Extra 2.22.2 - en to el translation catalogue (1077 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
el: Μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο απόκτησης όλων των απαιτούμενων διαπιστευτηρίων εδώ: %s

en: %d Items
el:  %d Στοιχεία

en: %d Items in Cart
el:  %d αντικείμενα στο καλάθι

en: %s Theme Options
el:  %s Επιλογές Θέματος

en: %s URL
el:  %s διεύθυνση URL

en: %s ago
el:  %s πριν

en: &hellip;
el: ...

en: &laquo; Previous
el: «Προηγούμενο

en: + Add One More Tab
el: + Προσθήκη καρτέλας "Ένα άλλο"

en: 0 Comments
el: 0 Σχόλια

en: 1 Column
el: 1 Στήλη

en: 1 Comment
el: 1 σχόλιο

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
el: 1/2 + 1/4 + 1/4 Στήλες

en: 1/3 + 2/3 Columns
el: 1/3 + 2/3 Στήλες

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
el: 1/4 + 1/2 + 1/4 Στήλες

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
el: Στήλες 1/4 + 1/4 + 1/2

en: 1/4 + 3/4 Columns
el: Στήλες 1/4 + 3/4

en: 2 Columns
el: 2 Στήλες

en: 2/3 + 1/3 Columns
el: 2/3 + 1/3 Στήλες

en: 3 Columns
el: 3 Στήλες

en: 3/4 + 1/4 Columns
el: 3/4 + 1/4 Στήλες

en: 4 Columns
el: 4 Στήλες

en: 404 Not Found
el: 404 δεν βρέθηκε

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
el: <div class="updated"><p> Αυτή είναι μια νέα εγκατάσταση του θέματος %1$s. Μην ξεχάσετε να πάτε στο <a href="%2$s">ePanel</a> για να το ρυθμίσετε. Αυτό το μήνυμα θα εξαφανιστεί μόλις κάνετε κλικ στο κουμπί Αποθήκευση στη <a href="%2$s">σελίδα επιλογών του θέματος</a> . </p></div>

en: <span class="button">Next Entries</span>
el: <span class="button">Επόμενες καταχωρήσεις</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
el: <span class="button">Επόμενο</span> <span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
el: <span class="button">Παλιότερες εισαγωγές</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
el: <span class="button">Προηγούμενος</span> <span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
el: <span class="meta-nav">←</span> Παλαιότερα σχόλια

en: A static page
el: Μια στατική σελίδα

en: API Key
el: Κλειδί API

en: About The Author
el: Σχετικά με τον Συγγραφέα

en: Above Post
el: Πάνω από τη δημοσίευση

en: Accent color
el: Χρώμα έμφασης

en: Access Token
el: Διακριτικό πρόσβασης

en: Access Token Secret
el: Πρόσβαση μυστικού μυστικού

en: Access Token Secret:
el: Πρόσβαση σε μυστικό Token:

en: Access token:
el: Διακριτικό πρόσβασης:

en: Accordion
el: Ακορντεόν

en: Active Tab Background Color
el: Ενεργό χρώμα φόντου καρτέλας

en: Active Tab Text Color
el: Χρώμα κειμένου ενεργών καρτελών

en: Ad
el: Ενα δ

en: Ad #
el: Ενα δ #

en: Ad #%d
el: Ad # %d

en: Ad Image
el: Εικόνα διαφήμισης

en: Ad Link
el: Σύνδεσμος διαφημίσεων

en: Add API Key
el: Προσθέστε το κλειδί API

en: Add Ad
el: Προσθήκη διαφήμισης

en: Add Another Video URL
el: Προσθέστε μια άλλη διεύθυνση URL βίντεο

en: Add Audio File
el: Προσθήκη αρχείου ήχου

en: Add Author Bio
el: Προσθήκη συγγραφέα Bio

en: Add Breakdown
el: Προσθήκη κατανομής

en: Add ET Box
el: Προσθέστε το πλαίσιο ΕΤ

en: Add ET Button
el: Προσθέστε το πλήκτρο ΕΤ

en: Add ET Learn more block
el: Προσθέστε το πλήκτρο ET Μάθετε περισσότερα

en: Add ET Tabs
el: Προσθέστε τις καρτέλες ΕΤ

en: Add Gallery Images
el: Προσθήκη εικόνων γκαλερί

en: Add Images
el: Προσθήκη εικόνων

en: Add New Ad
el: Προσθήκη νέας διαφήμισης

en: Add New Category Layout
el: Προσθήκη διάταξης νέας κατηγορίας

en: Add New Project
el: Προσθέστε νέο έργο

en: Add New Project Skill
el: Προσθέστε νέα ικανότητα έργου

en: Add New Tab
el: Προσθήκη νέας καρτέλας

en: Add a Tooltip Text
el: Προσθέστε ένα κείμενο εργαλείου

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
el: Προσθέστε κώδικα στο <body> (καλό για την παρακολούθηση κωδικών όπως google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
el: Προσθέστε κώδικα στο <head> του ιστολογίου σας

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
el: Προσθέστε τον κώδικα στο κάτω μέρος των δημοσιεύσεών σας, πριν από τα σχόλια

en: Add code to the top of your posts
el: Προσθέστε τον κώδικα στην κορυφή των δημοσιεύσεών σας

en: Add or Remove Skills
el: Προσθέστε ή αφαιρέστε τις δεξιότητες

en: Additional Info
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Admin Label
el: Ετικέτα διαχειριστή

en: Ads
el: Διαφημίσεις

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
el: Οι μονάδες διαφημίσεων που ανταποκρίνονται στο Adsense απαιτούν το κοντέινερ των διαφημίσεων να έχει σταθερό πλάτος. Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής εφαρμόζει σταθερό πλάτος στο κοντέινερ αυτής της διαφήμισης.

en: Advertisement
el: Διαφήμιση

en: All
el: Ολα

en: All Category Layouts
el: Όλες οι διατάξεις κατηγορίας

en: All Project Skills
el: Όλες οι Δεξιότητες Έργου

en: All Projects
el: Όλα τα Έργα

en: Alternative text for image
el: Εναλλακτικό κείμενο για την εικόνα

en: Amount of archive months to display.
el: Ποσό μηνών αρχειοθέτησης για εμφάνιση.

en: Amount of recent posts to display.
el: Ποσό πρόσφατων αναρτήσεων για προβολή.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
el: Μια <a href="%s">επιπλέον διάταξη θεμάτων</a> (επιλέξτε παρακάτω)

en: An Extra Category Layout
el: Μια διάταξη πρόσθετης κατηγορίας

en: Animation
el: Κινουμένων σχεδίων

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
el: Οποιοσδήποτε κώδικας τοποθετείτε εδώ θα εμφανιστεί στην ενότητα σώματος όλων των σελίδων του ιστολογίου σας. Αυτό είναι χρήσιμο αν χρειάζεται να εισαγάγετε ένα εικονοστοιχείο παρακολούθησης για έναν μετρητή κατάστασης, όπως το Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
el: Οποιοσδήποτε κώδικας τοποθετείτε εδώ θα εμφανιστεί στο κεφάλαιο κάθε σελίδας του ιστολογίου σας. Αυτό είναι χρήσιμο όταν πρέπει να προσθέσετε javascript ή css σε όλες τις σελίδες.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
el: Οποιοσδήποτε κωδικός τοποθετείτε εδώ θα τοποθετηθεί στην κορυφή όλων των μοναδικών αναρτήσεων. Αυτό είναι χρήσιμο αν θέλετε να ενσωματώσετε πράγματα όπως οι κοινωνικές συνδέσεις σελιδοδεικτών.

en: App ID
el: Αναγνωριστικό εφαρμογής

en: Archive Heading Text Color
el: Αρχείο τίτλου Χρώμα κειμένου

en: Archives
el: Αρχεία

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Aside
el: Κατά μέρος

en: Attributes
el: Γνωρίσματα

en: Audio
el: Ήχος

en: Audio File Subtitle
el: Υπότιτλος αρχείου ήχου

en: Audio File Title
el: Τίτλος αρχείου ήχου

en: Audio File URL
el: Διεύθυνση URL αρχείου ήχου

en: Audio Format Options
el: Επιλογές μορφής ήχου

en: Author
el: Συντάκτης

en: Author Image URL
el: Διεύθυνση URL εικόνας συγγραφέα

en: Authorize
el: Εξουσιοδοτώ

en: Authors Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας συγγραφέων

en: Authors to display
el: Συγγραφείς για εμφάνιση

en: Auto
el: Αυτο

en: Auto Speed
el: Αυτόματη ταχύτητα

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
el: Αυτόματη ταχύτητα ολισθητήρα (λειτουργεί μόνο αν η ρύθμιση Auto είναι ναι)

en: Autoplay
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Autoplay Speed
el: Ταχύτητα αυτόματης αναπαραγωγής

en: Back To Top
el: Επιστροφή στην κορυφή

en: Back To Top Button
el: Επιστροφή στην κορυφή Κουμπί

en: Background Color
el: Χρώμα του φόντου

en: Background Settings
el: Ρυθμίσεις φόντου

en: Background color
el: Χρώμα του φόντου

en: Bar Border Radius
el: Ακτίνα περιγράμματος ράβδων

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
el: Προτού μπορέσετε να λάβετε ενημερώσεις προϊόντων, πρέπει πρώτα να επαληθεύσετε την εγγραφή σας Elegant Themes. Για να γίνει αυτό, πρέπει να εισαγάγετε τόσο το Όνομα Χρήστη σας Elegant Themes όσο και το Κλειδί API του Elegant Themes. Για να εντοπίσετε το κλειδί API, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">συνδεθείτε στο</a> λογαριασμό σας με τα κομψά θέματα και μεταβείτε στη σελίδα <strong>Λογαριασμός> Κλειδί API</strong> .

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
el: Προτού μπορέσετε να λάβετε ενημερώσεις προϊόντων, πρέπει πρώτα να επαληθεύσετε την εγγραφή σας Elegant Themes. Για να γίνει αυτό, πρέπει να εισαγάγετε τόσο το Όνομα Χρήστη σας Elegant Themes όσο και το Κλειδί API του Elegant Themes. Το όνομα χρήστη σας είναι το ίδιο όνομα χρήστη που χρησιμοποιείτε όταν συνδέεστε στο <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>

en: Below Header
el: Κάτω Κεφαλίδα

en: Below Post
el: Κάτω από τη δημοσίευση

en: Blog Feed Masonry
el: Τροφοδοσία Blog Τοιχοποιία

en: Blog Feed Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας ροής σελίδας Blog

en: Blog Feed Standard
el: Κανονική ροή ιστολογίου

en: Blog Feed Title
el: Τίτλος ροής ιστολογίου

en: Blurb
el: Υπερβολική αγγελία

en: Body
el: Σώμα

en: Body Font
el: Γραμματοσειρά σώματος

en: Body Line Height
el: Ύψος γραμμής σώματος

en: Body Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου σώματος

en: Body Text Color
el: Χρώμα κειμένου σώματος

en: Body Text Size
el: Μέγεθος κειμένου σώματος

en: Body/Link Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς σώματος / συνδέσμου

en: Body/Link Line Height
el: Ύψος γραμμής σώματος / συνδέσμου

en: Body/Link Text Size
el: Μέγεθος κειμένου σώματος / συνδέσμου

en: Bold
el: Τολμηρός

en: Border
el: Σύνορο

en: Border Color
el: Χρώμα πλαισίου

en: Border Radius
el: Ακτίνα ορίων

en: Border Width
el: Πλάτος συνόρων

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Bottom Bar
el: Κάτω γραμμή

en: Bottom to Top
el: Κάτω προς τα πάνω

en: Boxed Layout - Background color
el: Boxed Layout - Χρώμα φόντου

en: Breakdown #
el: Επαθε βλάβη #

en: Breakdown #%d
el: Κατανομή # %d

en: Buffer
el: Ρυθμιστής

en: Button Font Style
el: Κουμπιά στυλ κουμπιού

en: Button Hover Styles
el: Κουμπιά "Κρατήστε"

en: Button Styles
el: Κουμπιά στυλ

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Buttons Font
el: Κουμπιά κουμπιών

