi: Ensisijainen otsikko.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
fi: Nopeus sekunteina, jolloin se kääntyy automaattisesti seuraavaan diaan.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
fi: Nopeus sekunteina, jolloin liukusäädin kääntyy automaattisesti seuraavaan diaan. Jätä tyhjäksi poistaaksesi automaattisen toiston.

en: The sub heading.
fi: Sub otsikko.

en: Theme Customizer
fi: Teeman mukauttaminen

en: Theme Options
fi: Teema-asetukset

en: There was a problem, please try again.
fi: Ongelma, yritä uudelleen.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
fi: Tämä ohjaa laiskan latauksen animaation oletussuuntaa.

en: This is an optional title to display for this module.
fi: Tämä on valinnainen otsikko, jota tämä moduuli näyttää.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
fi: Tämän vaihtoehdon avulla voit muuttaa päivämäärien näyttämistä. Lisätietoja saat WordPress-koodista täältä: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Päivämäärän ja ajan muotoilu</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
fi: Tämän vaihtoehdon avulla voit hallita, kuinka monta tasoa sivusi pudotusvalikossa on oletusteemalla luotu päävalikko. Numeron lisääminen mahdollistaa ylimääräisten valikkokohtien näyttämisen. Tätä asetusta ei voida käyttää Jos käytät mukautettua valikkoa eikä oletusteemalla luotua päävalikkoa.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
fi: Tämän vaihtoehdon avulla voit hallita, kuinka monta teiria sivusi pudotusvalikossa on. Määrän lisääminen mahdollistaa muita valikon näkyvän.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
fi: Tämä viesti on suojattu salasanalla. Anna salasana nähdäksesi kommentit.

en: This will add a border to the top side of the module.
fi: Tämä lisää reunan moduulin yläreunaan.

en: This will be used as the border color for this module.
fi: Tätä käytetään tämän moduulin rajavärinä.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
fi: Tätä käytetään tekstin värinä moduulin otsikkotekstille.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
fi: Tämä muuttaa moduulin etiketin rakennuttajassa, jotta se on helppo tunnistaa.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
fi: Tämä mahdollistaa Google-fonttien käytön muilla kuin englanninkielisillä kielillä.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
fi: Tämä mahdollistaa otteiden tai sivujen osien käytön.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
fi: Tämä palauttaa kaikki asetukset sivujen oletusarvoihin. <strong>Haluatko varmasti tehdä tämän?</strong>

en: Title
fi: otsikko

en: Title Font Size
fi: Otsikon fonttikoko

en: Title Font Style
fi: Otsikon fontti

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Toggle
fi: Indonesialainen

en: Toggle Icon Size
fi: Painamalla kuvaketta Koko

en: Toggle Padding
fi: Vaihda pehmuste

en: Top
fi: ylin

en: Top Rated
fi: Suosituimmat

en: Top to Bottom
fi: Ylhäältä alas

en: Trackbacks/Pingbacks
fi: TrackBacks / Pingbacks

en: Trending Font
fi: Trendifontti

en: Trending Font Style
fi: Trendikäs fonttityyli

en: Trending Label Text Color
fi: Trenditarratekstin väri

en: Trending Text Size
fi: Trenditekstin koko

en: Trending Title Text Color
fi: Trendin otsikon tekstin väri

en: Tumblr Profile Url
fi: Tumblr-profiilin URL-osoite

en: Turn pagination on or off.
fi: Käännä sivunumerointi päälle tai pois.

en: Turn the autoplay feature on or off.
fi: Kytke automaattisen toiston toiminto päälle tai pois päältä.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
fi: Käännä kunkin postin päivämäärä pois tai pois käytöstä.

en: Turn the display of each post's author on or off.
fi: Käännä kunkin postin kirjoittajan näyttö päälle tai pois.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
fi: Käännä kunkin viestin kategorioiden näyttö päälle tai pois.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
fi: Käännä kunkin viestin näytön näyttö päälle tai pois.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
fi: Käännä kunkin viestin kommenttien määrä päälle tai pois.

en: Turn the display of each post's date on or off.
fi: Käännä kunkin postin päivämäärä päälle tai pois.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
fi: Käännä kunkin viestin näkyvä kuva päälle tai pois päältä.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
fi: Käännä näyttö asemapaikan luokitus päälle tai pois päältä.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
fi: Käännä kunkin viestin luokituksen tähdet päälle tai pois päältä.

en: Tweet
fi: piipittää

en: Twitter
fi: Viserrys

en: Twitter Profile Url
fi: Twitter-profiilin URL-osoite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
fi: Kirjoita osoite ja napsauta Etsi, jos haluat sijoittaa merkin kyseiseen osoitteeseen.

en: Type of the box
fi: Laatikon tyyppi

en: Typography
fi: Typografia

en: Typography Settings
fi: Typografia-asetukset

en: URL
fi: URL-

en: URL of the ad image.
fi: Mainoksen kuvan URL-osoite.

en: URL the ad's image links to.
fi: URL-osoite, johon mainoksen kuva on linkitetty.

en: Underline
fi: Korostaa

en: Update Skill
fi: Päivitä Skill

en: Upload
fi: upload

en: Upload A Video File
fi: Lataa videotiedosto

en: Upload an Image
fi: Lataa kuva

en: Uppercase
fi: isoja

en: Use Google Fonts
fi: Käytä Google-fontteja

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
fi: Käytä oletuksena kaikissa luokissa, joissa ei ole tiettyä asettelua.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
fi: Käytä yhdistettyä ja minifioitua CSS-tiedostoa nopeuttamaan sivustosi sivukuormaa.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
fi: Käytä yhdistettyä ja pienennettyä javascript-tiedostoa nopeuttamaan sivuston sivun latausta.