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
el: Από προεπιλογή, τα σχόλια δεν τοποθετούνται στις σελίδες, αν θέλετε να επιτρέψετε σε άτομα να σχολιάζουν τις σελίδες σας απλά ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
el: Οι προεπιλεγμένες σελίδες ταξινομούνται κατά όνομα. Ωστόσο, αν προτιμάτε να ταξινομηθούν ανά αναγνωριστικό, μπορείτε να προσαρμόσετε αυτήν τη ρύθμιση.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
el: Από προεπιλογή, η γραμμή πλοήγησης παραμένει πάντα στην κορυφή της οθόνης. Προτείνουμε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, εάν πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα λογότυπο ψηλότερο από το προεπιλεγμένο.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δημιουργεί έναν σύνδεσμο "Αρχική σελίδα" στο προεπιλεγμένο μενού που δημιουργήθηκε, το οποίο, όταν κάνει κλικ, οδηγεί πίσω στην αρχική σελίδα του ιστολογίου σας. Εάν, ωστόσο, χρησιμοποιείτε μια στατική αρχική σελίδα και έχετε ήδη δημιουργήσει μια σελίδα που ονομάζεται Αρχική σελίδα για χρήση, αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα έναν διπλό σύνδεσμο. Σε αυτήν την περίπτωση, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία για να καταργήσετε τη σύνδεση.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δημιουργεί τίτλους μετά τη δημοσίευση με βάση τον τίτλο της ανάρτησής σας και το όνομα του ιστολογίου σας. Εάν θέλετε να κάνετε τον τίτλο σας meta διαφορετικό από τον πραγματικό τίτλο σας, μπορείτε να ορίσετε έναν προσαρμοσμένο τίτλο για κάθε ανάρτηση χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για την εκτέλεση των προσαρμοσμένων τίτλων και πρέπει να επιλέξετε ένα προσαρμοσμένο όνομα πεδίου για τον τίτλο σας παρακάτω.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δεν προσθέτει λέξεις-κλειδιά στην κεφαλίδα σας. Οι περισσότερες μηχανές αναζήτησης δεν χρησιμοποιούν λέξεις-κλειδιά για να ταξινομήσουν τον ιστότοπό σας πια, αλλά ορισμένοι άνθρωποι τις ορίζουν ούτως ή άλλως μόνο σε περίπτωση. Εάν θέλετε να προσθέσετε μετα-λέξεις-κλειδιά στην κεφαλίδα σας, ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε το παρακάτω πεδίο προσαρμοσμένων λέξεων-κλειδιών.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα χρησιμοποιεί ένα συνδυασμό του ονόματος του ιστολογίου σας και της περιγραφής του ιστολογίου σας, όπως ορίζεται όταν δημιουργήσατε το ιστολόγιό σας, για να δημιουργήσετε τους τίτλους αρχικής σελίδας σας. Ωστόσο, εάν θέλετε να δημιουργήσετε έναν προσαρμοσμένο τίτλο, απλώς ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε το παρακάτω πεδίο προσαρμοσμένου τίτλου.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα χρησιμοποιεί την περιγραφή του ιστολογίου σας, όπως ορίζεται όταν δημιουργήσατε το ιστολόγιό σας, για να συμπληρώσετε το πεδίο της meta description. Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε διαφορετική περιγραφή, ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε το παρακάτω πεδίο προσαρμοσμένης περιγραφής.

en: Call To Action
el: Πρόσκληση σε δράση

en: Callback function: "%s" doesnt exist
el: Λειτουργία επανάκλησης: " %s" doesnt υπάρχει

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
el: Η Canonicalization συμβάλλει στην αποφυγή της ευρετηρίασης του διπλού περιεχομένου από τις μηχανές αναζήτησης και, ως εκ τούτου, μπορεί να βοηθήσει στην αποφυγή διπλών ποινών περιεχομένου και υποβάθμισης σελίδας. Ορισμένες σελίδες μπορεί να έχουν διαφορετικές διευθύνσεις URL που οδηγούν στην ίδια θέση. Για παράδειγμα, domain.com, domain.com/index.html και www.domain.com είναι όλες οι διαφορετικές διευθύνσεις URL που οδηγούν στην αρχική σας σελίδα. Από την οπτική γωνία της μηχανής αναζήτησης, αυτές οι διπλές διευθύνσεις URL, οι οποίες συμβαίνουν επίσης συχνά λόγω προσαρμοσμένων permalinks, μπορούν να περάσουν ξεχωριστά αντί για έναν μόνο προορισμό. Ο καθορισμός μιας κανονικής διεύθυνσης URL λέει στη μηχανή αναζήτησης ποια διεύθυνση URL θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε επίσημα. Το θέμα βασίζει τις κανονικές διευθύνσεις URL από τα permalinks και το όνομα τομέα που ορίζεται στην καρτέλα ρυθμίσεων του wp-admin.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
el: Η Canonicalization συμβάλλει στην αποφυγή της ευρετηρίασης του διπλού περιεχομένου από τις μηχανές αναζήτησης και, ως εκ τούτου, μπορεί να βοηθήσει στην αποφυγή διπλών ποινών περιεχομένου και υποβάθμισης σελίδας. Ορισμένες σελίδες μπορεί να έχουν διαφορετικές διευθύνσεις URL που οδηγούν όλοι στην ίδια θέση. Για παράδειγμα, domain.com, domain.com/index.html και www.domain.com είναι όλες οι διαφορετικές διευθύνσεις URL που οδηγούν στην αρχική σας σελίδα. Από την οπτική γωνία της μηχανής αναζήτησης, αυτές οι διπλές διευθύνσεις URL, οι οποίες συμβαίνουν επίσης συχνά λόγω προσαρμοσμένων permalinks, μπορούν να περάσουν ξεχωριστά αντί για έναν μόνο προορισμό. Ο καθορισμός μιας κανονικής διεύθυνσης URL λέει στη μηχανή αναζήτησης ποια διεύθυνση URL θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε επίσημα. Το θέμα βασίζει τις κανονικές διευθύνσεις URL από τα permalinks και το όνομα τομέα που ορίζεται στην καρτέλα ρυθμίσεων του wp-admin.

en: Captcha Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς Captcha

en: Captcha Font Style
el: Captcha Στυλ γραμματοσειράς

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Caption Background Color
el: Χρώμα φόντου λεζάντας

en: Caption Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς λεζάντας

en: Caption Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς λεζάντας

en: Caption goes here
el: Η λεζάντα πηγαίνει εδώ

en: Caption title goes here
el: Ο τίτλος λεζάντας πηγαίνει εδώ

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories:
el: Κατηγορίες:

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category Builder
el: Κατηγορία Builder

en: Centered
el: Κεντραρισμένο

en: Change Your API Key
el: Αλλάξτε το κλειδί API

en: Channel Name
el: Όνομα καναλιού

en: Chat
el: Κουβέντα

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
el: Ελέγξτε και ταξινομήστε τις ενότητες του χάρτη ιστότοπου που θέλετε να εμφανίζονται.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να εμφανίζονται μετα-περιγραφές σε κατηγορίες / σελίδες αρχειοθέτησης. Η περιγραφή βασίζεται στην περιγραφή κατηγορίας που επιλέγετε κατά τη δημιουργία / επεξεργασία της κατηγορίας σας στο wp-admin.

en: Choose Categories.
el: Επιλέξτε κατηγορίες.

en: Choose From the Most Used Skills
el: Επιλέξτε από τις πιο χρησιμοποιημένες δεξιότητες

en: Choose Sidebar/Widget Area
el: Επιλέξτε Πλευρά / περιοχή Widget

en: Choose a category.
el: Επιλέξτε μια κατηγορία.

en: Choose a heading style.
el: Επιλέξτε ένα στυλ επικεφαλίδας.

en: Choose a sort method.
el: Επιλέξτε μια μέθοδο ταξινόμησης.

en: Choose a sort order.
el: Επιλέξτε μια σειρά ταξινόμησης.

en: Choose an Image
el: Επιλέξτε μια εικόνα

en: Choose button color
el: Επιλέξτε χρώμα κουμπιού

en: Choose button type
el: Επιλέξτε τύπο κουμπιού

en: Choose categories.
el: Επιλέξτε κατηγορίες.

en: Choose title autogeneration method
el: Επιλέξτε τη μέθοδο αυτόματης δημιουργίας τίτλου

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
el: Επιλέξτε εάν το πρότυπο εμφάνισης τυπικής ή τοιχοποιίας για σελίδες αρχειοθέτησης για ετικέτες, δημοσιεύσεις δημιουργών, αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Choose which items to display in the postinfo section
el: Επιλέξτε τα στοιχεία που θέλετε να εμφανίζονται στην ενότητα μεταφ

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
el: Επιλέξτε ναι αν θέλετε για αυτόματη κινούμενη ολίσθηση

en: Circle Counter
el: Κύκλος μετρητή

en: Click here to learn more
el: Κάντε κλικ εδώ για να μάθετε περισσότερα

en: Closed Title Font Style
el: Κλειστό στυλ γραμματοσειράς τίτλου

en: Code Integration
el: Ενσωμάτωση κώδικα

en: Color
el: Χρώμα

en: Column Layout
el: Διάταξη στήλης

en: Comments
el: Σχόλια

en: Consumer Key
el: Καταναλωτικό κλειδί

en: Consumer Key:
el: Κλειδί καταναλωτή:

en: Consumer Secret
el: Μυστικό των καταναλωτών

en: Consumer Secret:
el: Μυστικό καταναλωτή:

en: Contact Form
el: Φόρμα Επικοινωνίας

en: Contact Form Map
el: Χάρτης φόρμας επικοινωνίας

en: Contact Form Title
el: Τίτλος φόρμας επικοινωνίας

en: Contact Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας επαφής

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς περιεχομένου

en: Content Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς περιεχομένου

en: Content goes here
el: Το περιεχόμενο πηγαίνει εδώ

en: Content text or html
el: Περιεχόμενο κειμένου ή html

en: Countdown
el: Αντίστροφη μέτρηση

en: Current Category / Tag / Taxonomy
el: Τρέχουσα κατηγορία / ετικέτα / ταξινόμηση

en: Current Color
el: Τρέχον χρώμα

en: Currently viewing archives from %1$s
el: Προς το παρόν βλέπετε αρχεία από %1$s

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS

en: Custom Title
el: Προσαρμοσμένος τίτλος

en: Custom field Name to be used for description
el: Όνομα προσαρμοσμένου πεδίου που θα χρησιμοποιηθεί για περιγραφή

en: Custom field Name to be used for keywords
el: Όνομα πεδίου προσαρμοσμένου πεδίου για λέξεις-κλειδιά

en: Custom field Name to be used for title
el: Όνομα προσαρμοσμένου πεδίου που θα χρησιμοποιηθεί για τον τίτλο

en: Dashed
el: Διακεκομμένη

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Default (%s)
el: Προεπιλογή ( %s)

en: Default Category
el: Προεπιλεγμένη κατηγορία

en: Default Post Format
el: Προεπιλεγμένη μορφή δημοσίευσης

en: Define a character to separate BlogName and Post title
el: Ορίστε έναν χαρακτήρα για να διαχωρίσετε τον τίτλο BlogName και Post

en: Delicious
el: Νόστιμο

en: Descending
el: Φθίνων

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
el: Σχεδιασμένο από %1$s | Powered by %2$s

en: Details Font Style
el: Λεπτομέρειες στυλ γραμματοσειράς

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
el: Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταργήσετε τη δέσμη ενεργειών API Χαρτών Google από τη σελίδα σας. Σημείωση: Οι ενότητες που βασίζονται στη δέσμη ενεργειών API Χαρτών Google, όπως οι Χάρτες και οι Χάρτες Fullwidth, εξακολουθούν να φορτώνονται, αλλά δεν θα λειτουργήσουν αν δεν προσθέσετε χειροκίνητα τη δέσμη ενεργειών API Χαρτών Google.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
el: Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταργήσετε τις Γραμματοσειρές Google από τις Σελίδες σας Divi Builder.

en: Disable top tier dropdown menu links
el: Απενεργοποιήστε τους δεσμούς αναπτυσσόμενου μενού κορυφαίου επιπέδου

en: Disabled
el: άτομα με ειδικές ανάγκες

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα αφαιρέσει τον παρακάτω κώδικα σώματος από το ιστολόγιό σας. Αυτό σας επιτρέπει να καταργήσετε τον κώδικα ενώ το αποθηκεύετε για μελλοντική χρήση.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα καταργήσει τον παρακάτω κώδικα κεφαλίδας από το ιστολόγιό σας. Αυτό σας επιτρέπει να καταργήσετε τον κώδικα ενώ το αποθηκεύετε για μελλοντική χρήση.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα αφαιρέσει τον παρακάτω κώδικα κάτω από το ιστολόγιό σας. Αυτό σας επιτρέπει να καταργήσετε τον κώδικα ενώ το αποθηκεύετε για μελλοντική χρήση.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Με την απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα καταργηθεί ο κατώτερος κώδικας παρακάτω από το ιστολόγιό σας. Αυτό σας επιτρέπει να καταργήσετε τον κώδικα ενώ το αποθηκεύετε για μελλοντική χρήση.

en: Display # of Tweets:
el: Εμφάνιση # από Tweets:

en: Display Featured Posts Only
el: Εμφάνιση μόνο των Προτιμώμενων Μηνυμάτων

en: Display Home link
el: Εμφάνιση συνδέσμου στο σπίτι

en: Display Style
el: Στυλ εμφάνισης

en: Display a list of authors.
el: Προβολή λίστας συγγραφέων.

en: Display a login form.
el: Εμφάνιση φόρμας σύνδεσης.

en: Display ads.
el: Διαφημίσεις προβολής.

en: Display comment date?
el: Εμφάνιση ημερομηνίας σχολίου;

en: Display method
el: Μέθοδος εμφάνισης

en: Display post categories?
el: Εμφάνιση κατηγοριών μετά;

en: Display post count
el: Εμφάνιση του αριθμού ανάρτησης

en: Display post date?
el: Εμφάνιση ημερομηνίας δημοσίευσης;

en: Display post thumbnail?
el: Εμφάνιση μικρογραφίας ανάρτησης;

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
el: Εμφάνιση του εξαιρετικού ή πλήρους περιεχομένου της ανάρτησης. Εάν το πλήρες περιεχόμενο, τότε θα περικόψει στην πιο ετικέτα, αν χρησιμοποιηθεί.

en: Display your follower counts from top social networks
el: Εμφανίστε τις μετρήσεις του οπαδού σας από τα κορυφαία κοινωνικά δίκτυα

en: Display your recent tweets.
el: Εμφάνιση των πρόσφατων σας tweets.

en: Divi Library
el: Βιβλιοθήκη Divi

en: Divider
el: Διαιρών

en: Divider Height
el: Διαχωριστικό Ύψος

en: Divider Position
el: Θέση διαχωριστή

en: Divider Style
el: Διαχωριστικό στυλ

en: Divider Weight
el: Βάρος διαίρεσης

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
el: Μην εμφανίζετε αναρτήσεις που έχουν προβληθεί σε προηγούμενες ενότητες.

en: Don't Show Author
el: Να μην εμφανίζεται ο συντάκτης

en: Don't Show Categories
el: Να μην εμφανίζονται κατηγορίες

en: Don't Show Comment Count
el: Μην εμφανίσετε τον αριθμό σχολίων

en: Don't Show Date
el: Να μην εμφανίζεται η ημερομηνία

en: Don't Show Featured Image
el: Να μην εμφανίζεται η Προτεινόμενη εικόνα

en: Don't Show Ratings
el: Να μην εμφανίζονται οι αξιολογήσεις

en: Dotted
el: Διάσπαρτος

en: Double
el: Διπλό

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
el: Σύρετε το δείκτη και η διεύθυνση θα ενημερωθεί αυτόματα. Αλλάξτε το ζουμ και το επίπεδο ζουμ θα αποθηκευτεί επίσης.

en: Dribbble
el: Αποσπάστε

en: Dribbble Profile Url
el: Dblbble Url Προφίλ

en: Dropdown Menu Background Color
el: Μενού αναπτυσσόμενου μενού φόντου

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
el: Μενού αναπτυσσόμενου μενού Hover / ενεργό χρώμα συνδέσμου

en: Dropdown Menu Line Color
el: Μενού αναπτυσσόμενου μενού γραμμής

en: Dropdown Menu Text Color
el: Μενού αναπτυσσόμενου μενού Χρώμα κειμένου

en: Edit Category Layout
el: Επεξεργασία διάταξης κατηγορίας

en: Edit Default Layout
el: Επεξεργασία προεπιλεγμένης διάταξης

en: Edit Home Layout
el: Επεξεργασία διάταξης αρχικής σελίδας

en: Edit Layout
el: Επεξεργασία διάταξης

en: Edit Project
el: Επεξεργασία έργου

en: Edit Skill
el: Επεξεργασία δεξιοτήτων

en: Effect
el: Αποτέλεσμα

en: Elements
el: Στοιχεία

en: Email
el: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: Email field cannot be empty.
el: Το πεδίο Email δεν μπορεί να είναι άδειο.

en: Enable Autoplay
el: Ενεργοποίηση αυτόματης αναπαραγωγής

en: Enable Below Header - Ad
el: Ενεργοποίηση κάτω κεφαλίδας - Διαφήμιση

en: Enable Boxed Layout
el: Ενεργοποιήστε την εγκιβωτισμένη διάταξη

en: Enable Header Ad
el: Ενεργοποίηση διαφημίσεων κεφαλίδας

en: Enable Responsive Adsense Ad
el: Ενεργοποιήστε την προσαρμοσμένη διαφήμιση Adsense

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
el: Ενεργοποίηση ενιαίας δημοσίευσης - Πάνω από τη δημοσίευση - διαφήμιση

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
el: Ενεργοποίηση ενιαίας δημοσίευσης - Παρακάτω μετά τη διαφήμιση

en: Enable body code
el: Ενεργοποιήστε τον κωδικό σώματος

en: Enable canonical URL's
el: Ενεργοποίηση των κανονικών διευθύνσεων URL

en: Enable custom description
el: Ενεργοποιήστε την προσαρμοσμένη περιγραφή

en: Enable custom keywords
el: Ενεργοποιήστε προσαρμοσμένες λέξεις-κλειδιά

en: Enable custom title
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου τίτλου

en: Enable custom titles
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων τίτλων

en: Enable header code
el: Ενεργοποίηση κωδικού κεφαλίδας

en: Enable meta description
el: Ενεργοποίηση της meta description

en: Enable meta descriptions
el: Ενεργοποιήστε μετα-περιγραφές

en: Enable meta keywords
el: Ενεργοποιήστε τις λέξεις-κλειδιά meta

en: Enable single bottom code
el: Ενεργοποιήστε τον κωδικό ενός κάτω

en: Enable single top code
el: Ενεργοποιήστε έναν μοναδικό ανώτερο κώδικα

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανίσετε το κουμπί Επιστροφή στην κορυφή κατά την κύλιση

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να έχετε το αποτέλεσμα ομαλής κύλισης με τον τροχό του ποντικιού

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να αντιγράψετε τα σύντομα κείμενα σε διάφορα μεγέθη οθόνης

en: Enabled
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Enabled?
el: Ενεργοποιήθηκε;

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανιστεί μια διαφήμιση πάνω από το υποσέλιδο. Εάν είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανιστεί μια διαφήμιση κάτω από την κεφαλίδα. Εάν είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανιστεί μια διαφήμιση στην κεφαλίδα. Εάν είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανιστεί μια διαφήμιση στο κάτω μέρος των σελίδων δημοσίευσης σας κάτω από το μοναδικό περιεχόμενο μετά. Εάν είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανιστεί μια διαφήμιση στην κορυφή των σελίδων δημοσίευσης σας πάνω από το περιεχόμενο μόνο μιας ανάρτησης. Εάν είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enqueue Google Maps Script
el: Περικοπή του Script Χάρτες Google

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
el: Καταχωρίστε ένα προαιρετικό αναγνωριστικό CSS που θα χρησιμοποιηθεί για αυτήν την ενότητα. Ένα αναγνωριστικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία προσαρμοσμένου στυλ CSS ή για τη δημιουργία συνδέσμων σε συγκεκριμένα τμήματα της σελίδας σας.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
el: Εισαγάγετε προαιρετικές κατηγορίες CSS που θα χρησιμοποιηθούν για αυτήν την ενότητα. Μια κλάση CSS μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία προσαρμοσμένου στυλ CSS. Μπορείτε να προσθέσετε πολλαπλές κλάσεις, χωρισμένες με ένα κενό.

en: Enter the App ID
el: Καταχωρίστε το αναγνωριστικό εφαρμογής

en: Enter the App Secret
el: Εισαγάγετε το μυστικό εφαρμογής

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του Προφίλ Dribbble.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ σας στο Facebook.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ σας στο Google+.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ σας Instagram.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ Pinterest.

en: Enter the URL of your RSS feed.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL της ροής RSS.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ σας Stumbleupon.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ σας Tumblr.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ σας στο Twitter.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ σας στο Youtube.

en: Every 1 Day
el: Κάθε 1 μέρα

en: Every 12 Hours
el: Κάθε 12 ώρες

en: Every 3 Days
el: Κάθε 3 ημέρες

en: Every 3 Hours
el: Κάθε 3 Ώρες

en: Every 7 Days
el: Κάθε 7 ημέρες

en: Every Hour
el: Κάθε ώρα

en: Exclude
el: Αποκλείω

en: Exclude categories from the navigation bar
el: Εξαίρεση κατηγοριών από τη γραμμή πλοήγησης

en: Exclude pages from the navigation bar
el: Εξαίρεση σελίδων από τη γραμμή πλοήγησης

en: Extra - Ads
el: Πρόσθετες διαφημίσεις

en: Extra - Authors
el: Επιπλέον - Συγγραφείς

en: Extra - Layout
el: Έξτρα - Διάταξη

en: Extra - Login
el: Extra - Σύνδεση

en: Extra - Recent Comments
el: Extra - Πρόσφατα σχόλια

en: Extra - Recent Posts
el: Πρόσθετες - Πρόσφατες δημοσιεύσεις

en: Extra - Recent Reviews
el: Πρόσθετες - Πρόσφατες αναφορές

en: Extra - Recent Tweets
el: Πρόσθετα - Πρόσφατα Tweets

en: Extra - Recent Videos
el: Extra - Πρόσφατα βίντεο

en: Extra - Social Network Followers
el: Πρόσθετοι χρήστες του κοινωνικού δικτύου

en: Extra Category Layout
el: Διάταξη πρόσθετης κατηγορίας

en: Extra Customizer Settings
el: Επιπρόσθετες ρυθμίσεις προσαρμογής

en: Extra Mega Menu
el: Έξτρα Mega Μενού

en: Extra Settings
el: Επιπλέον ρυθμίσεις

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
el: Το Extra χρησιμοποιεί uncombined και unminifified αρχεία CSS επειδή η σταθερή "SCRIPT_DEBUG" στο wp-config.php έχει οριστεί σε "true". Ένα άλλο plugin μπορεί να επιβάλει την εφαρμογή Extra για να χρησιμοποιήσει τα ανεμπόδιστα και άθικτα αρχεία CSS, φιλτράροντας επίσης το φίλτρο "et_load_unminified_styles".