en: Use excerpts when defined
fi: Käytä otteita, jos ne on määritetty

en: Use resizing
fi: Käytä koon muuttamista

en: Use this layout as the default layout?
fi: Käytä tätä asettelua oletusasetteluna?

en: Use this layout as the home layout?
fi: Käytä tätä ulkoasua kodin asetteluna?

en: Use this layout on the categories selected above.
fi: Käytä tätä asettelua yllä oleviin luokkiin.

en: Used for icon button type
fi: Käytetään kuvakkeen painikkeelle

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Vertically Centered
fi: Vertikaalisesti keskitetty

en: Video Format Options
fi: Videoformaatin asetukset

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: View Category Layout
fi: Näytä luokan asettelu

en: View Project
fi: Näytä projekti

en: View The Project
fi: Näytä projekti

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki %s viestit

en: Website Content Width
fi: Verkkosivuston sisällön leveys

en: Website Gutter Width
fi: Verkkosivun leveys

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
fi: Tervetuloa Extra! Ennen kuin siirryt uuteen teemaan, tutustu <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> -sivulle, jolla voit käyttää kymmeniä perusteellisia opetusohjelmia.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
fi: Kun määrität avainsanasi mukautettujen kenttien avulla, sinun pitäisi käyttää tätä arvoa mukautetun kentän Nimi. Mukautetun kentän arvon pitäisi olla metakoodit, joita haluat käyttää, erotettuna komasilla.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
fi: Kun määrität metakuvauksen mukautettujen kenttien avulla, sinun pitäisi käyttää tätä arvoa mukautetun kentän Nimi. Mukautetun kentän arvon pitäisi olla mukautettu kuvaus, jota haluat käyttää.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
fi: Kun määrität nimesi mukautettujen kenttien avulla, sinun pitäisi käyttää tätä arvoa mukautetun kentän Nimi. Mukautetun kentän arvon pitäisi olla mukautettu otsikko, jota haluat käyttää.

en: Whether to show the post count.
fi: Näytetäänkö postitusluku.

en: Widget Header Font Size
fi: Widget-otsikon kirjasinkoko

en: Widget Header Font Style
fi: Widget-otsikon kirjasintyyli

en: Widget Heading Color
fi: Widget-otsikon väri

en: Widget Link Color
fi: Widget-linkin väri

en: Widget Text Color
fi: Widget-tekstin väri

en: WooCommerce Sidebar Location
fi: WooCommerce Sidebar Sijainti

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
fi: WooCommerce Sidebar / Widget Area

en: Yes
fi: Joo

en: You are already logged in.
fi: Olet jo kirjautunut sisään.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
fi: Voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä, jos haluat poistaa kirjoittajan ruudun yksittäisistä postisivuista.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
fi: Voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä, jos haluat poistaa kommentit ja kommenttilomakkeet yksittäisistä postisivuista.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
fi: Voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä, jos haluat poistaa asiaan liittyvät viestit yksittäisistä postisivuista.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
fi: Löydät kaikki tiedot siitä, miten hankkia kaikki tarvittavat API-tunnistetiedot täältä: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
fi: Löydät käyttäjätunnuksen Google+-URL-osoitteesi lopussa. Jos URL-osoite on esimerkiksi http://plus.google.com/+elegentthemes, käyttäjän tunnus olisi: + elegenthemes

en: You don't have pages
fi: Sinulla ei ole sivuja

en: Your Rating:
fi: Arviosi:

en: Your latest posts
fi: Viimeisimmät viestit

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
fi: Sivustosi viimeisimmät viestit.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
fi: Sivustosi uusimmat arviot (postit, joissa on tarkistus).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
fi: Sivustosi viimeisimmät videot (videomuotoa käyttävät viestit).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
fi: Sivustosi viimeisimmät kommentit.

en: Youtube
fi: youtube

en: Youtube Profile Url
fi: Youtube-profiilin URL-osoite

en: Youtube Username
fi: Youtube-käyttäjätunnus

en: Zoom Icon Color
fi: Zoom-kuvakkeen väri

en: by
fi: mennessä

en: by %s
fi: tekijänä %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
fi: Asia selvä

en: comment count
fi: kommenttien lukumäärä

[ctx: documentation links]
en: Support
fi: Tuki

[ctx: general options]
en: General
fi: yleinen

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
fi: integraatio

[ctx: label]
en: Search for:
fi: Etsiä:

[ctx: layout item]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
fi: Luokkaasettelut

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
fi: Luokkaasettelu

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
fi: suunnistus

[ctx: noun]
en: COMMENT
fi: KOMMENTTI

[ctx: placeholder]
en: Search
fi: Hae

[ctx: project item]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: project type general name]
en: Projects
fi: projektit

[ctx: project type singular name]
en: Project
fi: projekti

en: settings reset.
fi: asetukset.

en: settings saved.
fi: Asetukset Tallennettu.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
fi: mainoksia

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
fi: väritystä

[ctx: theme updates]
en: Updates
fi: päivitykset

[ctx: widgets]
en: %1$s %2$s <div class="post-title">on %3$s</div>
fi:  %1$s %2$s <div class="post-title"> on %3$s </div>

en: you don't have sufficient permissions to access this page
fi: sinulla ei ole riittävästi oikeuksia käyttääksesi tätä sivua