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
el: Το Extra χρησιμοποιεί μη αχρησιμοποίητα αρχεία javascript επειδή το "SCRIPT_DEBUG" σταθερό στο wp-config.php έχει οριστεί σε "true". Ένα άλλο πρόσθετο μπορεί να επιβάλει την εφαρμογή Extra για να χρησιμοποιήσει τα ανεμπόδιστα και άθικτα αρχεία javascript, φιλτράροντας επίσης το φίλτρο "et_load_unminified_scripts".

en: Facebook Profile Url
el: Προφίλ προφίλ Facebook

en: Fade In
el: Ξεθωριάζω

en: Fade In From Left
el: Φθινόπωρο από αριστερά

en: Fade In From Right
el: Fade In Από Δεξιά

en: Fade In From Top
el: Fade In Από την κορυφή

en: Favorite
el: Αγαπημένη

en: Featured
el: Προτεινόμενα

en: Featured Post
el: Δημοφιλή Δημοσίευση

en: Featured Posts Slider
el: Προτεινόμενα μηνύματα

en: Filter Font Size
el: Φιλτράρισμα μεγέθους γραμματοσειράς

en: Filter Font Style
el: Φύλλο στυλ φίλτρου

en: Filterable Portfolio
el: Φιλτράρισμα χαρτοφυλακίου

en: Find
el: Εύρημα

en: Fixed Navigation Bar
el: Σταθερή γραμμή πλοήγησης

en: Fixed Navigation Settings
el: Ρυθμίσεις σταθερής πλοήγησης

en: Flip In Horizontally
el: Περιστρέψτε το οριζόντια

en: Flip In Vertically
el: Περιστρέψτε κάθετα

en: Follow @%s
el: Ακολουθήστε @ %s

en: Follow Font & Icon Size
el: Ακολουθήστε το μέγεθος γραμματοσειράς και εικονιδίου

en: Follow Us
el: Ακολουθησε μας

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer Credit Font Style
el: Υποσέλιδο στυλ γραμματοσειράς πιστώσεων

en: Footer Credit Text Color
el: Υποσημείωση χρώματος κειμένου υποσέλιδου

en: Footer Credit Text Size
el: Μέγεθος κειμένου υποτίτλων υποσέλιδου

en: Footer Elements
el: Στοιχεία υποσέλιδου

en: Footer Menu
el: Υποσέλιδο μενού

en: Footer Menu Active Link Color
el: Υποσέλιδο ενεργό χρώμα συνδέσεων

en: Footer Menu Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς μενού υποσέλιδου

en: Footer Menu Letter Spacing
el: Υποσέλιδο γραμμής μενού υποσέλιδου

en: Footer Menu Link Color
el: Υποσέλιδο μενού χρώματος μενού

en: Footer Menu Text Size
el: Υποσέλιδο Μενού Μέγεθος κειμένου

en: Footer Settings
el: Υποσέλιδο Ρυθμίσεις

en: Footer Sidebar
el: Υποσέλιδο υποσέλιδο

en: Footer Sidebar Left
el: Υποσέλιδο αριστερό τμήμα υποσέλιδου

en: Footer Sidebar Middle
el: Υποσέλιδο κάτω από την υποσέλιδο Μέση

en: Footer Sidebar Middle Left
el: Υποσέλιδο Μέση Αριστερά Υποσέλιδο

en: Footer Sidebar Middle Right
el: Υποσέλιδο από την κάτω πλευρά δεξιά

en: Footer Sidebar Right
el: Υποσέλιδο δεξιά πλευρά υποσέλιδου

en: Form submission error, please refresh and try again.
el: Σφάλμα υποβολής φόρμας, ανανεώστε και δοκιμάστε ξανά.

en: Format
el: Μορφή

en: Front page displays
el: Εμφανίζεται η πρώτη σελίδα

en: Fullwidth Slider
el: Ολισθητήρας πλήρους εύρους

en: Gallery
el: Εκθεσιακός χώρος

en: Gallery Format Options
el: Επιλογές μορφής αρχείου

en: General
el: Γενικός

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Global Accent Color
el: Παγκόσμιο χρώμα έμφασης

en: Google API Key
el: Κλειδί API Google

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
el: Κλειδί API Google. Μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο απόκτησης ενός: %s

en: Google Fonts subsets
el: Υποσύνολο γραμματοσειρών Google

en: Google+ Profile Url
el: Διεύθυνση URL προφίλ Google+

en: Google+ User Id
el: Αναγνωριστικό χρήστη Google+

en: Groove
el: Ράβδωση

en: Header
el: Επί κεφαλής

en: Header & Navigation Settings
el: Ρυθμίσεις Κεφαλίδας & Πλοήγησης

en: Header Elements Settings
el: Ρυθμίσεις στοιχείων κεφαλίδας

en: Header Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς κεφαλίδας

en: Header Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς κεφαλίδας

en: Header Format Settings
el: Ρυθμίσεις μορφής κεφαλίδας

en: Header Text
el: Κείμενο κεφαλίδας

en: Header Text Color
el: Χρώμα κειμένου κεφαλίδας

en: Heading Font
el: Γραμματοσειρά γραμμής

en: Heading Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς γραμμών

en: Heading Line Height
el: Ύψος Γραμμής Κατεύθυνσης

en: Heading Style
el: Στυλ κατηγορίας

en: Heading Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Κεφαλίδας

en: Heading Text Size
el: Κεφάλαιο Μέγεθος κειμένου

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
el: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε custom css για να παρακάμψετε ή να επεκτείνετε τα προεπιλεγμένα στυλ.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε το Global Accent Color που χρησιμοποιείται σε όλες τις σελίδες του ιστότοπού σας.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε ποιος χαρακτήρας χωρίζει τον τίτλο του ιστολογίου σας και το όνομα της σελίδας ευρετηρίου όταν χρησιμοποιείτε τίτλους με αυτόματους τίτλους. Οι κοινές τιμές είναι | ή -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε ποιος χαρακτήρας χωρίζει τον τίτλο του ιστολογίου σας και το όνομα ταχυδρομείου σας όταν χρησιμοποιείτε τίτλους με αυτόματους τίτλους. Οι κοινές τιμές είναι | ή -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε τον τρόπο δημιουργίας των τίτλων σας σε σελίδες ευρετηρίου. Μπορείτε να αλλάξετε τη σειρά που εμφανίζεται το όνομα του ιστολογίου σας και ο τίτλος του ευρετηρίου ή μπορείτε να καταργήσετε πλήρως το όνομα του ιστολογίου από τον τίτλο.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη περιοχή Sidebar / Widget για σελίδες WooCommerce.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη περιοχή Sidebar / Widget.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη θέση του Sidebar για τις σελίδες του WooCommerce.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη θέση της πλευρικής εργαλειοθήκης.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την περίοδο ανανέωσης που χρησιμοποιείται για το widget που μετράει ο οπαδός του κοινωνικού δικτύου.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Dribbble στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Facebook στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Google+ στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Instagram στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Pinterest στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο RSS.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Stumbleupon στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Tumblr στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Twitter.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Youtube στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αφαιρέσετε ορισμένες κατηγορίες από το μενού πλοήγησης. Όλες οι κατηγορίες που σημειώνονται με ένα σύμβολο X δεν θα εμφανίζονται στη γραμμή πλοήγησης.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αφαιρέσετε ορισμένες σελίδες από το μενού πλοήγησης. Όλες οι σελίδες που σημειώνονται με ένα σύμβολο X δεν θα εμφανίζονται στη γραμμή πλοήγησης.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την αντιστροφή της σειράς που εμφανίζονται οι σύνδεσμοί κατηγοριών σας. Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ ανόδου και φθίνουσας κατεύθυνσης.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την αντιστροφή της σειράς που εμφανίζονται οι σύνδεσμοι σελίδων σας. Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ ανόδου και φθίνουσας κατεύθυνσης.

en: Here you can choose to sort your pages links.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να ταξινομήσετε τις συνδέσεις των σελίδων σας.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια στοιχεία εμφανίζονται στην ενότητα postinfo σε σελίδες αρχειοθέτησης. Αυτή είναι η περιοχή, συνήθως κάτω από τον τίτλο της ανάρτησης, η οποία εμφανίζει βασικές πληροφορίες σχετικά με την ανάρτησή σας. Εμφανίζονται τα επισημασμένα εικονίδια που εμφανίζονται παρακάτω.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια στοιχεία εμφανίζονται στην ενότητα postinfo σε μεμονωμένες σελίδες δημοσίευσης. Αυτή είναι η περιοχή, συνήθως κάτω από τον τίτλο της ανάρτησης, η οποία εμφανίζει βασικές πληροφορίες σχετικά με την ανάρτησή σας. Εμφανίζονται τα επισημασμένα εικονίδια που εμφανίζονται παρακάτω.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια εικονίδια / επιλογές κοινής χρήσης θα εμφανίζονται. Δεν εμφανίζονται όλες οι επιλογές που σημειώνονται με ένα σύμβολο X.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε αν θα εμφανιστεί ο σύνδεσμος "διαβάστε περισσότερα" μετά τα αποσπάσματα ή όχι.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα προϊόντα WooCommerce εμφανίζονται στη σελίδα αρχειοθέτησης. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις> επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα εμφανίζονται στις σελίδες του Αρχείου. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις> επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα εμφανίζονται στη σελίδα Κατηγορίας. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις> επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα εμφανίζονται στις σελίδες αποτελεσμάτων αναζήτησης. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις> επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα εμφανίζονται στις σελίδες Tag. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις> επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can provide destination url
el: Εδώ μπορείτε να δώσετε url προορισμού

en: Here you can provide image url
el: Εδώ μπορείτε να δώσετε url εικόνας

en: Hide Author Box
el: Απόκρυψη πλαισίου συντάκτη

en: Hide Featured Image on Post
el: Απόκρυψη Προτεινόμενης Εικόνας στο Post

en: Hide Logo Image
el: Απόκρυψη εικόνας λογοτύπου

en: Hide Navigation Until Scroll
el: Απόκρυψη πλοήγησης μέχρι μετακίνησης

en: Hide Post Rating
el: Απόκρυψη αξιολόγησης δημοσίευσης

en: Hide Project Categories
el: Απόκρυψη κατηγοριών έργων

en: Hide Project Titles
el: Απόκρυψη τίτλων έργου

en: Hide Related Posts
el: Απόκρυψη σχετικών μηνυμάτων

en: Hide Title &amp; Meta on Post
el: Απόκρυψη τίτλου & μεταβείτε στην ανάρτηση

en: Hide empty categories
el: Απόκρυψη κενών κατηγοριών

en: Highest Rated
el: Υψηλότερη βαθμολογία

en: Home
el: Σπίτι

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: Homepage Basic
el: Αρχική σελίδα Βασικά

en: Homepage SEO
el: Αρχική σελίδα SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
el: Προσαρμοσμένος τίτλος αρχικής σελίδας

en: Homepage meta description (if enabled)
el: Περιγραφή meta αρχικής σελίδας (αν είναι ενεργοποιημένη)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
el: Κεντρικές λέξεις-κλειδιά meta (αν είναι ενεργοποιημένες)

en: Hover Overlay Color
el: Χρώμα επικαλύψεως του δείκτη

en: Hover Overlay Icon Color
el: Χρώμα εικονιδίου χρώματος επικάλυψης

en: Hover Overlay Icon Picker
el: Μετακίνηση εικονιδίου επικάλυψης με μοχλό

en: Hover/Active Link Color
el: Χρώμα δεσμού αιωρήματος / ενεργού συνδέσμου

en: Icon
el: Εικόνισμα

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
el: Εάν οι ειδικοί τίτλοι είναι απενεργοποιημένοι, επιλέξτε τη μέθοδο αυτόματης παραγωγής

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Εάν δεν χρησιμοποιείτε τους τίτλους των κομματιών μετά την αποκοπή, μπορείτε ακόμα να ελέγχετε τον τρόπο δημιουργίας των τίτλων σας. Εδώ μπορείτε να επιλέξετε τη σειρά που θα θέλατε να εμφανίζεται ο τίτλος του μηνύματός σας και το όνομα του ιστολογίου σας ή μπορείτε να καταργήσετε πλήρως το όνομα του ιστολογίου από τον τίτλο.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Εάν δεν χρησιμοποιείτε τους τίτλους των κομματιών μετά την αποκοπή, μπορείτε ακόμα να έχετε τον έλεγχο των hw που δημιουργούν οι τίτλοι σας. Εδώ μπορείτε να επιλέξετε τη σειρά που θα θέλατε να εμφανίζεται ο τίτλος του μηνύματός σας και το όνομα του ιστολογίου σας ή μπορείτε να καταργήσετε πλήρως το όνομα του ιστολογίου από τον τίτλο.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
el: Αν έχετε ενεργοποιήσει τους προσαρμοσμένους τίτλους, μπορείτε να προσθέσετε τον προσαρμοσμένο τίτλο σας εδώ. Ό, τι πληκτρολογείτε εδώ θα τοποθετηθεί μεταξύ των ετικετών <title> </ title> στο header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
el: Αν έχετε ενεργοποιήσει τις μετα-περιγραφές, μπορείτε να προσθέσετε την προσαρμοσμένη περιγραφή σας εδώ.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
el: Αν έχετε ενεργοποιήσει τις λέξεις-κλειδιά meta, μπορείτε να προσθέσετε εδώ τις προσαρμοσμένες λέξεις-κλειδιά. Οι λέξεις-κλειδιά πρέπει να διαχωρίζονται με κόμμα. Για παράδειγμα: wordpress, θέματα, πρότυπα, κομψά

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
el: Εάν θέλετε να εμφανίζονται κατηγορίες στην μπάρα πλοήγησης που δεν έχουν αναρτήσεις σε αυτές, απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή. Από προεπιλογή, οι κενές κατηγορίες είναι κρυμμένες

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
el: Αν θέλετε να προσθέσετε μια μετα-περιγραφή στην ανάρτησή σας, μπορείτε να το κάνετε χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για τις περιγραφές που θα εμφανίζονται στις σελίδες μετάδοσης. Μπορείτε να προσθέσετε την περιγραφή meta χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία με βάση το προσαρμοσμένο όνομα πεδίου που ορίζετε παρακάτω.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
el: Εάν θέλετε να προσθέσετε μετα-λέξεις-κλειδιά στην ανάρτησή σας, μπορείτε να το κάνετε χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη ώστε οι λέξεις-κλειδιά να εμφανίζονται στις σελίδες δημοσίευσης. Μπορείτε να προσθέσετε τις λέξεις-κλειδιά meta χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία με βάση το προσαρμοσμένο όνομα πεδίου που ορίζετε παρακάτω.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
el: Αν θέλετε να καταργήσετε τα αναπτυσσόμενα μενού από τη γραμμή πλοήγησης των κατηγοριών, απενεργοποιήστε αυτήν τη λειτουργία.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
el: Αν θέλετε να καταργήσετε τα αναπτυσσόμενα μενού από τη σελίδα πλοήγησης των σελίδων, απενεργοποιήστε αυτή τη λειτουργία.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
el: Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τη δική σας προσαρμοσμένη εικόνα favicon κάντε κλικ στο κουμπί Upload Image.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
el: Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τη δική σας προσαρμοσμένη ετικέτα λογότυπων, κάντε κλικ στο κουμπί "Αποστολή εικόνας".

en: Ignore Displayed Posts
el: Αγνόηση εμφανισμένων μηνυμάτων

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Alt Text
el: Εικόνα Alt Text

en: Image Alt Text:
el: Εικόνα Alt Κείμενο:

en: Image Height
el: Ύψος εικόνας

en: Image URL
el: Διεύθυνση URL εικόνας

en: Image Url
el: Διεύθυνση URL της εικόνας

en: Image Url:
el: Διεύθυνση URL εικόνας:

en: Image Width
el: Πλάτος εικόνας

en: Image doesn't exist
el: Δεν υπάρχει εικόνα

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
el: Σε ορισμένες περιπτώσεις, οι χρήστες θα θέλουν να δημιουργήσουν γονικές κατηγορίες ή συνδέσμους ως κάτοχοι θέσης για να διατηρήσουν μια λίστα με συνδέσμους ή κατηγορίες παιδιών. Σε αυτήν την περίπτωση δεν είναι επιθυμητό να υπάρχουν οι γονείς συνδέσεις που οδηγούν οπουδήποτε, αλλά απλώς εξυπηρετούν μια οργανωτική λειτουργία. Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα αφαιρέσει τους συνδέσμους από όλες τις γονικές σελίδες / κατηγορίες, έτσι ώστε να μην οδηγούν οπουδήποτε, όταν κάνουν κλικ.

en: Inactive Footer Sidebar
el: Ανενεργή πλευρική γραμμή υποσέλιδου

en: Inactive Tab Background Color
el: Ανενεργό χρώμα φόντου καρτέλας

en: Index Page SEO
el: Σελίδα ευρετηρίου SEO

en: Input Field Padding
el: Πληκτρολόγηση πεδίου εισόδου

en: Input Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς εισόδου

en: Input Font Style
el: Εισαγωγή στυλ γραμματοσειράς

en: Input adsense code
el: Εισαγωγή κώδικα adsense

en: Input advertisement destination url
el: Διεύθυνση URL προορισμού διαφήμισης εισαγωγής

en: Input advertisement image
el: Εικόνα διαφημίσεων εισόδου

en: Inset
el: Ενθεση

en: Instagram
el: Ίνσταγκραμ

en: Instagram Profile Url
el: Instagram Προφίλ Url

en: Invalid post
el: Μη έγκυρη ανάρτηση

en: Italic
el: Πλαίσιο

en: Join Now
el: Πάρε μέρος τώρα

en: Latest
el: Αργότερο

en: Layout
el: Σχέδιο

en: Layout Settings
el: Ρυθμίσεις διάταξης

en: Layout Usage
el: Χρήση διάταξης

en: Leave a Reply to %s
el: Αφήστε μια απάντηση στο %s

en: Leave a reply
el: Αφήστε μια απάντηση

en: Left
el: Αριστερά

en: Left to Right
el: Από αριστερά προς τα δεξιά

en: Left/Right
el: Αριστερά δεξιά

en: Left/Right or Centered?
el: Αριστερά / δεξιά ή κεντραρισμένο;

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
el: Το μήκος του τίτλου πρέπει να περιοριστεί για να αποφευχθεί το ακατάλληλο ύψος λεζάντας σε στενή στήλη

en: Letter Spacing
el: Επιστολή διαστήματος

en: Limit
el: Οριο

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link Format Options
el: Επιλογές μορφοποίησης συνδέσμου

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Link URL
el: Διεύθυνση URL σύνδεσης

en: Link Url:
el: Διεύθυνση URL συνδέσμου:

en: Link text
el: Κείμενο συνδέσμου

en: List Meta
el: Λίστα Meta

en: List Title
el: Τίτλος λίστας

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Login
el: Σύνδεση

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Logo Height
el: Ύψος λογότυπου

en: Logout
el: Αποσυνδέση

en: Lost my Password
el: Ξεχάσατε τον κωδικό μου

en: Magazine Homepage
el: Ιστοσελίδα περιοδικών

en: Main Body
el: Κύριο σώμα

en: Main Meta
el: Κύρια Meta

en: Main Post Area
el: Περιοχή κύριας θέσης

en: Main Post Entry
el: Εισαγωγή κύριας δημοσίευσης

en: Main Post Excerpt
el: Κεντρικό αποσπασμένο μήνυμα

en: Main Post Meta
el: Κύρια Δημοσίευση Μέτα

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
el: Κυριότερες Δημοσιεύσεις Μεταβατικές Εικόνες (Αξιολόγηση & Σχόλια)

en: Main Post Overlay
el: Κύρια επικάλυψη αλληλογραφίας

en: Main Post Overlay Icon
el: Εικονίδιο κύριας επικάλυψης αλληλογραφίας

en: Main Post Title
el: Τίτλος κύριας δημοσίευσης

en: Main Sidebar
el: Κύρια πλευρική γραμμή

en: Main Title
el: Κύριος τίτλος

en: Make Fullwidth
el: Κάνετε Fullwidth

en: Map
el: Χάρτης

en: Map Format Options
el: Επιλογές μορφοποίησης χάρτη

en: Map Pin Address
el: Χάρτης Ανάρτησης διεύθυνσης

en: Masonry
el: Τοιχοποιία

en: Masonry Blog Category
el: Κατηγορία Τοιχοποιίας Blog

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
el: Κατηγορία Blog Τζάκπορ Με Προτεινόμενα Θέσεις

en: Masonry Blog Homepage
el: Ιστοσελίδα Ιστοσελίδας Τοιχοποιίας

en: Max Width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Max. Title Characters
el: Μέγιστη. Τίτλοι Χαρακτήρες

en: Maximum 200
el: Μέγιστο 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
el: Mega Menu 2 Προτεινόμενο και Πρόσφατο κατάλογο

en: Mega Menu 3 Featured
el: Mega Μενού 3 Προτεινόμενα

en: Mega Menu List
el: Λίστα μενού μενού

en: Menu Height
el: Ύψος μενού

en: Message
el: Μήνυμα

en: Meta Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς Meta

en: Meta Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς Meta

en: Minify And Combine CSS Files
el: Μείωση και συνδυασμός αρχείων CSS

en: Minify And Combine Javascript Files
el: Μείωση και συνδυασμός αρχείων Javascript

en: Module Head
el: Μονάδα επικεφαλής

en: Module Header
el: Κεφαλίδα μονάδας

en: Module Subheader
el: Υποκεφάλαιο ενότητας

en: Most Popular
el: Δημοφιλέστερος

en: Most Recent
el: Πρόσφατα

en: MySpace
el: Ο χώρος μου

en: Name
el: Ονομα

en: Name Font Style
el: Όνομα στυλ γραμματοσειράς

en: Name displayed internally in builder for this ad
el: Όνομα που εμφανίζεται εσωτερικά σε δημιουργό για αυτήν τη διαφήμιση

en: Name field cannot be empty.
el: Το πεδίο Όνομα δεν μπορεί να είναι άδειο.

en: Nav Arrow Background Color
el: Χρώμα φόντου βέλους Nav

en: Nav Arrow Color
el: Χρώμα βέλους Nav

en: Nav Icon
el: Εικονίδιο Nav

en: Nav Icon Hover
el: Εικονίδιο πλοήγησης

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: New Category Layout
el: Διάταξη νέας κατηγορίας

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
el: Νέο μήνυμα από %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
el: Νέο Έργο

en: New Skill Name
el: Νέο όνομα δεξιοτήτων

en: New Tab
el: Νέα καρτέλα

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Νεότερα σχόλια <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
el: Επόμενο

en: Next &raquo;
el: Επόμενο "

en: Next Tab
el: Επόμενη καρτέλα

en: No
el: Οχι

en: No Animation
el: Κανένα Animation

en: No Mega Menu
el: Δεν υπάρχει μενού Mega

en: No Sidebar
el: Δεν πλευρική γραμμή

en: No Skills Found
el: Δεν βρέθηκαν δεξιότητες

en: No Video Found
el: Δεν βρέθηκε βίντεο

en: No available options.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες επιλογές.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
el: Δεν υπάρχει πλευρική γραμμή, προβολή μονής στήλης με το πλαίσιο Λεπτομέρειες έργου κάτω από το περιεχόμενο

en: Nothing found
el: Δεν βρέθηκε τίποτα

en: Nothing found in Trash
el: Τίποτα δεν βρέθηκε στο Κάδο απορριμμάτων

en: Number Counter
el: Αριθμομηχανή

en: Number Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς αριθμού

en: Number Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς αριθμού

en: Number of Posts displayed on Archive pages
el: Αριθμός δημοσιεύσεων που εμφανίζονται στις σελίδες αρχείων

en: Number of Posts displayed on Category page
el: Αριθμός δημοσιεύσεων που εμφανίζονται στη σελίδα κατηγορίας

en: Number of Posts displayed on Search pages
el: Αριθμός δημοσιεύσεων που εμφανίζονται στις σελίδες αναζήτησης

en: Number of Posts displayed on Tag pages
el: Αριθμός δημοσιεύσεων που εμφανίζονται στις σελίδες ετικετών

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
el: Αριθμός προϊόντων που εμφανίζονται στις σελίδες του αρχείου WooCommerce

en: Number of comments to show:
el: Αριθμός σχολίων που θα προβληθούν:

en: Number of dropdown tiers shown
el: Αριθμός εμφανίσιμων επιπέδων

en: Number of posts to show:
el: Αριθμός θέσεων που θα προβληθούν:

en: OR
el: Ή

en: Only display featured posts.
el: Εμφανίστε μόνο τις εμφανισμένες αναρτήσεις.

en: Open Project URL in new window
el: Ανοίξτε τη διεύθυνση URL του έργου σε νέο παράθυρο

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
el: επί

en: Open link in new window
el: Ανοίξτε το σύνδεσμο σε νέο παράθυρο

en: Options
el: Επιλογές

en: Order Category Links by Ascending/Descending
el: Κατηγορία Παραγγελίας Σύνδεσμοι ανά Αύξουσα / Φθίνουσα

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
el: Παραγγελία σελίδων Σύνδεσμοι ανά Αύξουσα / Φθίνουσα

en: Our Authors
el: Οι συντάκτες μας

en: Outset
el: Αρχή

en: Overlay
el: Επικάλυμμα

en: PASSWORD
el: ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ

en: Padding
el: Υλικό παραγεμίσματος

en: Page IDs, separated by commas.
el: Τα αναγνωριστικά σελίδας, διαχωρισμένα με κόμματα.

en: Page Name
el: Όνομα σελίδας

en: Page not found
el: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Pagination Active Background Color
el: Πλαίσιο ενεργού χρώματος φόντου

en: Pagination Active Color
el: Ενεργοποίηση χρώματος

en: Pagination Background
el: Πλαίσιο υποδιαιρέσεως

en: Pagination Background Color
el: Χρώμα φόντου υποδιαιρέσεως

en: Pagination Color
el: Χρώμα Σελίδωσης

en: Pagination Item
el: Στοιχείο Σελίδωσης

en: Pagination Item Active
el: Ετικέτα στοιχείου ενεργότητας

en: Parent Skill
el: Γονική ικανότητα

en: Parent Skill:
el: Γονική ικανότητα:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
el: Επικολλήστε εδώ τη διεύθυνση url εικόνας, εάν επιλέξατε τον τύπο του slider "images"

en: Percent Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς επί τοις εκατό

en: Percent Font Style
el: Περίπτωση στυλ γραμματοσειράς

en: Person
el: Πρόσωπο

en: Place your adsense code here.
el: Τοποθετήστε τον κωδικό AdSense εδώ.

en: Please enter a valid email address.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Popular
el: Δημοφιλής

en: Popular Skills
el: Δημοφιλείς δεξιότητες

en: Portfolio Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας χαρτοφυλακίου

en: Portrait Border Radius
el: Πλευρική ακτίνα πορτρέτου

en: Post
el: Θέση

en: Post Background Color
el: Χρώμα φόντου Post

en: Post Caption
el: Δημοσίευση υποτίτλων

en: Post Comment
el: Αναρτήστε Σχόλιο

en: Post Entry
el: Δημοσίευση Δημοσίευσης

en: Post Excerpt
el: Δημοσίευση απόσπασμα

en: Post Featured Image
el: Δημοσίευση Προτεινόμενης Εικόνας

en: Post Format Audio Player
el: Μετάφραση αρχείων ήχου

en: Post Format Audio Wrapper
el: Μετάφραση μορφής ήχου

en: Post Format Gallery Nav
el: Γράμματα Post Format Nav

en: Post Format Gallery Nav Hover
el: Γράφημα μετά φόρμας

en: Post Format Gallery Nav Icon
el: Εικόνα επικόλλησης της εικόνας για το μήνυμα Post

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
el: Γράμματα Post Format Gallery Nav Icon Hover

en: Post Format Icon
el: Εικονίδιο Post Format

en: Post Format Icon Background Color
el: Χρώμα φόντου εικονιδίου μορφής μετά

en: Post Format Link Background
el: Μορφή συνδέσμου μετά φόρμας

en: Post Format Quote Background
el: Post Μορφή Quote Ιστορικό

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
el: Post Meta Εικόνες (Αξιολόγηση & Σχόλια)

en: Post Overlay
el: Post Επικάλυψη

en: Post Overlay Icon
el: Εικονίδιο Επικάλυψης μετά

en: Post Read More
el: Δημοσίευση Διαβάστε περισσότερα

en: Post Read More Icon
el: Δημοσίευση Διαβάστε Περισσότερα Εικονίδιο

en: Post Review Score Bar
el: Δημοσίευση βαθμολογικού πίνακα βαθμολογίας

en: Post Title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post Title Font Size
el: Δημοσίευση τίτλου γραμματοσειράς τίτλου

en: Post Title Font Style
el: Δημοσίευση στυλ γραμματοσειράς τίτλου

en: Post info section
el: Δημοσίευση πληροφοριών

en: Post not found
el: Η δημοσίευση δεν βρέθηκε

en: Posted by %s
el: Δημοσιεύτηκε από το %s

en: Posts
el: Δημοσιεύσεις

en: Posts By: %s
el: Δημοσιεύσεις από: %s

en: Posts Carousel
el: Θέσεις καρουσέλ

en: Posts Limit
el: Όριο μηνυμάτων

en: Posts List Area
el: Περιοχή λίστας θέσεων

en: Posts List Entry
el: Καταχώρηση λίστας θέσεων

en: Posts List Meta
el: Λίστα Μηνυμάτων Μηνύματα

en: Posts List Meta Icon
el: Λίστα μηνυμάτων Μηνύματα Meta

en: Posts List Thumbnail
el: Λίστα αναρτήσεων στη μικρογραφία

en: Posts List Title
el: Τίτλος λίστας θέσεων

en: Posts Per Page
el: Δημοσιεύσεις ανά σελίδα

en: Posts by %s
el: Δημοσιεύσεις από %s

en: Previous
el: Προηγούμενος

en: Previous Tab
el: Προηγούμενη καρτέλα

en: Price Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Price Font Style
el: Τιμή στυλ γραμματοσειράς

en: Pricing Table
el: Πίνακας τιμών

en: Primary Heading
el: Πρωτοβάθμια επικεφαλίδα

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
el: Πρωτοβάθμια επικεφαλίδα: Όνομα κατηγορίας, Υποκλειδί: Φίλτρο

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
el: Κύριος τίτλος: Φίλτρο, Υποκλειδί: Όνομα κατηγορίας

en: Primary Menu
el: Κύριο μενού

en: Primary Menu Bar Settings
el: Ρυθμίσεις κύριας γραμμής μενού

en: Print
el: Τυπώνω

en: Product Name Font Size
el: Όνομα προϊόντος Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Product Name Font Style
el: Όνομα προϊόντος Στυλ γραμματοσειράς

en: Project Categories
el: Κατηγορίες έργων

en: Project Description:
el: Περιγραφή Έργου:

en: Project Details
el: Λεπτομέρειες έργου

en: Project Details Location
el: Λεπτομέρειες σχεδίου Τοποθεσία

en: Project Details Title
el: Λεπτομέρειες σχεδίου Τίτλος

en: Project Details box as sidebar
el: Λεπτομέρειες έργου πλαίσιο ως πλευρική γραμμή

en: Project Details:
el: Λεπτομέρειες προγράμματος:

en: Project Gallery
el: Έκθεση έργου

en: Project Sidebar
el: Πλευρική γραμμή έργου

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
el: Δεξιότητες έργου

en: Project Skills
el: Δεξιότητες έργου

en: Project URL
el: Διεύθυνση URL έργου

en: Project URL Text
el: Κείμενο URL του έργου

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
el: Ικανότητα Έργου

en: Quote
el: Παραθέτω, αναφορά

en: Quote Attribution
el: Αναφορά παραπόνου

en: Quote Format Options
el: Επιλογές μορφοποίησης Quote

en: Quote Text
el: Κείμενο προσφοράς

en: RSS Icon Url
el: Εικονίδιο RSS εικονιδίων

en: Rate:
el: Τιμή:

en: Rating (%):
el: Εκτίμηση (%):

en: Rating: %0.2f
el: Βαθμολογία:% 0.2f

en: Ratings
el: Ακροαματικότητα

en: Re-Authorize
el: Επαναχορήγηση

en: Read Extra Documentation
el: Διαβάστε την πρόσθετη τεκμηρίωση

en: Read More
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Read More Button
el: Διαβάστε περισσότερα κουμπί

en: Recent
el: Πρόσφατος

en: Recent Comments
el: πρόσφατα σχόλια

en: Recent Posts
el: Πρόσφατες δημοσιεύσεις

en: Recent Reviews
el: Πρόσφατες αναθεωρήσεις

en: Recent Tweets
el: Πρόσφατα Tweets

en: Recent Videos
el: Πρόσφατα βίντεο

en: Related Posts
el: σχετικές αναρτήσεις

en: Remove Drop Shadow
el: Αφαιρέστε τη σκιά απόσπασης

en: Remove Vertical Divider
el: Αφαιρέστε τον κατακόρυφο διαχωριστή

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset to Defaults
el: Επαναφορά στα προεπιλεγμένα

en: Responsive shortcodes
el: Ακριβείς κωδικοποιητές

en: Retweet
el: Κάνετε retweet

en: Review
el: Ανασκόπηση

en: Review Box Contents
el: Περιεχόμενα πλαισίου αναθεώρησης

en: Review Box Title
el: Τίτλος πλαισίου αξιολόγησης

en: Ridge
el: Κορυφογραμμή

en: Right
el: σωστά

en: Right to Left
el: Δεξιά προς τα αριστερά

en: Role Editor
el: Επεξεργαστής ρόλων

en: Sale Badge Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς σήματος πώλησης

en: Sale Badge Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς εμβλήματος πώλησης

en: Sale Price Font Size
el: Τιμή πώλησης Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Sale Price Font Style
el: Τιμή πώλησης γραμματοσειράς

en: Sample Post Title
el: Δείγμα Τίτλου Δημοσίευσης

en: Save Changes
el: Αποθήκευσε τις αλλαγές

en: Scale In From Center
el: Κλίμακα από το κέντρο

en: Scale In From Left
el: Κλίμακα από αριστερά

en: Scale In From Right
el: Κλίμακα από δεξιά

en: Score %1$d%%
el: Βαθμολογία %1$d%%

en: Score: %1$s
el: Βαθμολογία: %1$s

en: Search & Cart Font
el: Αναζήτηση & Κάρτα γραμματοσειράς

en: Search & Cart Font Style
el: Αναζήτηση & Κάρτα στυλ γραμματοσειράς

en: Search Layouts
el: Αναζήτηση διάταξης

en: Search Project Skills
el: Αναζήτηση δεξιοτήτων έργου

en: Search Projects
el: Αναζήτηση έργων

en: Search Results for: %s
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για: %s

en: Search results for "%s"
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για " %s"

en: Search, Cart, & Icon Background Color
el: Αναζήτηση, καλάθι & εικονίδιο Χρώμα φόντου

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
el: Αναζήτηση, Καλάθι, & Εικονίδιο Διάστιχο

en: Search, Cart, & Icon Text Color
el: Αναζήτηση, καλάθι & εικονίδιο Χρώμα κειμένου

en: Search, Cart, & Icon Text Size
el: Αναζήτηση, Καλάθι και εικονίδιο Μέγεθος κειμένου

en: Secondary Menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Secondary Menu Bar Settings
el: Ρυθμίσεις δευτερεύουσας γραμμής μενού

en: Select
el: Επιλέγω

en: Select Animation Effect
el: Επιλέξτε Effect Animation

en: Select Page
el: Επιλέξτε Page

en: Select Slider Type here
el: Επιλέξτε Τύπος διαφάνειας εδώ

en: Select between expanded and closed state
el: Επιλέξτε μεταξύ διευρυμένης και κλειστής κατάστασης

en: Select yes if the link should be opened in a new window
el: Επιλέξτε "Ναι" εάν ο σύνδεσμος πρέπει να ανοίξει σε νέο παράθυρο

en: Send
el: Στείλετε

en: Send Email to
el: Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε

en: Separate Skills with Commas
el: Ξεχωριστές δεξιότητες με κόπρανα

en: Set as Image
el: Ορίστε ως εικόνα

en: Share "%s" via %s
el: Μοιραστείτε το " %s" μέσω %s

en: Share:
el: Μερίδιο:

en: Sharing Icons to Display
el: Κοινή χρήση εικονιδίων για προβολή

en: Shop
el: Κατάστημα

en: Short description
el: Σύντομη περιγραφή

en: Shortcodes
el: Σύντομοι κωδικοί

en: Show Author
el: Εμφάνιση συγγραφέα

en: Show Author Box
el: Εμφάνιση πλαισίου συντάκτη

en: Show Categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Show Comment Count
el: Εμφάνιση αριθμού σχολίων

en: Show Comments
el: Εμφάνιση σχολίων

en: Show Date
el: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Show Divider
el: Εμφάνιση διαχωριστή

en: Show Dribbble Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Dribbble

en: Show Excerpt
el: Εμφάνιση απόσπασμα

en: Show Facebook Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Facebook

en: Show Featured Image
el: Εμφάνιση Προτεινόμενης Εικόνας

en: Show Full Content
el: Εμφάνιση πλήρους περιεχομένου

en: Show Google+ Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Google+

en: Show Instagram Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Instagram

en: Show Pagination
el: Εμφάνιση σελίδας

en: Show Pinterest Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Pinterest

en: Show Post Count
el: Εμφάνιση του αριθμού των μηνυμάτων

en: Show Posts Count
el: Εμφάνιση μηνυμάτων αναμέτρησης

en: Show RSS Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου RSS

en: Show Rating
el: Εμφάνιση Βαθμολογίας

en: Show Ratings
el: Εμφάνιση αξιολογήσεων

en: Show Read More Button
el: Κουμπί "Περισσότερα κουμπιά"

en: Show Related Posts
el: Εμφάνιση σχετικών μηνυμάτων

en: Show Search Bar
el: Εμφάνιση γραμμής αναζήτησης

en: Show Social Icons
el: Εμφάνιση κοινωνικών εικόνων

en: Show Stumbleupon Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Stumbleupon

en: Show Top Border?
el: Εμφάνιση κορυφαίων ορίων;

en: Show Trending Bar
el: Εμφάνιση γραμμής αναβάθμισης

en: Show Tumblr Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Tumblr

en: Show Twitter Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Twitter

en: Show WooCommerce Cart
el: Εμφάνιση του καλαθιού WooCommerce

en: Show Youtube Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου YouTube

en: Show author box
el: Εμφάνιση πλαισίου συντάκτη

en: Show comments on pages
el: Εμφάνιση σχολίων στις σελίδες

en: Show comments on posts
el: Εμφάνιση σχολίων στις αναρτήσεις

en: Show dropdown menus
el: Εμφάνιση αναπτυσσόμενων μενού

en: Show related posts
el: Εμφάνιση σχετικών δημοσιεύσεων

en: Sidebar
el: Πλευρική γραμμή

en: Sidebar Location
el: Τοποθεσία πλευρικού μπαρ

en: Sidebar Width
el: Πλάτος πλευρικής εργαλειοθήκης

en: Sidebar location
el: Θέση πλευρικού μπαρ

en: Sidebar, Project Details box below content
el: Πλαϊνό πλαίσιο, Λεπτομέρειες έργου κάτω από το περιεχόμενο

en: Sidebar/Widget Area
el: Πλευρική όψη / περιοχή Widget

en: Single Page Layout
el: Ενιαία διάταξη σελίδας

en: Single Post Layout
el: Ενιαία διάταξη διάταξης δημοσίευσης

en: Single Post Page SEO
el: Ενιαία δημοσίευση σελίδας SEO

en: Sitemap Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας χάρτη ιστοτόπου

en: Sitemap Sections Display
el: Παρουσίαση ενότητας χάρτη ιστοτόπου

en: Sizing
el: Κόλλα

en: Skills:
el: Δεξιότητες:

en: Slide In Horizontally
el: Ολισθήστε οριζόντια

en: Slide In Vertically
el: Σύρετε κάθετα

en: Slider
el: Ολισθητής

en: Slider Type
el: Τύπος ρυθμιστικού

en: Smooth Scrolling
el: Ομαλή κύλιση

en: Social Follow
el: Κοινωνική Ακολουθήστε

en: Social Icons Color
el: Κοινωνικά χρώματα εικονιδίων

en: Social Icons Size
el: Μέγεθος κοινωνικών εικονιδίων

en: Social Media Links
el: Σύνδεσμοι κοινωνικών μέσων

en: Social Media Networks
el: Δίκτυα κοινωνικής δικτύωσης

en: Social Network Follower Count Refresh
el: Ανανέωση αριθμού ακολουθών κοινωνικών δικτύων

en: Social Network Icon Size
el: Μέγεθος εικονιδίου κοινωνικού δικτύου

en: Solid
el: Στερεός

en: Sorry, No Posts Found
el: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν αναρτήσεις

en: Sorry, no posts found.
el: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν αναρτήσεις.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
el: Ταξινόμηση κατηγοριών Σύνδεσμοι με Όνομα / Αναγνωριστικό / Ομάδα Slug / Count / Term

en: Sort Method
el: Μέθοδος ταξινόμησης

en: Sort Order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Sort Pages Links
el: Ταξινόμηση σελίδων Σύνδεσμοι

en: Standard
el: Πρότυπο

en: Standard Blog Category
el: Πρότυπη Κατηγορία Blog

en: Standard Blog Category With Featured Posts
el: Βασική κατηγορία Blog με Προτεινόμενα Θέματα

en: Standard Blog Homepage
el: Αρχική σελίδα τυποποιημένου ιστολογίου

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
el: Standard ή στυλ τοιχοποιίας για σελίδες αρχείων

en: Star
el: Αστέρι

en: Start on New Line
el: Ξεκινήστε στη Νέα Γραμμή

en: Start on New Line?
el: Ξεκινήστε στη Νέα Γραμμή;

en: Start the ad's output on a new line?
el: Ξεκινήστε την έξοδο της διαφήμισης σε μια νέα γραμμή;

en: State
el: κατάσταση

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stumbleupon
el: Σκοντάψουν επάνω

en: Stumbleupon Profile Url
el: Stumbleupon Προφίλ Url

en: Sub Heading
el: Υποκλειδί

en: Subheader
el: Υποκεφάλαιο

en: Subheader Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς υποτίτλων

en: Subheader Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς υποτίτλων

en: Subject
el: Θέμα

en: Subscribe
el: Εγγραφείτε

en: Summary
el: Περίληψη

en: Summary Title
el: Συνοπτικός τίτλος

en: TRENDING:
el: ΤΑΣΕΙΣ:

en: Tab
el: Αυτί

en: Tab Content
el: Περιεχόμενο καρτελών

en: Tab Item
el: Στοιχείο καρτέλας

en: Tab Item Active
el: Στοιχείο καρτέλας Ενεργό

en: Tab Item Hover
el: Στοιχείο καρτέλας Τοποθετήστε το δείκτη

en: Tab Settings
el: Ρυθμίσεις καρτέλας

en: Tab Text
el: Καρτέλα κειμένου

en: Tabbed Posts
el: Μηνύματα με καρτέλες

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Tabs Background
el: Καρτέλα Ιστορικό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Testimonial
el: Πιστοποιητικό

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text Size
el: Μέγεθος κειμένου

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
el: Κείμενο για την κεφαλίδα της ενότητας. Αφήστε κενό για καμία κεφαλίδα για την ενότητα.

en: Thanks for contacting us.
el: Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
el: Η διαφήμιση HTML, εάν δεν χρησιμοποιείτε τη διεύθυνση URL και τον σύνδεσμο εικόνας παραπάνω.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
el: Η λειτουργία Χάρτη χρησιμοποιεί το API Χαρτών Google και απαιτεί τη λειτουργία ενός έγκυρου κλειδιού API Google. Πριν χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία χαρτών, βεβαιωθείτε ότι έχετε προσθέσει το κλειδί API σας μέσα στον πίνακα επιλογών Extra Theme Options. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο δημιουργίας του κλειδιού API Google <a href="%1$s" target="_blank">εδώ</a> .

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
el: Η ενότητα "Χάρτες" χρησιμοποιεί το API Χαρτών Google και απαιτεί να λειτουργεί ένα έγκυρο κλειδί API Google. Πριν χρησιμοποιήσετε τη λειτουργική μονάδα χάρτη, βεβαιωθείτε ότι έχετε προσθέσει το κλειδί API εδώ. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο δημιουργίας του κλειδιού API Google <a target="_blank" href="%1$s">εδώ</a> .

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
el: Η διεύθυνση URL του βίντεο από έναν <a href="%s" target="_blank">υποστηριζόμενο πάροχο βίντεο</a> ή μια διεύθυνση URL οποιουδήποτε βίντεο. Κάντε κλικ στην επιλογή "Προσθήκη διεύθυνσης βίντεο" για να προσθέσετε περισσότερους τύπους αρχείων. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, κ.λπ.)

en: The color used for this category throughout the site.
el: Το χρώμα που χρησιμοποιείται για αυτήν την κατηγορία σε όλη την τοποθεσία.

en: The color used for this user throughout the site.
el: Το χρώμα που χρησιμοποιείται για αυτόν τον χρήστη σε όλο τον ιστότοπο.

en: The format for the date display in PHP date() format
el: Η μορφή της ημερομηνίας εμφανίζεται σε μορφή PHP date ()

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
el: Το όνομα της σελίδας σας στο facebook, όχι η πλήρης διεύθυνση URL. Εάν η διεύθυνση URL του facebook σας είναι: "http://www.facebook.com/elegantthemes", τότε το όνομα της σελίδας σας είναι: "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
el: Ο αριθμός των αναρτήσεων ανά σελίδα.

en: The number of posts shown.
el: Ο αριθμός των αναρτημένων θέσεων.

en: The primary heading.
el: Η κύρια επικεφαλίδα.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
el: Η ταχύτητα, σε δευτερόλεπτα, στην οποία θα περιστρέφεται αυτόματα στην επόμενη διαφάνεια.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
el: Η ταχύτητα, σε δευτερόλεπτα, στην οποία το ρυθμιστικό θα περιστρέφεται αυτόματα στην επόμενη διαφάνεια. Αφήστε κενό για να απενεργοποιήσετε την αυτόματη αναπαραγωγή.

en: The sub heading.
el: Η υποδιαίρεση.

en: Theme Customizer
el: Θέμα Customizer

en: Theme Options
el: επιλογές θέματος

en: There was a problem, please try again.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα, δοκιμάστε ξανά.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
el: Αυτό ελέγχει την προεπιλεγμένη κατεύθυνση της κινούμενης κίνησης τεμπέλης.

en: This is an optional title to display for this module.
el: Αυτός είναι ένας προαιρετικός τίτλος για εμφάνιση για αυτήν την ενότητα.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να αλλάξετε τον τρόπο εμφάνισης των ημερομηνιών σας. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στον κώδικα WordPress εδώ: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Μορφοποίηση ημερομηνίας και ώρας</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να ελέγχετε πόσες σειρές των αναπτυσσόμενων μερών των σελίδων σας έχει στο προεπιλεγμένο θέμα που δημιουργήθηκε το κύριο μενού. Η αύξηση του αριθμού επιτρέπει την εμφάνιση πρόσθετων στοιχείων μενού. Αυτή η ρύθμιση δεν ισχύει Αν χρησιμοποιείτε ένα προσαρμοσμένο μενού και όχι το προεπιλεγμένο θέμα δημιουργήθηκε το κύριο μενού.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
el: Αυτές οι επιλογές σάς επιτρέπουν να ελέγχετε πόσα πεδία έχουν τα αναπτυσσόμενα μενού των σελίδων σας. Η αύξηση του αριθμού επιτρέπει την εμφάνιση πρόσθετων στοιχείων μενού.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
el: Αυτή η ανάρτηση προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης. Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης για να δείτε τα σχόλια.

en: This will add a border to the top side of the module.
el: Αυτό θα προσθέσει ένα περίγραμμα στην επάνω πλευρά της μονάδας.

en: This will be used as the border color for this module.
el: Αυτό θα χρησιμοποιηθεί ως χρώμα περιγράμματος για αυτήν την ενότητα.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
el: Αυτό θα χρησιμοποιηθεί ως χρώμα κειμένου για το κείμενο της κεφαλίδας της μονάδας.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
el: Αυτό θα αλλάξει την ετικέτα της μονάδας στον κατασκευαστή για εύκολη αναγνώριση.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
el: Αυτό θα ενεργοποιήσει τις γραμματοσειρές Google για γλώσσες που δεν είναι Αγγλικά.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
el: Αυτό θα επιτρέψει τη χρήση αποσπασμάτων σε αναρτήσεις ή σελίδες.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
el: Με αυτόν τον τρόπο θα επιστραφούν όλες οι ρυθμίσεις σε όλες τις σελίδες επιλογών στις προεπιλεγμένες τιμές τους. <strong>Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;</strong>

en: Title
el: Τίτλος

en: Title Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς τίτλου

en: Title Font Style
el: Τίτλος γραμματοσειράς τίτλου

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Toggle
el: Μεταβάλλω

en: Toggle Icon Size
el: Εναλλαγή μεγέθους εικονιδίου

en: Toggle Padding
el: Εναλλαγή γεμίσματος

en: Top
el: Μπλουζα

en: Top & Bottom Padding
el: Επάνω και κάτω επένδυση

en: Top Rated
el: Κορυφαία βαθμολογία

en: Top to Bottom
el: Αρχή προς τα κάτω

en: Trackbacks/Pingbacks
el: Trackbacks / Pingbacks

en: Trending Font
el: Τρέχουσα γραμματοσειρά

en: Trending Font Style
el: Τάση γραμματοσειράς

en: Trending Label Text Color
el: Τείχος χρώματος κειμένου ετικέτας

en: Trending Text Size
el: Τάση μεγέθους κειμένου

en: Trending Title Text Color
el: Τείχος χρώματος κειμένου τίτλου

en: Tumblr Profile Url
el: Tumblr Προφίλ Url

en: Turn pagination on or off.
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της σελίδωσης.

en: Turn the autoplay feature on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τη λειτουργία αυτόματης αναπαραγωγής.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την ημερομηνία διαγραφής της ημερομηνίας κάθε δημοσίευσης.

en: Turn the display of each post's author on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση του συντάκτη κάθε δημοσίευσης.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση των κατηγοριών κάθε θέσης.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση των συμβάντων κάθε μηνύματος.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση του αριθμού σχολίων κάθε μηνύματος.

en: Turn the display of each post's date on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση της ημερομηνίας κάθε μηνύματος.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση της εμφανιζόμενης εικόνας κάθε στίγματος.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση της βαθμολογίας κάθε μηνύματος.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την απεικόνιση των αστεριών αξιολόγησης κάθε θέματος.

en: Tweet
el: Τιτίβισμα

en: Twitter
el: Κελάδημα

en: Twitter Profile Url
el: Twitter Προφίλ Url

en: Type
el: Τύπος

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
el: Πληκτρολογήστε μια διεύθυνση και κάντε κλικ στο εύρημα για να τοποθετήσετε ένα δείκτη στη διεύθυνση αυτή.

en: Type of the box
el: Τύπος του κουτιού

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: Typography Settings
el: Ρυθμίσεις τυπογραφίας

en: URL of the ad image.
el: URL της εικόνας της διαφήμισης.

en: URL the ad's image links to.
el: Η διεύθυνση URL της εικόνας της διαφήμισης συνδέεται με.

en: Underline
el: Υπογραμμίζω

en: Update Skill
el: Ενημέρωση δεξιοτήτων

en: Upload
el: Ανεβάστε

en: Upload A Video File
el: Μεταφορτώστε ένα αρχείο βίντεο

en: Upload an Image
el: Μεταφορτώστε μια εικόνα

en: Uppercase
el: Ανώτατο

en: Use Google Fonts
el: Χρησιμοποιήστε τις γραμματοσειρές Google

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
el: Χρησιμοποιήστε την ως προεπιλογή για οποιαδήποτε κατηγορία που δεν έχει συγκεκριμένο σύνολο διάταξης.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
el: Χρησιμοποιήστε το συνδυασμένο και μικροσκοπικό αρχείο CSS για να επιταχύνετε τη φόρτωση της σελίδας του ιστότοπού σας.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
el: Χρησιμοποιήστε το συνδυασμένο και μικροσκοπικό αρχείο javascript για να επιταχύνετε τη φόρτωση της σελίδας του ιστότοπού σας.

en: Use excerpts when defined
el: Χρησιμοποιήστε αποσπάσματα όταν οριστεί

en: Use resizing
el: Χρησιμοποιήστε την αλλαγή μεγέθους

en: Use this layout as the default layout?
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη διάταξη ως προεπιλεγμένη διάταξη;

en: Use this layout as the home layout?
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη διάταξη ως τη διάταξη του σπιτιού;

en: Use this layout on the categories selected above.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη διάταξη στις παραπάνω κατηγορίες.

en: Used for icon button type
el: Χρησιμοποιείται για τον τύπο κουμπιών εικονιδίων

en: User Name
el: Ονομα χρήστη

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username:
el: Όνομα Χρήστη:

en: Vertically Centered
el: Κάθετα κεντραρισμένο

en: Video
el: βίντεο

en: Video Format Options
el: Επιλογές μορφής βίντεο

en: Video URL
el: Διεύθυνση URL βίντεο

en: View Category Layout
el: Προβολή κατηγορίας κατηγορίας

en: View Project
el: Προβολή έργου

en: View The Project
el: Δείτε το έργο

en: View all posts by %s
el: Δείτε όλες τις δημοσιεύσεις από %s

en: Website Content Width
el: Πλάτος περιεχομένου ιστότοπου

en: Website Gutter Width
el: Ιστοσελίδα Έντομα Πλάτος

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
el: Καλώς ήρθατε στο Extra! Πριν βυθιστείτε στο νέο σας θέμα, επισκεφθείτε τη σελίδα <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> για πρόσβαση σε δεκάδες σε βάθος tutorials.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
el: Όταν καθορίζετε τις λέξεις-κλειδιά χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία, πρέπει να χρησιμοποιήσετε αυτήν την τιμή για το προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα. Η τιμή του προσαρμοσμένου πεδίου πρέπει να είναι οι λέξεις-κλειδιά meta που θέλετε να χρησιμοποιήσετε, χωρισμένες με κόμμα.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
el: Όταν καθορίζετε την περιγραφή meta χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία, πρέπει να χρησιμοποιήσετε αυτήν την τιμή για το προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα. Η τιμή του προσαρμοσμένου πεδίου σας πρέπει να είναι η προσαρμοσμένη περιγραφή που θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
el: Όταν καθορίζετε τον τίτλο σας χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε αυτήν την τιμή για το προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα. Η τιμή του προσαρμοσμένου πεδίου πρέπει να είναι ο προσαρμοσμένος τίτλος που θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: Whether to show the post count.
el: Είτε πρόκειται να εμφανιστεί η καταμέτρηση των μηνυμάτων.

en: Widget Bullet Color
el: Χρώμα κουκκίδας γραφίδας

en: Widget Header Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς κεφαλίδας γραφικού στοιχείου

en: Widget Header Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς κεφαλίδας εικονοστοιχείων

en: Widget Heading Color
el: Χρώμα τομέα επικεφαλίδας

en: Widget Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου γραφικών

en: Widget Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Widget

en: WooCommerce Sidebar Location
el: Τοποθεσία πλευρικής γραμμής του WooCommerce

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
el: WooCommerce πλευρική γραμμή / περιοχή Widget

en: Yes
el: Ναί

en: You are already logged in.
el: Ειστε ηδη συνδεδεμενος.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να καταργήσετε το πλαίσιο συγγραφέων από τις μεμονωμένες σελίδες δημοσίευσης.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να καταργήσετε τα σχόλια και τη φόρμα σχολίων από τις μεμονωμένες σελίδες μετά.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να καταργήσετε τις σχετικές αναρτήσεις από μεμονωμένες αναρτήσεις.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
el: Μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο απόκτησης όλων των απαιτούμενων διαπιστευτηρίων API εδώ: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
el: Μπορείτε να βρείτε το αναγνωριστικό χρήστη στο τέλος της διεύθυνσης URL του Google+. Για παράδειγμα, εάν η διεύθυνση URL ήταν: http://plus.google.com/+elegentthemes, το αναγνωριστικό χρήστη θα ήταν: + elegenthemes

en: You don't have pages
el: Δεν έχετε σελίδες

en: Your Rating:
el: Βαθμολογία:

en: Your latest posts
el: Οι τελευταίες αναρτήσεις σας

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
el: Οι πιο πρόσφατες αναρτήσεις του ιστότοπού σας.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
el: Οι πιο πρόσφατες κριτικές του ιστότοπού σας (αναρτήσεις που έχουν ανασκόπηση).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
el: Τα πιο πρόσφατα Βίντεο του ιστότοπού σας (Δημοσιεύσεις που χρησιμοποιούν μορφότυπο βίντεο).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
el: Τα πιο πρόσφατα σχόλια του ιστότοπού σας.

en: Youtube Username
el: Όνομα Χρήστη στο Youtube

en: Zoom Icon Color
el: Μεγέθυνση εικονιδίου χρώματος

en: by
el: με

en: by %s
el: από %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
el: Σαφή

en: comment count
el: ο αριθμός των σχολίων

[ctx: documentation links]
en: Support
el: Υποστήριξη

[ctx: general options]
en: General
el: Γενικός

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
el: Ενσωμάτωση

[ctx: label]
en: Search for:
el: Ψάχνω για:

[ctx: layout item]
en: Add New
el: Προσθεσε νεο

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
el: Διατάξεις κατηγορίας

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
el: Διάταξη κατηγορίας

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
el: Πλοήγηση

[ctx: noun]
en: COMMENT
el: ΣΧΟΛΙΟ

[ctx: page/post]
en: Layout
el: Σχέδιο

[ctx: placeholder]
en: Search
el: Ψάξιμο

[ctx: project item]
en: Add New
el: Προσθεσε νεο

[ctx: project type general name]
en: Projects
el: Εργα

[ctx: project type singular name]
en: Project
el: Εργο

en: settings reset.
el: επαναφέρετε τις ρυθμίσεις.

en: settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
el: Διαφημίσεις

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
el: Χρωματισμός

[ctx: theme updates]
en: Updates
el: Ενημερώσεις

[ctx: widgets]
en: %1$s %2$s <div class="post-title">on %3$s</div>
el:  %1$s %2$s <div class="post-title"> στο %3$s </div>

en: you don't have sufficient permissions to access this page
el: δεν έχετε επαρκή δικαιώματα πρόσβασης σε αυτήν τη σελίδα
